Apartament ze strefą SPA, prywatny konsjerż i posiłki codziennie przygotowywane na zamówienie przez szefa kuchni – taką ofertę znaleźć można w pakietach biletów na festiwale muzyczne na całym świecie. Biorąc pod uwagę, że niektóre z nich dzieją się w naprawdę wyjątkowych lokalizacjach nic dziwnego, że to bardzo atrakcyjne oferty w segmencie incentive travel.

Organizatorzy festiwali coraz częściej kuszą uczestników nie tylko muzyką. Dlatego wyjazd na tego typu wydarzenie może być niezapomnianym przeżyciem także dla osób, które na co dzień muzyką wcale nie żyją. Poszukujesz oryginalnej oferty wyjazdu motywacyjnego? Chcesz zaskoczyć pracowników lub współpracowników niecodziennym wyjazdem integracyjnym?  Oto kilka podpowiedzi.

Mur Chiński  jako scena koncertowa

Yinyang Music Festival to impreza dla wielbicieli muzyki elektronicznej, sztuk wizualnych i filozofii Dalekiego Wschodu. Spośród innych tego typu propozycji wyróżnia ją jednak lokalizacja, bo koncerty i przedstawienia odbywają się w Huang Ya Guan na Wielkim Murze Chińskim. Z tego względu na tegoroczną, zapowiadaną na czerwiec edycję sprzedanych będzie tylko 1500 biletów.

Udział w tego typu imprezie może być pomysłem na niezapomniany wyjazd integracyjny bez względu na to, czy jego uczestnicy interesują się muzyką. A to dlatego, że organizatorzy festiwalu zadbali też o różnorodne atrakcje niezwiązane z tą dziedziną sztuki. W trakcie Yinyang Music Festival 2019 będzie można ćwiczyć jogę, wziąć udział w lekcjach kung-fu i tai-chi albo uczestniczyć w specjalnych warsztatach ekologicznych. Ekologia oraz bioróżnorodność to hasła bardzo ważne dla organizatorów Yinyang Music Festival, dlatego podczas wydarzenia promowane są postawy proekologiczne, a w mieście Tjanjin tworzony jest specjalny festiwalowy las. Organizując firmowy wyjazd na tego typu wydarzenie można zatem wspomagać też aktywność firmy w przestrzeni społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

Festiwal w Rumunii

Rumuński festiwal Electric Castle także wabi fanów muzyki niecodzienną scenerią. To 5-dniowe wydarzenie rozgrywa się bowiem w lipcu, w pobliżu zamku Bánffy Castle w Bonțida – w malutkiej wiosce w pobliżu Cluj Napoca w Transylwanii. Co roku część dochodu z imprezy przeznaczana jest na wsparcie odbudowy zabytku.

Organizatorzy zapewniają rozrywkę trwającą dzień i noc. Oprócz występów muzycznych, w programie są również przedstawienia typu stand-up comedy, pokazy mody i związane z nimi targi, szeroko prezentowane są sztuki wizualne. Electric Castle to też okazja do wypróbowania nowych smaków, do pieszych wędrówek po pięknej okolicy oraz do poznania niezwykłej historii zamku Bánffy.

 

Rejs po Karaibach

Holy Ship! to rejs jednym z największych statków pasażerskich świata, połączony z licznymi koncertami i występami DJ-ów. Organizatorzy zapewniają, że to znacznie więcej niż festiwal i więcej niż rejs. Statek zabiera na pokład blisko 4000 gości, a muzyka towarzyszy im nieustannie, ponieważ sceny rozstawione są w różnych miejscach na wielu pokładach.

Udział w takim wydarzeniu zachwyci nie tylko fanów muzyki i morskich podróży, bo organizatorzy Holy Ship! zapraszają na takie aktywności, jak poranna joga, imprezy przy basenach czy gry zespołowe. Można też zrelaksować się w strefie SPA albo przy drinku w lodowym barze, w którym na wejściu dostaniemy specjalne kurtki i rękawiczki (w jego wnętrzu jest około minus 8 st. C). Dlatego udział w Holy Ship! może być oryginalnym pomysłem na wyjazd integracyjny w większym gronie. Karaibski rejs rozpoczyna się i kończy na plaży Cocoa Beach w Port Canaveral na Florydzie.

 

Teksas – naturalne baseny i znakomita kuchnia

Amerykańskie Austin w Teksasie to miejsce oryginalnego wydarzenia festiwalowego, a jednocześnie znakomita baza wypadowa do zwiedzania całego stanu. W marcu każdego roku odbywa się tam znana na całym świecie impreza SXSW Conference & Festivals, prezentująca pionierskie trendy w dziedzinie techniki, sztuki, muzyki i filmu. W całym mieście powstają setki scen, na których występuje blisko 2000 artystów. Nawet na lotnisku pasażerowie witani są występami na żywo.

