Data wyjazdu: czerwiec 2013

Wielkość grupy: 12 osób

Nasza przygoda z Gambią rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy to współorganizowaliśmy pod względem logistyki i transportu wyjazd dla 12 osób na pokazy w ramach Gambia Fashion Night w dniach 13–21.12.2011.

Podróże służbowe dla biznesmenów – Gambia

W tym roku w całości organizowaliśmy wyjazd dla grupy biznesmenów z Polski i Niemiec, którzy poza wypoczynkiem na białych plażach i zwiedzaniem, odbywali też poważne spotkania służbowe z przedstawicielami największych gambijskich firm. Współpraca z Gambijczykami jest o tyle łatwa, że językiem urzędowym jest tam angielski (dawna kolonia angielska), co znacznie ułatwia komunikację, a poza tym są to niezwykle przyjaźni i wiecznie uśmiechnięci ludzie. Ta ich otwartość sprawia, że na każdym etapie współpracy, kontakty z nimi to czysta przyjemność.

Rozmowy biznesowe o smaku mango

To, co jest wyjątkowe w Gambii i robi zawsze największe wrażenie, to fakt, że jak na warunki Afryki, Gambia ma wręcz nadmiary wody. Jest położona wzdłuż rzeki Gambii, z dostępem do oceanu i ma bogate wody podziemne. Dzięki temu w Gambii rośnie wiele gatunków palm i baobabów oraz gęste zarośla mangrowe. Wiodącym przemysłem jest tu rolnictwo. W czasie, kiedy odbywał się nasz wyjazd, w Gambii był akurat sezon na mango więc wszyscy próbowali najrozmaitszych jego odmian. Wyjątkowym specyfikiem jest też sok z owoców baobabu oraz sok „wonju” – specyfik na potencję. Podstawę kuchni gambijskiej stanowią oczywiście owoce morza.

Wyprawa katamaranem i monster truck safari 

Jak wiele gatunków ryb jest w wodach gambijskich, wszyscy się przekonali podczas rejsu katamaranem połączonego z połowem pod czujnym okiem miejscowych rybaków. Prawdziwe, leniwie toczące się życie gambijskich plemion Mandinka, klienci mieli możliwość zobaczyć w czasie wyprawy „monster truck safari” wiodącej w głąb lądu nieskażonego nowoczesnością. Odwiedzili też dom legendarnego Kunta Kinte, w którym obecnie mieści się Muzeum Niewolnictwa. Natomiast połącznie cywilizacji i tradycji widać najlepiej w położonej na wybrzeżu stolicy kraju – Bandżul, choć tam na wszystkich największe wrażenie zrobił targ różności afrykańskich i lokalnych.