KLM logoKOD LINII LOTNICZEJ WEDŁUG IATA: KL

DATA ZAŁOŻENIA: 1919 rok

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY: Flying Blue

 

HISTORIA:

Holenderskie linie lotnicze są najstarszymi liniami na świecie, założonymi i latającymi nieprzerwanie od roku 1919 aż do chwili obecnej i wciąż bardzo dobrze prosperującymi. Swój pierwszy lot samolot w barwach KLM odbył w maju 1920 roku na trasie z Londynu do Amsterdamu – Schiphol. Do dziś Amsterdam – Schiphol jest główną bazą i portem Królewskich Holenderskich Linii Lotniczych. KLM jako pierwsze linie europejskie wprowadziły w 1946r połączenia z Nowym Yorkiem a regularne połączenie Amsterdam – Warszawa funkcjonuje już od 1956roku. KLM wchodzi w skład holdingu Air France-KLM oraz bardzo aktywnie współpracuje z liniami lotniczymi Delta Airlines. Są członkiem aliansu lotniczego SkyTeam. W skład KLM wchodzą: KLM Royal Dutch Airlines, KLM Cityhopper, KLM Cargo.

 

USŁUGI:

Aktualnie linie lotnicze KLM oferują połączenia do ponad 120 destynacji w 60 krajach w Europie, Azji, Afryce oraz Ameryce Północnej i Południowej, a w połączeniu z liniami będącymi również w sojuszu SkyTeam , pasażerowie mają do dyspozycji ponad 900 miejsc, do których można polecieć. Pasażerowie mają do wyboru dwie główne klasy rezerwacyjne Economy i Business, przy czym klasa business posiada swoją nową (od 2013r.) odmianę World Business Class w bardzo bogatej wersji: m.in. z fotelami do spania o dł. 190cm i własnym masażem, indywidualnie sterowanym systemem rozrywek, dodatkowym, bezpłatnym bagażem. Na wszystkich przelotach i we wszystkich klasach serwowany jest posiłek w czasie lotu. Program lojalnościowy Flying Blue pozwala na zarabianie mili zarówno w KLM, jak i w Air France i innych liniach partnerskich. Pasażerowie linii KLM na rejsach europejskich i trasach średniego zasięgu, mając bilet elektroniczny, mogą skorzystać z usługi odprawy przy użyciu telefonu komórkowego. Jest ona dostępna od 30 godzin do 30 minut przed zamknięciem odprawy i dotyczy wszystkich rejsów KLM oraz Air France.

Zarezerwuj bilet

FLOTA:

Jako jedyna linia lotnicza na świecie używała wszystkich typów samolotów Douglas, od DC-2 do DC-10. Obecnie jest lojalnym klientem Boeinga. Posiada łącznie prawie 170 maszyn, w tym potężne Boeingi 747-400 – szerokokadłubowe, czterosilnikowe samoloty pasażerskie dalekiego zasięgu oraz Boeingi 777 – największe samoloty dwusilnikowe.

 

GŁÓWNE PORTY LOTNICZE W POLSCE: Warszawa.

 

GŁÓWNA PORTY LOTNICZE ZAGRANICZNE: Europa, Azja, Ameryka, Afryka.

 

OFICJALNA STRONA: http://www.klm.com

[/vc_column][/vc_row]