Położenie Austin sprawia, że z tego miejsca wygodnie można odwiedzić takie atrakcje jak góra Enchanted Rock albo naturalne baseny Hamilton Pool czy Barton Springs. Łatwo tam się też dostać, bo międzynarodowe lotnisko Austin Bergstrom znajduje się około 11 kilometrów na południe od centrum miasta.

Pobyt w Austin pozwala też  zasmakować rozmaitych kuchni obecnych w popularnych tam food truckach. Pyszne tacos, wege burgery dla smakoszy, żeberka z grilla, gorące i chrupiące rożki z kurczakiem lub świeżo upieczone babeczki czekają na smakoszy. Zaskocz swoich pracowników lub klientów zwiedzaniem Teksasu z innej perspektywy.

 

Barbados – rajska wyspa pełna muzyki

W kwietniu na Barbadosie (wyspa na Oceania Atlantyckim) fani muzyki spotykają się na Vujaday Music Festival. Piękne plażę, palmy i woda – to bez wątpienia jedna z większych zalet tego wydarzenia. Na miejscu oprócz atrakcji festiwalowych można też wybrać się w rejs katamaranem, połączony z nurkowaniem i podziwianiem podwodnego życia, a nawet oglądaniem zatopionych tam wraków.

Barbados to też raj dla wielbicieli sportów wodnych takich jak kite surfing, surfing, stand up paddle boarding (pływanie na desce z wiosłem) albo parasailing (lot specjalnym spadochronem za motorówką). Do wyboru są też: safari po wyspie i przygoda off-roadowa, zwiedzanie jaskiń, wycieczki historyczne, oglądanie a nawet udział w wyścigach samochodowych na specjalnym torze. Łatwo zatem wybrać coś ciekawego nawet dla większej grupy osób, dlatego wizyta na Barbadosie może być znakomitym pomysłem na wyjazd służący np. idei team buildingu.

 

Festiwale wiosną i w lecie

Wiele festiwali muzycznych i artystycznych oferuje swoim uczestnikom bilety w wersji VIP. Najczęściej zawierają one specjalne przepustki do stref zamkniętych, pozwalające na poruszanie się po całym terenie festiwalu bez ograniczeń i bez konieczności stania w kolejkach, specjalne poczęstunki i posiłki oraz możliwość oglądania wydarzeń festiwalowych ze specjalnych miejsc, a nawet z terenu swojej festiwalowej posesji. Między innymi takie atrakcje oferuje festiwal Secret Soltice w Rejkjaviku, który specjalnie odbywa się w czerwcu, aby jego uczestnicy mogli podziwiać białe noce (ang. soltice oznacza przesilenie dnia z nocą).

Podczas kwietniowego festiwalu Coachella w Kalifornii można natomiast zamieszkać w specjalnym klimatyzowanym namiocie z łazienką, co w tamtejszych, pustynnych warunkach jest szczególnie ważne. W ramach pakietu VIP organizatorzy zapewniają też transport między scenami oraz do namiotu, prywatny parking i opiekę konsjerża. Do tego zabiegi SPA i codziennie świeże jedzenie specjalnie przegotowane przez najwyższej klasy szefa kuchni.

Współcześnie wyjazdy na wydarzenia festiwalowe to już często ekskluzywne podróże, łączące w sobie muzykę z poznaniem i doświadczeniem danego miejsca. Dlatego dobrze wybrane i zaplanowane mogą być ciekawą ofertą w segmencie incentive travel.

5 komentarzy

  1. Słyszałem o maratonie po murze chińskim, ale o festiwalu muzycznym jeszcze nie, a brzmi nieźle. Nawet biorąc pod uwagę, że muzyka elektroniczna to nie do końca moja bajka 😉

  2. Ciekawe fragmenty o biletach VIP. Tylko z tego wynika, że w zasadzie płaci się za izolowanie. Ja tam uwielbiam atmosferę festiwali muzycznych i raczej nie chciałabym się tak alienować. Nawet w klimatyzowanym namiocie. No ale kto co lubi 🙂

  3. Z tego całego zestawienia chyba na pierwszy ogień wzięłabym festiwal w Transylwanii. Aż musiałam sprawdzić zdjęcia zamku Bánffy i zrobiły na mnie naprawdę duże wrażenie. Poza tym fajnym pomysłem jest wyjazd na imprezę muzyczną połączony z możliwością pochodzenia po ładnych terenach. w końcu nie samą muzyką się żyje

  4. A do mnie najbardziej przemawia Barbados! “Na miejscu oprócz atrakcji festiwalowych można też wybrać się w rejs katamaranem, połączony z nurkowaniem i podziwianiem podwodnego życia, a nawet oglądaniem zatopionych tam wraków.” Brzmi świetnie. Bardzo lubię nurkowanie, chociaż raczej w wersji amatorskiej. Myślę, że taki festiwal to też fajny pomysł na wyjazd dla dwóch lub więcej osób. Dla jednych koncert, dla innych nurkowanie i wszyscy dobrze się bawią

  5. Białe noce w Rejkiawiku to jest to. Dzięki za podpowiedź, bo własnie planuję wyjazd na Islandię w okolicy równonocy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz