majorka palma

„Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie” – tak pisał o wyspie Majorka sam Fryderyk Chopin, który kilkakrotnie tu przebywał wraz z przyjaciółką George Sand.

Kiedyś ta senna i leniwa największa wyspa Balearów, dziś tętni życiem i jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc wakacyjnego wypoczynku. A to głównie za sprawą tych cech, które odkrył już Chopin, czyli łagodny, śródziemnomorski klimat, krajobraz skomponowany z lazurowych wód Morza Śródziemnego, potężnych pasm górskich i wysokich klifów i wyborna kuchnia.

Majorka oferuje wiele możliwości organizacji bardzo ciekawych programów motywacyjnych i integracyjnych. Jest tu bardzo szeroki wybór bazy hotelowej i duży wybór atrakcji. Oto przykładowy, kilkudniowy program:

Dzień 1. Kolacja na zamku

Popołudniowy przylot do Palma de Mallorca. Transfer do hotelu i odpoczynek, możliwość skorzystania z atrakcji hotelu. Wieczorem kolacja powitalna w średniowiecznym zamku, których na wyspie jest bardzo wiele. Są one doskonale zachowany, zwykle znajdują się w prywatnych rękach i oferują bardzo wysoką jakość usług, a przede wszystkim niesamowity klimat.

Dzień 2. Majorka City tour i rejs katamaranem

Po śniadaniu city tour po Palma de Mallorca. Palma jest jednym z najważniejszych portów na Morzu Śródziemnym. Stare wąskie uliczki pełne są zabytkowych budynków. Najważniejszy z nich, masywna, gotycka katedra La Seu to jedna z najświetniejszych budowli sakralnych Hiszpanii. Tuż przy katedrze wznosi się dawna siedziba władców mauretańskich, a później królów Majorki – Palau de Almudaina. Z punktu widokowego przy zamku Castillo de Bellver rozpościera się piękny widok na całą zatokę.

Po zwiedzaniu lunch, a następnie odpoczynek podczas rejsu katamaranem. Rejs to fantastyczna forma relaksu i podziwiania przepięknych widoków i lazurowej wody otaczającej Majorkę. W czasie rejsu można także
uprawiać sporty wodne.

Dzień 3. Winnica w Soller i zabytkowa kolej

Po śniadaniu całodzienna wyprawa zabytkowym pociągiem do Soller połączona z wizytą w lokalnej winnicy. Drewniany pociągiem z 1929 r sunie wzdłuż wybrzeża i pośród gór Tramuntana do miejscowości Soller – uroczego miasteczka portowego. W czasie całej podróży pociągiem „trzęsie” okrutnie, ale wszystkie widoki, zapachy jakie oferuje Majorka, są na wyciągnięcie ręki i nagradzają wszelkie niewygody. Z Soller podróż w głąb wyspy do lokalnej winnicy na zwiedzanie, degustacje i lunch. Późnym popołudniem powrót do hotelu.

Dzień 4. Valldemossa i smaki Majorki

Po śniadaniu wycieczka na spotkanie z Chopinem. Valldemossa to przepiękna średniowieczna wioska, ściśle związana z naszym wielkim kompozytorem Fryderykiem Chopinem. To tu właśnie trzy zimowe miesiące na przełomie 1838 i 1839 roku spędził ze swoją towarzyszką George Sand. W dwóch celach klasztoru kartuzów – Real Cartuja de Jesus de Nazaret, oglądać można pamiątki z ich wizyty. Już sam przejazd przez góry do tego malowniczego miasteczka dostarcza wielu wrażeń!
Wieczorem niesamowite doświadczenie i zabawa integracyjna „Smaki Majorki”. To zupełnie niekonwencjonalna przygoda kulinarna, w wyjątkowych wnętrzach prywatnej, neogotyckiej kaplicy. To także forma grupowej rywalizacji, gdzie uczestnicy wykorzystując wszystkie zmysły – poza wzrokiem – poznają unikalne smaki Majorki.

Dzień 5. Smocze jaskinie i kolacja z rekinami

Po śniadaniu wyjazd do Jaskiń Smoczych. Znajdujące się na wschodnim wybrzeżu wyspy, w pobliżu miejscowości Porto Cristo jaskinie, to jedna z najbardziej wyjątkowych atrakcji Majorki. W zamierzchłych czasach były kryjówką dla korsarzy i piratów, którzy często nękali wyspę swoimi najazdami. To liczne „komnaty” ciągnących się pod
ziemią w nadmorskich, wapiennych urwiskach na długości kilkuset metrów, tysiące stalaktytów i stalagmitów przypominające marmurowe kaskady, organy, koronkowe draperie i żyrandole z klejnotów.
Wieczorem kolacja pożegnalna w towarzystwie rekinów! W najgłębszym w Europie zbiorniku dla rekinów mieszczącym się w Palma Aquarium. Kolacja w półmroku wielkiej Sali otoczonej przez rekiny i inne morskie stworzenia smakuje zupełnie niepowtarzalnie!

Dzień 6. Pożegnanie z Majorką

Po śniadaniu , wykwaterowanie z hotelu. W miarę możliwości czas wolny, transfer na lotnisko i powrót do Polski.