sas logoKOD LINII LOTNICZEJ WEDŁUG IATA: SK

DATA ZAŁOŻENIA: 1946 rok

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY: EuroBonus

 

HISTORIA:

Skandynawskie linie lotnicze SAS powstały w 1946 roku, jako konsorcjum krajowych linii lotniczych Danii, Norwegii i Szwecji. Obecnie SAS to największy przewoźnik krajów nordyckich. W Polsce SAS istnieje od 1957 roku. SAS to także założyciel i główny członek sojuszu Star Aliance, który został utworzony w maju 1997r wspólnie z liniami: Air Canada, Lufthansa, Thai Airways International oraz United Airlines.

 

SAS lata pomiędzy trzema kontynentami: Ameryką, Azją i oczywiście Europą, a jego główną siedzibą jest port Sztokholm Arlanda. SAS, jako pierwsze linie lotnicze na świecie (w 1954r), rozpoczął regularne połączenia nad biegunem północnym, dzięki czemu m.in. podróż do Japonii skróciła się z 52 do 32 godzin. To co wyróżnia SAS i co też jest ich znakiem rozpoznawczym, to z pewnością punktualność. SAS w tym roku została po raz trzeci nagrodzona tytułem „Najpunktualniejszej linii lotniczej Europy”.

 

Pod względem obsłużonych pasażerów oraz wypracowanego dochodu w roku 2011 są ósmą co do wielkości linią lotniczą na świecie.

 

USŁUGI:

Linie SAS specjalizują się w obsłudze podróży służbowych. Jako pierwsze wprowadziły Internet na pokład samolotu oraz zakaz palenia. Pasażerowie SAS-a mają możliwość wyboru jednej z trzech klas serwisowych. Klasą ekonomiczna jest najtańsza, posiłki są oferowane w niej jedynie za opłatą. Klasa Economy Extra jest unikatowym i cieszącym się dużym zainteresowaniem produktem SAS. Pasażerom tej klasy przysługuje: odprawa przy stanowiskach dla klasy biznes, szybsza odprawę bezpieczeństwa (na wybranych lotniskach), szersze, wygodniejsze fotele, bezpłatny posiłek oraz elastyczne warunki taryf, a na trasach międzykontynentalnych wydzielone kabiny. W klasie biznes oferowany jest najwyższy poziom usług: uproszczona procedura odprawy biletowo-bagażowej, wstęp do specjalnej loży, w której można komfortowo spędzić czas przed wylotem czy zwiększony limit bagażu.

Zarezerwuj bilet

 

W każdym przypadku możliwa jest odprawa online (nie wcześniej niż 22 godziny przed planowanym odlotem, a zamknięta na 60 minut przed wylotem). Możliwy jest samodzielny wydruk karty pokładowej lub jej odbiór na lotnisku przy stanowiskach “check-in”. Zmiana przydzielonego wcześniej miejsca jest możliwa najpóźniej na 3 godziny przed wylotem.

 

GŁÓWNE PORTY LOTNICZE W POLSCE: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław.

 

GŁÓWNA PORTY LOTNICZE ZAGRANICZNE: Sztokholm, Oslo, Kopenhaga.

 

OFICJALNA STRONA: http://www.flysas.com