ubezpieczenie od rezygnacji

Jeden z największych ubezpieczycieli specjalizujących się w ubezpieczeniach podróży, firma Europaische Reiseversicherung AG Oddział w Polsce, zmienia się w ERGO Reiseversicherung AG Oddział w Polsce. Tym samym  nazwa ERV zostaje zastąpiona przez ERGO Ubezpieczenia Podróży. Zmiana ta jest efektem ponad 10 – letniej obecności ERV w Grupie ERGO i jeszcze ściślejszym połączeniem z globalną marką. Zmiana ta weszła w życie 14 maja 2019roku.

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie: ” Świat podróży jest pełen dynamiki i na przestrzeni ponad 100 lat wielokrotnie adaptowaliśmy się do zmian stylu podróżowania. Nauczyło nas to elastyczności i natychmiastowej odpowiedzi na aktualne potrzeby klientów. Dobro klienta jest naszym priorytetem i chcemy świadczyć swoje usługi jeszcze lepiej. Globalna siła marki pozwala na natychmiastową i adekwatną reakcję. Dlatego dziś ściślej łączymy myśl organizacyjną i zmieniamy się w ERGO Ubezpieczenia Podróży. Pod logiem tym zachowujemy wartości, które kształtują rozwój ERV i które budzą zaufanie podróżnych od ponad 100 lat.”

Wraz ze zmianą nazwy, wprowadzono też wiele nowości do oferty produktowej, wzbogacające i ulepszające dotychczasowe produkty. Są to przede wszystkim:

WZBOGACONE PAKIETY TIP, TIP PLUS, TOP i TOP PLUS czyli pakiety ubezpieczeń KL i NNW

 1. NOWOŚĆ – NASTĘPSTWA CHORÓB PRZEWLEKŁYCH ZAWSZE W ZAKRESIE UBEZPIECZENIA KOSZTÓW LECZENIA I TRANSPORTU
 • bezpieczeństwo i wygoda – zawsze w składce podstawowej,
 • maksymalna ochrona – do pełnej sumy ubezpieczenia zakresu KL
 1. MOCNIEJSZA OCHRONA dla aktywnych w pakiecie SKI & SPORT, czyli wyższe sumy ubezpieczenia dla:
 • kosztów ratownictwa, NOWOŚĆ
 • OC w związku z uprawianiem sportów.
 1. DODATKOWE UDOGODNIENIA
 • zwrot kosztów rozmów telefonicznych z Centrum Alarmowym, NOWOŚĆ
 • koszty przerwania podróży w ramach PEŁNEGO ASSISTANCE w pakietach TOP i TOP PLUS, NOWOŚĆ
 • niższa składka za zakup DODATKOWEGO UBEZPIECZENIA BAGAŻU NOWOŚĆ
 • brak wyłączenia z ochrony ubezpieczeniowej kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków i assistance, zdarzeń zaistniałych pod wpływem alkoholu.

NOWE KOSZTY REZYGNACJI – atrakcyjna składka i szerszy zakres:

 1. REZYGNACJA 100 – ochrona standardowa

dwa warianty obejmujące następstwa chorób przewlekłych: niezbędne w przypadku pogorszenia stanu zdrowia ubezpieczonego, współuczestnika podróży lub osoby bliskiej:

 1. REZYGNACJA CHP 80 – wariant z udziałem własnym (wersja ekonomiczna) , NOWOŚĆ
 2. REZYGNACJA CHP 100 – zapewniający optymalną ochronę i 100% zwrotu poniesionych kosztów, NOWOŚĆ

W podróżach służbowych szczególnie polecamy Ubezpieczenie Rezygnacji Business. Szczegóły znajdą Państwo na stronie „Zabezpiecz swoją podróż służbową”.