norwegian logoKOD LINII LOTNICZEJ WEDŁUG IATA: DY

DATA ZAŁOŻENIA: 2002 rok

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY: Norwegian Reward

 

HISTORIA:

Norwegian jest jednym z największych przewoźników typu Low Cost. Samodzielną działalność Norwegian rozpoczął w 2002 roku. Pierwsze połączenia obejmowały miasta w obrębie Norwegii: Oslo – Bergen, Oslo – Trondheim. Później doszły także inne trasy krajowe a także połączenia międzynarodowe. W dniu dzisiejszym siatka Norwegian to prawie dwieście połączeń. Linia posiada swoje bazy w Norwegii, Polsce i Szwecji. Macierzystym, główny portem Oslo-Gardermoen, a samoloty posiadają swoje bazy ponadto na sześciu innych skandynawskich lotniskach. Mimo że jest tanią linią lotniczą oferuje bardzo wysokie standardy.

 

USŁUGI:

Norwegian oferuje swoim pasażerom dostęp do internetu na pokładach swoich samolotów, a także wzięcie udziału w programie lojalnościowym. W odróżnieniu do tradycyjnych przewoźników niskokosztowych dysponuje taryfą Full Flex, która pozwala na zmianę terminu rezerwacji biletów lotniczych, jest ona skierowana głównie do klientów biznesowych.

Zarezerwuj bilet

 

FLOTA:

W skład floty Norwagiana wchodzą przede wszystkim samoloty typu Boeing 737-300 oraz 737-800.W roku 2015 planowany jest rozwój floty o ponad 50 samolotów typu Airbus A320neo. Dzięki temu, że cała flota jest „młoda” i cały czas modernizowana jest także jedną z najbardziej ekologicznych linii lotniczych, gdyż nowoczesne modele są tak skonstruowane aby ograniczyć przedostający się hałas a także ilość substancji szkodliwych.

 

GŁÓWNE PORTY LOTNICZE W POLSCE: Kraków, Gdańsk, Warszawa.

 

GŁÓWNA PORTY LOTNICZE ZAGRANICZNE: Norwegia, Finlandia, Dania, Szwecja.

 

OFICJALNA STRONA: http://www.norwegian.com