Magia Izraela – wycieczka objazdowa

Izrael to kraj, w którym można dotknąć historii ludzkości, historii chrześcijaństwa, miejsce kultu. To miejsce, w którym splatają się drogi trzech największych religii świata. Dzięki bardzo dogodnym bezpośrednim połączeniom lotniczym z Polski, do Izraela corocznie wyruszają coraz większe rzesze turystów z Polski. I bardzo słusznie bo Izrael zachwyca nie tylko zabytkami, obok których nie sposób przejść obojętnie, ale także przepięknymi krajobrazami, skąpanymi w słońcu plażami,leczniczymi właściwościami Morza Martwego czy doskonałym jedzeniem. Wycieczka Magia Izraela to bardzo dobrze skomponowany program, intensywny, ale pokazujący ogrom uroków tego kraju.

Dzień 1 Polska – Tel Aviv. Po przylocie przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.
Dzień 2 Betlejem – Góra Oliwna – Jerozolima. Po śniadaniu wyjazd na Górę Oliwną, która od czasów chrześcijańskich była uważana za miejsce święte. Wizyta w Kościele Pater Noster – miejscu, w którym Chrystus uczył apostołów Modlitwy Pańskiej. Z tarasu widokowego rozpościera się zapierający dech panoramę Jerozolimy. Następnie przejście tzw. trasą Niedzieli Palmowej do Dominus Flevit. Przejście do Kościoła Wszystkich Narodów znajdującego się w Ogrodzie Oliwnym. Droga Krzyżowa, czyli przejście ulicą Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego, gdzie znajduje się zarówno Golgota, jak i Grób Jezusa. Przejazd do Betlejem. Najpierw wizyta na Polu Pasterzy, a następnie udamy się do Centrum Betlejem. Wizyta w Bazylice Bożego Narodzenia – najstarszym kościele, wybudowanym przez Św. Helenę. Następnie odwiedziny w miejscu cudów – Grocie Mlecznej i jaskini na Pustyni Judzkiej – od czasów starożytnych chrześcijańskie miejsce pielgrzymkowe. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.
Dzień 3 Jerozolima. Po śniadaniu wizyta (w miarę możliwości) na Wzgórzu Świątynnym – jednym z największych obszarów sakralnych na świecie, znajdującym się we Wschodniej Jerozolimie. Obecnie, na wzgórzu mieszczą się miejsca święte dla muzułmanów – Kopuła na Skale oraz meczet Al-Aksa. Przejście przez dzielnicę Żydowską, możliwość zobaczenia Złotej Menory – symbolu Izraela umieszczanego m.in. na paszportach, jednego z najstarszych symboli narodu żydowskiego. Dojście na Syjon Chrześcijański – wzgórze w Jerozolimie, na którym według przekazu biblijnego znajdowała się twierdza Jebuzytów, zdobyta przez Dawida, który umieścił tam Arkę Przymierza. Następnie wizyta w Wieczerniku, zwanym także Salą na górze, gdzie według tradycji chrześcijańskiej odbywała się Ostatnia Wieczerza i w której nastąpiło zesłanie Ducha Świętego. Zobaczymy również Synagogę Grobu Króla Dawida oraz Opactwo Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Na koniec wizyta w Muzeum Ofiar i Bohaterów Holokaustu – Yad Vashem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych, wieczorem, wycieczka fakultatywna – Jerozolima Nocą – nocna wizyta pod Ścianą Płaczu. Przejazd przez ortodoksyjną dzielnicę Mea Sharim, taras widokowy na oświetloną Jerozolimę nocą, wizyta pod Knesetem i Menorą. (ok. 25 USD/os).
Dzień 4 Betlejem – Cezarea – Hajfa – Akka – Nazaret. Po śniadaniu przejazd w kierunku Cezarei Nadmorskiej (ok. 2h), miasta założonego przez króla Judei Heroda Wielkiego na terenie dawnej osady helleńskiej. Zwiedzanie obejmuje część rzymskiej stolicy prowincji. Dawny pałac Heroda Wielkiego częściowo został zatopiony przez wody morza, jednak nadal można podziwiać jego pozostałości. W najlepszym stanie zachowały się hipodrom, akwedukt oraz rzymski teatr, który został współcześnie odbudowany i mieści 3500 osób. Następnie przejazd do Hajfy aby zobaczyć kopułę Mauzoleum Baby i Ogrody Bahaitów, wspaniałe ogrody tarasowe, które rozciągają się od podstawy do szczytu Góry Karmel. Przejazd do Akko, jednego ze starożytnych miast portowych, którego historia sięga epoki brązu. Ze względu na swoje strategiczne położenie umożliwiające szeroki dostęp do Palestyny, przez setki lat było ważnym portem. Przejazd do Nazaretu i wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP, jednej z trzech najważniejszych świątyń katolickich w Ziemi Świętej. Wchodzi ona w skład kompleksu sakralnego Klasztoru Franciszkanów w Nazarecie. Wizyta w Kanie Galilejskiej – miejscowości, w której Jezus Chrystus dokonał swojego pierwszego cudu, przemienił wodę w wino. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.
