Realizacja Incentive Travel - Japonia – mozaika kontrastów

Termin: listopad 2023

Wielkość grupy: 30 osób

Tygodniowa podróż do Japonii była jak zanurzenie w kontraście, choć „zaledwie” odbyła się na odcinku między Osaką a Tokio. Ta uderzająca różnica światów między okolicami Kioto, a Tokio, to było cos, co poruszyło wszystkich uczestników. Ciągle żywe tradycje, którym przewodzą gejsze, niesamowita przyroda lasu bambusowego czy wulkanu Omuro, w zestawieniu z pędzącym, niesamowicie zaawansowanym technologicznie Tokio – to był piorunujący mix wrażeń, doświadczeń, a także smaków Kraju Kwitnącej Wiśni.

Kioto – Serce Tradycji – zwiedzanie Japonii podczas Incentive Travel

Nasza przygoda rozpoczęła się w Kioto, miasta emanującego japońskimi tradycjami, gdzie znajduje się 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintō, bajeczne pałace, ogrody. Fushimi Inari to punkt absolutnie obowiązkowy, robiący ogromne wrażenie! To najważniejsze sanktuarium kami Inari czyli bóstwa płodności, ryżu, szczęśliwej rodziny, rolnictwa i powodzenia. Historyczna dzielnica Higashiyama pozwoliło się wręcz cofnąć w czasie. Niesamowity też był spacer po bambusowym lesie – Arashiyama, gdzie można się było poczuć jak „mróweczka”. Pełnię wrażeń Kioto dopełniały występy Gejsz w czasie kolacji i spacer po dzielnicy Gejsz i tradycyjna japońska kuchnia. Niesamowita była kolacja w lokalnej restauracji Hero – yakiniku, czyli grillowanie po japońsku. W Japonii grill znajduje się w środku stołu, tak by każdy miał do niego dostęp. Kelner podaje wybrany rodzaj mięsa lub warzyw – na surowo. Klienci grillują samodzielnie i sami decydują o stopniu wypieczenia, a sekretem japońskiego yakiniku jest wysokiej jakości wołowina wagyu.

Smaki Osaki

W Osace nasza grupa miała wizytę w swojej partnerskiej firmie, a tuż po tym ruszyła poznawać uliczną kuchnię, z której słynie Japonia. Najlepsze do tego miejsce to rozrywkowa, gwarna dzielnica Dotonbori. Pełno tu szaleńczych neonów, reklam, wąskich uliczek, barów i standów z typowymi japońskimi potrawami. Nasi goście mieli więc mnóstwo możliwości smakowania czego dusza zapragnie

Nara – Kultura i Spokój

Nara – kolejne z bardzo charakterystycznych miejsc w Japonii, nieco przyćmione przez Kioto, jednak zachowujące niezwykłe zabytki i słynące doskonale czujących się w towarzystwie ludzi – danieli. Nara park zajmuje powierzchnię 660 hektarów i zachwyca świątyniami takimi jak: Kofuku-ji, Todaji-ji, Kasuga-Taisha.

Wulkan Omuro – Widok na Górę Fuji i termalne źródła

To był jeden z najbardziej niesamowitych punktów, poczynając od przejazdu shinkasenem do Mishimy, czyli miasta u stóp południowych zboczy góry Fuji. Najbardziej niesamowite było to, że po dotarciu kolejką krzesełkowa na szczyt nieaktywnego Wulkanu Omuro, gościom ukazała się góra Fuji, która zwykle tonie w chmurach lub mglę. Treking po wulkanie i ogrom wrażeń „zasłużył” na relaks w źródłach geotermalnych u stóp wodospadu – Amagiso Onsen. A następnie na wyjątkową wielodaniową ucztę w japońskim stylu – kaiseki ryori, na którą wszyscy przebrali się w jukaty (rodzaj kimona).

Tokio – Nowoczesność i Innowacja

Ostatnie dni japońskiej przygody spędziliśmy w Tokio, mieście, które jest żywym przykładem symbiozy nowoczesności i tradycji. Chram Meiji Jingu, to oaza spokoju pośród miejskiego zgiełku, gdzie mogliśmy zaobserwować tradycyjne ceremonie ślubne. Z kolei dzielnica Shibuya, to serca nowoczesnego Tokio, znana z przepełnionego energią skrzyżowania i pulsującego życia miejskiego. Odwiedziliśmy także Odaiba, gdzie nowoczesne atrakcje takie jak replika Gundam Unicorn czy interaktywne muzeum Miraikan oferowały fascynujący wgląd w przyszłość technologii. Całość dopełniło Tokio by night po Ginzie, gdzie luksusowe sklepy i nowoczesna architektura stanowiły idealne tło dla naszych ostatnich chwil w Japonii. Tuż przed wylotem odbyła się pożegnalna obiadokolacja w restauracji Hokkaido Aji, mieszczącej się na szczycie jednego z tokijskich drapaczy chmur w dynamicznej, nowoczesnej, biznesowo-handlowej dzielnicy Shiodome, pełnej wieżowców, hoteli, centr handlowych, ale i pięknych ogrodów.

Korzyści z organizacji incentive travel przez Bissole

Oszczędność czasu

Profesjonalne doradztwo i kontakt tylko z jednym przedstawicielem

Dodatkowe zabezpieczenie wyjazdu w postaci gwarancji ubezpieczeniowej Bissole

Przejrzystość ustaleń i kosztów w umowie

Jedno zbiorcze rozliczenie dzięki redukcji pośredników

Komfort uczestników dzięki stałej opiece przedstawiciela biura

Inne realizacje Incentive Travel

Przykładowe propozycje wyjazdów Incentive Travel

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.