finnair_logoKOD LINII LOTNICZEJ WEDŁUG IATA: AY

DATA ZAŁOŻENIA: 1923 rok

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY: Finnair Plus

 

HISTORIA:

Narodowe linie lotnicze Finlandii są piątą, najstarszą i nieprzerwanie działającą do dziś linią lotnicza na świecie. Ich początek sięga 1923r. Pierwszy lot Finnair odbył się w 1924 roku na trasie z Helsinek do Tallina. Połączenia z Polską (Warszawa) obsługują już od 1973 roku. Główna siedziba Finnair znajduje się w Vantaa, a głównym portem przesiadkowym dla linii jest port lotniczy Helsinki-Vantaa. Ciekawostką jest, że Finnair nie odnotowała śmiertelnego wypadku od 1963r, a w przypadku lotów międzynarodowych – nigdy.

 

Finnair jest aktywnym członkiem aliansu lotniczego OneWorld. Swoimi połączeniami obejmuje praktycznie cały świat. W samej Finlandii docierają do 17 miast, 22 państwa w Europie, posiada rozbudowaną siatkę połączeń do Azji i na Bliski Wschód, obsługuje także Ameryką Północną.

 

Po raz czwarty z rzędu Finnair otrzymał cztery gwiazdki w rankingu Skytrax oraz także po raz czwarty został nominowani do tytułu Najlepszej linii lotniczej w Europie Północnej.

 

USŁUGI:

Finnair szczyci się przede wszystkim bardzo smacznymi posiłkami serwowanym w czasie lotów, nagrodzonymi niejednokrotnie na specjalistycznych konkursach. Są przygotowywane zawsze ze świeżych produktów, można nawet dzień przed lotem zamówić specjalnie dla siebie indywidualne menu. Kolejnym punktem, którym chlubią się linie Finnair jest bardzo wysoko wykwalifikowany personel, międzynarodowy, władający wieloma językami. Głównym węzłem przesiadkowym dla Finnair jest lotnisko w Helsinkach, które zostało uznane za najlepsze na świecie przez 40 000 posiadaczy kart Priority Pass i co istotne wszystkie przesiadki odbywają się tu na tym samym terminalu. Klasa business posiada wszelkie udogodnienia, poczynając od komfortowych foteli z opcja spania, przez bardzo bogatą ofertę posiłków wzbogaconą o wybór win, specjalne poczekalnie na lotniskach i inne. Program lojalnościowy Finnair Plus jest elastyczną usługą o charakterze osobistym, którą łatwo można dostosować do własnych potrzeb. Przywileje można także wykorzystywać u innych członków sojuszu Oneworld.

 

Finnair oczywiście prowadzi pełen serwis internetowy i smsowy odprawy biletowej. Jest także bardzo skoncentrowany na podróżach biznesowych, oferując firmom liczne korzyści płynące z członkostwa w korporacyjnym programie lojalnościowym.

Zarezerwuj bilet

FLOTA:

Flota Finnair jest jedną z najmłodszych w Europie. Składa się przede wszystkim z maszyn marki Airbus. Są to: Airbus A330-300, A340-300, A321, A321-231, A320, A319 oraz brazylijskie samoloty pasażerskie marki Embraer: 190 i 170. Pierwszym przewoźnikiem używającym Embraera 170 na trasie Warszawa – Wiedeń były Polskie Linie Lotnicze LOT.

 

GŁÓWNE PORTY LOTNICZE W POLSCE: Warszawa, Kraków.

 

GŁÓWNA PORTY LOTNICZE ZAGRANICZNE: Bangkok, Pekin, Delhi, Helsinki, Hongkong, Seul, Szanghaj, Singapur, Tokio, Toronto.

 

OFICJALNA STRONA: https://www.finnair.com

[/vc_column][/vc_row]