Ukraine International AirlinesKOD LINII LOTNICZEJ WEDŁUG IATA:  PS

DATA ZAŁOŻENIA: 1992 rok

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY:  Panorama Club

PRZYNALEŻNOŚĆ DO SOJUSZU LOTNICZEGO:  BRAK

 

HISTORIA:

Największa ukraińska linia lotnicza UIA powstała w 1992 roku i swoje pierwsze loty odbyła zaledwie dwa miesiące później. Została założona przez Ukraińską Organizację Lotnictwa Cywilnego oraz Guinness Peat Aviation – irlandzką firmę leasingową. Kilka lat później dołączyli kolejni akcjonariusze i obecnie są nimi: Fundusz własności Ukrainy (61,58%), UIA Beteiligunsgesellschaft mbH, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Program Ramowy na Rzecz Konkurencyjności i Innowacji.

 

W 2011r została założona spółka i linie zostały całkowicie sprywatyzowane. Po upadku linii Aerosvift, swojego największego konkurenta, UIA przejęła większość połączeń wcześniej przez niego obsługiwanych. UIA ogromną wagę przywiązują do bezpieczeństwa. Na dowód tego, jako pierwsze we Wspólnocie Niepodległych Państw, zostały wyróżnione certyfikatem Audytu Bezpieczeństwa Operacyjnego IATA (IOSA) i wpisane do rejestru IOSA. Na początku 2015 r. linie UIA po raz kolejny pomyślnie przeszły Audyt Bezpieczeństwa Operacyjnego IATA i po raz czwarty otrzymały certyfikat IOSA.

 

Główna baza i port lotniczy dla UIA to lotnisko Kijów-Boryspol. W skład floty UIA wchodzi 36 nowoczesnych samolotów pasażerskich średniego zasięgu, w tym Boeingów 737, Boeingów 767 i samolotów Embraer 190. UIA świadczy też bardzo rozległe usługi w przelotach czarterowych. Obecnie UIA, dzięki licznym porozumieniom i współpracy z innymi liniami, wykonują tygodniowo ponad 1100 międzynarodowych i krajowych lotów do ponad 3000 portów docelowych.

 

USŁUGI:

UIA posiada własny program lojalnościowy Panorama Club. Na lotach krótkiego i średniego zasięgu obowiązują dwie klasy rezerwacyjne: ekonomiczna i biznes, na lotach dalekiego zasięgu obowiązuje klasa ekonomiczna, ekonomiczna premium i biznes. Pasażerowie klasy ekonomicznej na lotach krótkiego zasięgu mogą zabrać bagaż podręczny o wadze do 7kg i 1 sztukę bagażu rejestrowanego (z wyjątkiem USA i Pekin), w klasie biznes oraz członkowie klubu – bagaż podręczny do 12kg i w większości przypadków 2 sztuki bagażu rejestrowanego (do 23kg/każda członkowie klubu i 32kg/każda w klasie biznes).

 

Na lotach dalekiego zasięgu w klasie ekonomicznej i premium do dyspozycji jest 1 sztuka bagażu podręcznego do 7 kg, natomiast członkowie klubu Panorama mogą zabrać bagaż do 12kg, a klasa biznes – 1 bagaż podręczny do 15kg. Klasa biznes zapewnia pełny komfort zarówno w czasie lotu, jak i przed odlotem. Zaletą klasy premium economy jest bezpłatna możliwość zamówienia specjalnych posiłków na pokładzie, gwarancja otrzymania bezpłatnych dwóch porcji posiłków, przekąsek i napojów.

 

Fotele w klasie premium są znacznie obszerniejsze z dodatkową przestrzenią na nogi i możliwością rozłożenia ich do pozycji półleżącej. Pasażerowie otrzymują też zestaw podróżny. W klasie ekonomicznej catering pokładowy jest dodatkowo płatny. Odprawa on-line jest możliwa na większości kierunków.

Zarezerwuj bilet

 

 

GŁÓWNE PORTY LOTNICZE W POLSCE: Warszawa, Gdańsk.

 

GŁÓWNE PORTY LOTNICZE ZAGRANICZNE:  Ukraina.

 

OFICJALNA STRONA:  http://www.flyuia.com