Na zamówienie

Madera – kraina wiecznej wiosny

Madera – czego by nie mówić o niej nie mówić, słowa i tak mogą nie oddać jej wyjątkowej atmosfery i piękna. Przede wszystkim niesamowite cuda przyrody i przyjemny, umiarkowany klimat, który pozwala na spędzenie tu błogich chwil praktycznie o każdej porze roku. Stolica wyspy Funchal porównywana jest swym urokiem do lisbońskiej Alfamy, a unikalnych atrakcji już w samym mieście jest co niemiara, na czele ze zjazdem z Monte tradycyjnymi saniami i Targiem Rolników. Ale trzeba wyjrzeć też poza samą stolicę i odważyć się na odrobinę wspinaczki, bo na Maderze jest zawsze pod górkę albo z górki. A przede wszystkim jest zielono – wszak to kraina wiecznej wiosny!

Propozycja programu incentive na Madere

Dzień 1

Typ oferty: Na zamówienie klienta

Przylot grupy na lotnisko międzynarodowe na Maderę.

Powitanie przez opiekuna grupy i transfer do wybranego hotelu w Funchal.

Powitalny drink w hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu.

Wyjazd na wycieczkę około 5-godzinną „Skarby Funchal”.

W czasie eksplorowania stolicy najpierw wjedziemy kolejką linową na szczyt góry Monte Village (550 m n.p.m.). To punkt obowiązkowy na trasie zwiedzania, pozwala zachwycić się od pierwszego wejrzenia nie tylko Funchal, ale i cała wyspą. Na szczycie jest piękny ogród botaniczny i kościółek, w którym pochowany jest król Karol I Habsburg. Z góry zjedziemy toboganem – czyli unikalnym środkiem transportu stosowanym na wyspie od 1850 r. Ta szalona jazda po krętych wąskich uliczkach to rzecz, którą trzeba tu przeżyć!

Kolejnym ważnym punktem jest wizyta na miejscowym targu, tzw. Mercado dos Lavradores, mieszczącym się w budynku z 1930 r. To prawdziwa feeria barw, zapachów, smaków oferująca to, co w Maderze najlepsze!. Dalej spacerując ulicami Starego Miasta, podziwiając po drodze liczne niezwykłe drzwi do domostw, będące dziełami lokalnych artystów, dotrzemy do restauracji na lekcję z lokalnego wina i potraw, zakończona oczywiście degustacją.

Opcjonalnie: Poszukiwanie skarbów w Funchal – gra miejska.

Popołudniu relaks w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu całodniowa wyprawa na odrywanie „The best of the West of Madera” połączonego z lekcją gotowania maderskich specjałów.

Na początek udamy się do Camara de Lobos słynącego z niezwykle urokliwego portu rybackiego. Stamtąd będziemy się wspinać na Cabo Girao – jeden z najwyższych klifów w Europie. Widok z klifu dosłownie zapiera dech w piersiach. Będąc na Maderze absolutnie nie wolno pominąć tego miejsca! Podróżując z południa na północ wyspy zatrzymamy się na lunch w malowniczej wiosce São Vicente. Zanim jednak zjemy, najpierw odbędziemy lekcję gotowania, by pomóc szefowi kuchni przygotować lokalne specjały. Jeszcze dalej na północ jest Porto Moniz, gdzie znajdują się uformowane przez wody Atlantyku naturalne baseny. Stamtąd udamy się na płaskowyż Paúl da Serra na wysokość 1500 m n.p.m. Wieczorny relaks w hotelu.

Dzień 4

Na ten dzień proponujemy różne opcje, m.in.

Spacer po lewadach:

Tak zwane „Levadas” jest to system rozprowadzania wód z górskich źródeł po wyspie, który powstał w XVI w. (obecnie jest 1400 km tego systemu). Sprowadzały one wodę z północnych stoków gór na nasłonecznione stoki południowe, gdzie uprawiano głównie winogrona i banany. Spacer zaczyna się od przechadzki po endemicznym lesie laurowym tzw. Laurasilva, znajdującym się na liście UNESCO. Pochodzi on z okresu trzeciorzędu i przetrwał ostatnie zlodowacenie wyłącznie na Maderze, Wyspach Kanaryjskich i Wyspach Zielonego Przylądka.

Wyprawa 4×4 + jacht:

Całodniowa wyprawa rozpoczynająca się od przejażdżki jeepami po krętych drogach wyspy, aby odkryć jej malownicze wioski i widoki. Na zakończenie pełen relaks na jachcie w czasie rejsu dokoła wyspy podziwiając jej piękno z perspektywy Oceanu Atlantyckiego. Może uda się też spotkać delfiny lub żółwie morskie. Na jachcie oczywiście lunch.

Pożegnalny wieczór spędzimy na kolacji w Adega da Quinta Restaurant, szczycącej się swymi organicznymi uprawami, położonej wśród lawendowych pół. Wieczór z tradycyjnymi potrawami i miejscowym winem uświetnią występy i tańce z zespołem folklorystycznym.

Dzień 5

Zależnie od godziny lotu – po śniadaniu czas wolny lub od razu transfer na lotnisko.

Powrót do kraju.

Madera słynie także ze swoich barwnych festiwali. Warto się udać tam zwłaszcza w kwietniu na Festiwal Kwiatów czy końcem sierpnia na Festiwal Wina, ale do wyboru jest znacznie więcej okazji!

Pozostałe propozycje Incentive Travel ​

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.