Dzień 5 Galilea – Betlejem. Po śniadaniu  rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim – największym jeziorze słodkowodnym Izraela. Z pokładu łodzi będzie można podziwiać zapierające dech widoki Dolnej i Górnej Galilei, Wzgórz Golan. Następnie Góra 8 Błogosławieństw. Wizyta w położonym nad Jeziorem Tyberiadzkim Kafarnaum. Po drodze wizyta w Kościele Prymatu Świętego Piotra – tu kryje się skarb chrześcijaństwa Mensa Christi – kamienny stół, na którym Jezus Chrystus miał spożywać posiłek ze swoimi uczniami po zmartwychwstaniu. Potem wizyta w Kościele Rozmnożenia chleba i ryb, który jest kopią bazyliki z IV w.. Powrót do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6 Betlejem – Morze Martwe. Po śniadaniu przejazd na plażę nad Morze Martwe, gdzie wykorzystuje się lecznicze działanie wód i osadów błotnych. Bogate w minerały czarne błoto oraz gorące źródła siarkowe występujące wzdłuż wybrzeża wykorzystuje się do leczenia chorób stawów i skóry. Czas na wypoczynek i korzystanie z leczniczego błota. Przejazd do Jerycha. Widok na Górę Kuszenia, gdzie Jezus w trakcie czterdziestodniowego postu był kuszony przez szatana. Czas na zakupy palestyńskich słodyczy i słynnych kosmetyków z Morza Martwego. Następnie zobaczymy sykomorę Zacheusza. W drodze powrotnej postój w punkcie widokowym Wadi Qelt, gdzie wśród wapiennych wzgórz wije się najgłębsza dolina Pustyni Judzkiej. W porze suchej jest całkowicie pozbawiona wody, w porze deszczowej wyschnięte koryto zamienia się w rwący potok. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych w ciągu dnia – wycieczka na Masadę – zwiedzanie starożytnej twierdzy, której początki sięgają rządów dynastii hasmonejskiej.  Z tej pustynnej twierdzy rozciąga się najpiękniejszy widok na Morze Martwe (płatne 65 USD/os).
Dzień 7 Betlejem – Tel Aviv. Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek lub spacery po Betlejem. Dla chętnych przejazd do Tel Avivu – śródziemnomorskiej metropolii, która nigdy nie zasypia. Wycieczka ulicami miasta założonego w 1909 roku pod pierwotną nazwą Ahuzat Bayit. Następnie odpoczynek na plaży lub spacer wzdłuż promenady. Na koniec wizyta w Jaffie. Pierwsze wzmianki o mieście występują w listach z 1470 p.n.e. relacjonujących podbój egipskiego faraona Totmesa III. Jaffa służyła jako port morski przez 4 tys. lat. Powrót do Betlejem (koszt ok. 45 USD/os).
Dzień 8 Tel Aviv – Polska. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Tel Avivie i powrót do Polski.

Przykładowa kalkulacja:

Termin: 11.09 – 17.09. 2019 (8 dni / 7 nocy )

Cena od: 2012 zł / osobę

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Wylot: Warszawa (dostępne są inne terminy i inne lotniska: Katowice, Kraków, Poznań)

Cena zawiera: przelot bezpośredni Polska – Tel Awiw – Polska, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie, 7 nocy, w hotelach 3*, wyżywienie wg programu – śniadania i obiadokolacje w formie bufetu, transport klimatyzowanymi autokarami, zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,, serwis polskiego pilota, 1 sztuka bagażu głównego i 1 sztuka bagażu podręcznego

Cena nie zawiera: obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 185 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,, dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji “podróżujący samotnie”, dopłata zostanie anulowana,

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:

turystyka@bissole.pl tel. 781799990