Cathay-Pacific logoKOD LINII LOTNICZEJ WEDŁUG IATA: CX

DATA ZAŁOŻENIA: 1946 rok

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY: Marco Polo Club

 

HISTORIA:

Cathay Pacific to główne linie lotnicze Chin z siedzibą i główną bazą w międzynarodowym porcie lotniczym Hongkong. Linie świadczą usługi na lotach pasażerskich oraz na przewozach cargo pomiędzy 117 lotniskami w 37 krajach. Linie powstały w 1946r, a założyli ją Amerykanin Roy C. Farrell i Australijczyk Sydney H. de Kantzow, byli piloci wojskowi. Pierwsze loty odbywały się na trasie między Hongkongiem a Manilą, Singapurem i Szanghajem. W 1990r. Cathay Pacific i spółka Swire Pacific nabyły 89% udziałów linii Dragonair i 75% w Air Hongkong. W przeciągu dekady Cathay Pacific dokonały wymiany floty na kwotę 9 mld USD. W roku 1999 Cathay Pacific były jednym ze współzałożycieli sojuszu Oneworld, którego cały czas są członkiem.

 

Nazwa Cathay pochodzi od Kataj (średniowiecznej nazwy Chin) oraz Pacyfiku, ponieważ założyciele chcieli dokonać przelotu nad oceanem, co nastąpiło w 1970 roku.

 

Cathay to jedne z najlepszych i najbardziej utytułowanych linii na świecie, co potwierdzają nagrody, jakie otrzymują: w rankingu Skytraxu w 2009 Cathay otrzymały tytuł Linii Lotniczych Roku, a w 2010 zdobyły pierwsze miejsce w kategorii Best Airline – Transpacific oraz tytuł 5 Star Airline.

 

USŁUGI:

Cathay Pacific oferuje swoim klientom cztery klasy rezerwacyjne: Pierwszą Klasę, Business, Ekonomiczną Premium oraz Ekonomiczną. Już w klasie ekonomicznej są bardzo wygodne, szerokie fotele zapewniające maximum komfortu i przestrzeni osobistej, wszystkie mają wbudowane własne panele multimedialne. W każdej kolejnej klasie standard i komfort zdecydowanie wzrasta. W trakcie lotu zawsze serwowane są także posiłki. Cathay dysponuje bardzo bogatą ofertą rozrywek na pokładzie.

 

W ramach programu lojalnościowego Marco Polo Club Cathay współpracuje z bardzo wieloma partnerami, m.in. wieloma wypożyczalniami samochodów, dającymi bardzo duże zniżki dla posiadaczy kart oraz z bardzo wieloma hotelami. W ramach sojuszu Oneworld oferuje specjalne możliwości połączeń i stawek wraz z pozostałymi członkami sojuszu.

Zarezerwuj bilet

 

FLOTA:

Flota chińskiego przewoźnika należy do jednej z najmłodszych i najbardziej nowoczesnych na świecie. Poza maszynami używanymi na przelotach cargo, w skład floty pasażerskiej wchodzą przede wszystkim maszyny typu Airbus A330-300, Boeing 747-400, Boeing 777-300.

 

GŁÓWNE PORTY LOTNICZE W POLSCE: (doloty) Gdańsk, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław.

 

GŁÓWNA PORTY LOTNICZE ZAGRANICZNE: Azja, Australia, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania.

 

OFICJALNA STRONA: http://www.cathaypacific.com/