qatar logoKOD LINII LOTNICZEJ WEDŁUG IATA: QR

DATA ZAŁOŻENIA: 1993 rok

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY: Privilege Club

 

HISTORIA:

Jedne z najmłodszych, a zaraz najlepszych linii na świecie. Katarskie linie lotnicze powstały 1993r. i bardzo intensywnie się rozwijają. W połowie są własnością Państwa, pozostała cześć jest w rękach prywatnych inwestorów. Siedziba i główny port lotniczy Qatar Airways znajduje się w Ad-Dausze. Linie należą do sojuszu Arab Air Carriers Organization oraz są członkiem sojuszu lotniczego One World. Qatar Airways otrzymało 5 gwiazdek w rankingu The Official 5-Star Airline Ranking. Otrzymały także bardzo wiele nagród w innych rankingach, m.in. w kategoriach jakości posiłków, obsługi businessowej, jakości serwisu. Od sezonu 2013/2014 jest sponsorem klubu FC Barcelona. Od lutego 2013 we Wrocławiu zostało uruchomione europejskie Biuro Obsługi Klienta Qatar Airways.

 

USŁUGI:

Qatar Airways oferuje do wyboru trzy klasy rezerwacyjne: Pierwszą Klasę, Business oraz Ekonomiczną. Serwis w każdej z klas rezerwacyjnych jest absolutnie na najwyższym poziomie, zawsze serwowane są posiłki. W samolotach dalekiego zasięgu zainstalowany jest system Oryx Inflight Entertainment, który pozwala na indywidualny wybór filmów, programów telewizyjnych, gier i innych z pośród 1000 propozycji. Specjalnie z myślą o podróżach biznesowych, jest udostępniane Wi-Fi, istnieje możliwość korzystania z komputera, laptopa i innych urządzeń mobilnych, wysyłania smsów. Jakość świadczonych przez Qatar Airways usług potwierdzają liczne nagrody zdobyte przez te linie. W ramach linii funkcjonuje oczywiście Program Partnerski Privilege Club w wersji Srebrnej, Złotej i Platynowej. Program ten jest partnerem popularnego programu Miles & More.

 

Zarezerwuj bilet

 

FLOTA:

Średnia wieku samolotów we flocie Qatar Airways wynosi około 5 lat. Jest to jedna z najmłodszych i najnowocześniejszych flot na świecie. Obecnie w jej skład wchodzi ponad 100 maszyn, w tym potężne Boeingi 777, mieszczące ponad 300 osób na pokładzie. Dziewięć samolotów typu Boeing 787 Dreamliner, a także Airbusy 320, 330, 340.

 

GŁÓWNE PORTY LOTNICZE W POLSCE: Warszawa.

 

GŁÓWNA PORTY LOTNICZE ZAGRANICZNE: Europa, Ameryka Północna, Australia, Azja, Afryka.

 

OFICJALNA STRONA: http://www.qatarairways.com