Emirates-logoKOD LINII LOTNICZEJ WEDŁUG IATA: EK

DATA ZAŁOŻENIA: 1985 rok

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY: Emirates Skywards; Business Rewards – dla firm

 

HISTORIA:

Emirates to najbogatsze i jedne z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie. Jej początek to rok 1985r, stanowiąc w całości własność rządu dubajskiego. Jej siedzibą i głównym portem jest oczywiście lotnisko w Dubaju. Na początku swego istnienia posiadała jedynie dwa wyleasingowane samoloty: Boeing 737 oraz Airbus A300. Pierwsze loty odbywały się do Karaczi oraz Mumbaju. Pierwszym europejskim portem docelowym był Londyn (Gatwick) dodany w lipcu 1987. Lot do Singapuru w czerwcu 1990 zainicjował pierwsze połączenie z Azją Południowo-Wschodnią. Dziś flota Emirates to ponad 200 samolotów. W roku 2005 Emirates ogłosiły największe w historii zamówienie na łącznie 42 samoloty Boeing 777, opiewające na sumę 35,7 miliarda dirhamów (t.j. 9,7 miliarda dolarów amerykańskich). Dziś Emirates to obok Qatar Airways oraz Singapore Airlines – linie luksusowe, świadczące swe usługi na najwyższym poziomie, otrzymujące praktycznie co roku (od 1990r) liczne nagrody dla najlepszej linii lotniczej.

 

USŁUGI:

Liczne nagrody, jakie otrzymuje Emirates, same świadczą o poziomie usług świadczonych przez te linie. Już klasa ekonomiczna jest stworzona z myślą o przestrzeni i komforcie. Osobisty monitor na oparciu krzesła zapewnia dostęp do nawet 1500 kanałów, w tym programów informacyjnych i rozrywkowych. W czasie podróży istnieje możliwość wysyłania SMS-ów, korzystania z telefonu i poczty e-mail. Aby zminimalizować uczucie zmęczenia, zwłaszcza oczu, zainstalowano w samolotach specjalne oświetlenie redukujące efekt zaburzenia cyklu dobowego spowodowanego długą podróżą oraz wygodne fotele w każdej kabinie. Podawane są także kilkudaniowe posiłki oraz bezpłatne drinki, wina i koktajle. Klasa business i pierwsza zapewnia najwyższy komfort.

Zarezerwuj bilet

 

FLOTA:

Praktycznie wielkość każdego kolejnego zamówienia na samoloty, składanego przez Emirates była rekordowa. Wszystkie samoloty to maszyny szerokokadłubowe, jest to jedna z najmłodszych flot na świecie. Są wśród nich m.in. wyjątkowo luksusowe Emirates A380, w którym można się poczuć jak w prywatnym odrzutowcu dzięki prywatnym kabinom i prysznicowi w pierwszej klasie, w pełni rozkładanym, dużym fotelom-łóżkom w klasie biznes, regulowanemu oświetleniu w klasie ekonomicznej oraz dostępowi do Wi-Fi w całym samolocie. Podstawę floty Emirates stanowi obecnie Boeing 777-300ER (ponad 90 sztuk) i są zamówione kolejne maszyny.

 

GŁÓWNE PORTY LOTNICZE W POLSCE: Warszawa.

 

GŁÓWNA PORTY LOTNICZE ZAGRANICZNE: Bliski Wschód, Europa, Australia, Azja, Ameryka Południowa, USA.

 

OFICJALNA STRONA: http://www.emirates.com