aeroflot_logoKOD LINII LOTNICZEJ WEDŁUG IATA: SU

DATA ZAŁOŻENIA: 1923 rok

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY: Aeroflot Bonus

 

HISTORIA:

Aerofłot – Rosyjskie Linie Lotnicze S.A – to państwowe rosyjskie linie lotnicze i zarazem największy przewoźnik w Rosji. Siedzibą i głównym portem linii jest podmoskiewskie lotnisko Szeremietiewo. Aeroflot powstał jako konglomerat wielu linii w 1923r., są to tym samym jedne z najstarszych linii lotniczych na świecie. Nazwę Aerofłot przyjął w roku 1932. W 1989r. Aerofłot przystąpił do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych IATA, a zaledwie 3 lata później, po rozpadzie Związku Radzieckiego, na bazie Aerofłotu powstało ponad 300 różnych przewoźników, z czego do dziś funkcjonuje około 180. Po podziale przedsiębiorstwa znak handlowy Aerofłot pozostawiono przewoźnikowi realizującemu połączenia międzynarodowe. Przez krótki okres tak okrojony Aerofłot pozostawał monopolistą na liniach zagranicznych. Od lipca 1992 zostały przekształcone w otwarte towarzystwo akcyjne Rosyjskie Międzynarodowe Linie Lotnicze Aerofłot. Od 2006 r Aerofłot jako pierwsze rosyjskie linie lotnicze przystąpiły do sojuszu lotniczego Sky Team. Aeroflot posiada swój oddział w Polsce.

 

USŁUGI:

W samolotach Boeing 777-300ER Aeroflot oferuje nową klasę rezerwacyjną Comfort Class . W wszystkich Boeingach 767 i Airbusach 330 oferuje klasę w pełni komfortową President Class. Na pokładach samolotów Airbus A319, 320 i 321 dostępna jest równie komfortowa klasa Premier Class.

 

W ofercie Aeroflot ma specjalną usługę skierowaną do osób podróżujących często służbowo, tzw. Business Pass. Dotyczy on przelotów na trasach z Moskwy do: St. Petersburg, Krasnodar, Ekaterinburg, Kaliningrad, Samara, Volgograd, Sochi, Nizhny Novgorod, Kazan, Perm, Ufa, Chelyabinsk, Omsk, Novosibirsk, Nizhnekamsk. Cena jest zależna od trasy i planowanej ilości przelotów (dotyczy podróży w dwie strony).

Zarezerwuj bilet

 

FLOTA:

W skład floty wchodzi prawie 150 maszyn, z czego najwięcej, bo 60 maszyn, to Airbusy A320. Poza tym także Airbusy A330, A321 i A319 oraz Boeingi B777, B767 i B737. Wszystkie samoloty noszą imiona zasłużonych dla Rosji osób.

 

GŁÓWNE PORTY LOTNICZE W POLSCE: Warszawa, Kraków.

 

GŁÓWNA PORTY LOTNICZE ZAGRANICZNE: Europa, Rosja, Azja, Ameryka Północna i Środkowa, Afryka.

 

OFICJALNA STRONA: https://www.aeroflot.ru/cms/en