Zapytaj o ofertę: +48 71 712 39 26, telefon alarmowy (tylko dla Klientów): +48 665 888 901 info@bissole.pl | Zapisz się do newslettera

Matterhorn Gotthard Bahn – Ekspres Lodowcowy

Matterhorn Gotthard Bahn  to kolejny szwajcarski pociąg będący prawdziwą atrakcją turystyczną tego kraju, a zwłaszcza oferowana wspólnie z przewoźnikiem RhB trasa tzw. Glacier Express.

Matterhorn Gotthard Bahn  to kolej wąskotorowa przemierzająca Alpy, pomiędzy miejscowościami takimi jak Zermatt, Visp i Brig. To prawdziwy spektakl natury, który pasażerowie mogą podziwiać przez 144km aż do 3.300 m n.p.m. poprzez potężne góry i dzikie doliny, języki lodowców, spokojne jeziora. Matterhorn Gotthard Bahn nie jest tylko pociągiem – jest to doświadczeniem. Podobnie jak Pociąg Czekoladowy i Pociąg Serowy, to doskonały pomysł na wycieczkę lub plan na wakacje. A także na na wyjazd integracyjny lub motywacyjny dla pracowników firm.

Matterhorn Gotthard Bahn MGB

GŁÓWNE TRASY I CZASY PRZEJAZDÓW:

 • Zurich – Visp – 2 h
 • Zurich – Brig – 1 h 43 min
 • Zurich – Zermatt – 3 h 11 min
 • Bern – Zermatt – 2 h 6 min
 • Interlaken – Zermatt – 2 h 13 min

TYPY POCIĄGÓW MATTERHORN GOTTHARD BAHN:

 • Glacier Express
  Jest nazywany „najwolniejszym ekspresem świata”. Cała jego trasa przez Alpy trwa prawie 8 godzin i jest wyjątkowo spektakularna. Pociąg przemierza m.in. 91 tuneli i 291 mosty. Glacier Express to tzw. Ekspres Lodowcowy, ponieważ dociera z Doliny Engadyny aż do stóp Matterhornu. W czasie przejazdu z przepięknego St. Moritz do urzekającego Zermatt pasażerowie mogą podziwiać przez panoramiczne okna niczym nie zmącony alpejski krajobraz i podziwiać potęgę natury.

KATEGORIE USŁUG MGB:

Pierwsza Klasa:

 • Komfortowe, regulowane siedzenia z dodatkową przestrzenią na nogi
 • Przedziały 2- lub 4-osobowe

Druga Klasa:

 • Komfortowe regulowane siedzenia
 • Przedziały 4-osobowe

Chcesz zakupić bilet? Skontaktuj się z nami!

ZASADY TRANSPORTU MATTERHORN GOTTHARD BAHN:

Bagaż:

Swiss Travel System oferuje usługę tzw. ekspresowego bagażu, w której można nadać swój bagaż na szwajcarskim dworcu kolejowym i odbierać go w tym samym dniu na stacji docelowej. Dostępna jest także usługa “Expresowy Bagaż od drzwi do drzwi”, w której bagaż odbierany jest bezpośrednio z hotelu i dostarczany tego samego dnia do następnego hotelu przeznaczenia.

Zwierzęta:

Dozwolony jest przewóz zwierząt. Małe zwierzęta, do wysokości 30cm mogą podróżować bez dodatkowych opłat pod warunkiem, że są przewożone w specjalnych kontenerkach. Większe zwierzęta wymagają zakupu biletu, w cenie połowy stawki klasy drugiej na danej trasie. Większe zwierzęta mogą przebywać poza kontenerami, pod warunkiem że są na smyczy.

Niepełnosprawni:

Pociągi MGB są w pełni przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz na wózkach inwalidzkich. Pasażerowie wymagający pomocy i chcący skorzystać ze specjalnych wind umożliwiających wejście na pokład, powinni być na peronie przynajmniej 10 min przed planowanym odjazdem.

Zobacz pełną ofertę i zamów bilety na pociąg

Za pośrednictwem Bissole możecie Państwo także dokonać zakupu ubezpieczeń podróżnych, ubezpieczeń od rezygnacji oraz zarezerwować hotele i inne usługi. Zapraszamy serdecznie.