Incentive w Madrycie - mecz Ligi Mistrzów i zwiedzanie regionu

Termin: weekend majowy 2018

Ilość osób: 14

Nasza vipowska grupa wybrała się do Madrytu na weekend majowy. Wybór takiego terminu był nieprzypadkowy, ponieważ właśnie w tym czasie odbywał się mecz Realu w ramach rozgrywek Ligii Mistrzów. Ale atrakcji było znacznie więcej i nie tylko w samym Madrycie. Stolica Hiszpanii to nowoczesne miasto, w porównaniu z innymi hiszpańskimi miastami – stosunkowo młode. Madryt to przede wszystkim ośrodek kultury i sztuki, pełen muzeów na najwyższym światowym poziomie. Na co dzień jednak kojarzony z wielkimi klubami sportowymi – Realem i Atletico.

Butikowy hotel przy Parku Retiro i „trójkącie muzeów”

Hotel Petit Palace Savoy Alfonso XII to elegancki, butikowy hotel, położony tuż przy parku Retiro, czyli jednym z najważniejszych obszarów Madrytu. Znajduje się w budynku XIX-wiecznego pałacu, którego odrestaurowane wnętrza zapewniają pełen komfort, a przy tym są bardzo przytulne. W tej, jednej z najlepszych w całym Madrycie lokalizacji, zatrzymali się nasi goście. W zasięgu ręki mieli zatem i sam cudowny Park Retiro, a także trzy najważniejsze muzea Madrytu: Muzeum Prado,  Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii oraz Muzem Thyssen-Bornemisza. W czasie całego pobytu mogli spokojnie odwiedzić każde z tych miejsc i podziwiać dzieła takich artystów jak: Pablo Picasso, Vincent van Gogh, Renoir, Claude Monet Salvador Dali.

City tour po Madrycie z wykwintną kolacją

Jednym z najważniejszych zabytków całej Hiszpanii jest madrycki Pałac Królewski, który jest także jednym z największych pałaców w całej Europie. Oczywiście to miejsce musiało się znaleźć na trasie city touru. Bardzo ważnym miejscem w Madrycie i w całej Hiszpanii jest Plac Puerta del Sol czyli Plac Słońca, ponieważ tutaj znajduje się punkt tzw „kilometr zerowy” czyli miejsce, z którego odmierzane są odległości dróg wychodzących z Madrytu w kierunku innych hiszpańskich miast. Jest tu też charakterystyczna rzeźba niedźwiedzia sięgającego do drzewa truskawkowego – symbol Madrytu. Na trasie spaceru znalazły się też: Plaza Mayor, , Katedra, ale także targ el Rastro pełen m.in. cudownych sklepików z antykami.

Jednego dnia goście udali się na uroczystą kolację do najstarszej, według księgi rekordów Guinessa, restauracji na świecie, Sobrino de Botín.

Główne atrakcje wyjazdu incentive – Liga Mistrzów, corrida i flamenco

To były trzy najmocniejsze punkty wyjazdu. Nawet panie biorące udział w wyjeździe, a nie będące wielkimi fankami piłki nożnej, poddały się emocjom meczu rewanżowego Real Madryt – Bayern Monachium na Santiago Bernabeu. Pełna gwiazd drużyna „królewskich” to jedna z wizytówek miasta.
Kolejnym mocnym punktem wyjazdu była corrida, choć akurat walki byków nie wszyscy chcieli zobaczyć ze względu na swoje przekonania. Sama Plaza de Toros de Las Ventas to główna arena corridy w stolicy Hiszpanii i trzeba przyznać, że robi imponujące wrażenie.
Pobyt w Hiszpanii nie może się obyć także bez flamenco, a najlepsze w całym Madrycie jest w Cardamomo Tablao Flamenco. Emocje, jakie towarzyszyły tym wydarzeniom były nie do przecenienia!

Zwiedzanie magicznej Segowii

Już sama nazwa Segowia brzmi dość bajecznie i taka właśnie jest. Goście udali się tam pociągiem Renfe mknącym z prędkością 249km/h. Segowia to absolutnie przepiękne miasto w środkowej Hiszpanii, u podnóża Sierra de Guadarrama. W tym prastarym mieście doskonale zachowały się zabytki takie jak Akwedukt Rzymski z około 100 r n.e., wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO czy zamek-forteca Alkazar dumnie górujący nad miastem. Cała Segowia jest niesamowicie klimatyczna, lekko tajemnicza i absolutnie zachwyciła naszych gości.

Wycieczka incentive do Toledo – perły hiszpańskiej architektury

W czasie pobytu znalazło się jeszcze miejsce na całodniową wycieczkę do Toledo, znajdujące się zaledwie 70 km od Madrytu, a  nazywane przez niektórych miastem-muzeum. W jego ciasnych, średniowiecznych labiryntach uliczek można, a nawet trzeba, się zagubić. W całym Toledo nagromadzona jest tak wielka ilość zabytków, jak w żadnym innym zakątku Hiszpanii, a centralnym ich punktem jest Katedra Najświętszej Marii Panny z ponad 100 – metrową wieżą. Doskonale odrestaurowany jest także Alkazar – twierdza z XI wieku. Toledo zasłynęło w świecie także dzięki swoim wyrobom. Pierwszy to stal, a zwłaszcza broń biała, a drugi to marcepan z Toledo, którego pochodzenie geograficzne jest chronione prawem unijnym. To te dwie unikalne pamiątki zakupili nasi goście.

Jednak to wspomnienia i emocje, jakie goście przywieźli z tego wyjazdu były bezcenne!

Korzyści z organizacji incentive travel przez Bissole

Oszczędność czasu

Profesjonalne doradztwo i kontakt tylko z jednym przedstawicielem

Dodatkowe zabezpieczenie wyjazdu w postaci gwarancji ubezpieczeniowej Bissole

Przejrzystość ustaleń i kosztów w umowie

Jedno zbiorcze rozliczenie dzięki redukcji pośredników

Komfort uczestników dzięki stałej opiece przedstawiciela biura

Inne realizacje Incentive Travel

Przykładowe propozycje wyjazdów Incentive Travel

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.