Matterhorn Gotthard Bahn  to kolejny szwajcarski pociąg będący prawdziwą atrakcją turystyczną tego kraju, a zwłaszcza oferowana wspólnie z przewoźnikiem RhB trasa tzw. Glacier Express.

 

Matterhorn Gotthard Bahn  to kolej wąskotorowa przemierzająca Alpy, pomiędzy miejscowościami takimi jak Zermatt, Visp i Brig. To prawdziwy spektakl natury, który pasażerowie mogą podziwiać przez 144km aż do 3.300 m n.p.m. poprzez potężne góry i dzikie doliny, języki lodowców, spokojne jeziora. Matterhorn Gotthard Bahn nie jest tylko pociągiem – jest to doświadczeniem. Podobnie jak Pociąg Czekoladowy i Pociąg Serowy, to doskonały pomysł na wycieczkę lub plan na wakacje. A także na na wyjazd integracyjny lub motywacyjny dla pracowników firm.

 

 

Matterhorn Gotthard Bahn MGB

 

GŁÓWNE TRASY, CENY I CZASY PRZEJAZDU

 • Zurich – Visp – 2 h
 • Zurich – Brig – 1 h 43 min
 • Zurich – Zermatt – 3 h 11 min
 • Bern – Zermatt – 2 h 6 min
 • Interlaken – Zermatt – 2 h 13 min

 

TYPY POCIĄGÓW MATTERHORN GOTTHARD BAHN:

 • Glacier Express
  Jest nazywany „najwolniejszym ekspresem świata”. Cała jego trasa przez Alpy trwa prawie 8 godzin i jest wyjątkowo spektakularna. Pociąg przemierza m.in. 91 tuneli i 291 mosty. Glacier Express to tzw. Ekspres Lodowcowy, ponieważ dociera z Doliny Engadyny aż do stóp Matterhornu. W czasie przejazdu z przepięknego St. Moritz do urzekającego Zermatt pasażerowie mogą podziwiać przez panoramiczne okna niczym nie zmącony alpejski krajobraz i podziwiać potęgę natury.

 

KATEGORIE USŁUG MGB:

Pierwsza Klasa:

 • Komfortowe, regulowane siedzenia z dodatkową przestrzenią na nogi
 • Przedziały 2- lub 4-osobowe

 

Druga Klasa:

 • Komfortowe regulowane siedzenia
 • Przedziały 4-osobowe

ZASADY TRANSPORTU MATTERHORN GOTTHARD BAHN:

Bagaż:

Swiss Travel System oferuje usługę tzw. ekspresowego bagażu, w której można nadać swój bagaż na szwajcarskim dworcu kolejowym i odbierać go w tym samym dniu na stacji docelowej. Dostępna jest także usługa „Expresowy Bagaż od drzwi do drzwi”, w której bagaż odbierany jest bezpośrednio z hotelu i dostarczany tego samego dnia do następnego hotelu przeznaczenia.

 

Zwierzęta:

Dozwolony jest przewóz zwierząt. Małe zwierzęta, do wysokości 30cm mogą podróżować bez dodatkowych opłat pod warunkiem, że są przewożone w specjalnych kontenerkach. Większe zwierzęta wymagają zakupu biletu, w cenie połowy stawki klasy drugiej na danej trasie. Większe zwierzęta mogą przebywać poza kontenerami, pod warunkiem że są na smyczy.

 

Niepełnosprawni:

Pociągi MGB są w pełni przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz na wózkach inwalidzkich. Pasażerowie wymagający pomocy i chcący skorzystać ze specjalnych wind umożliwiających wejście na pokład, powinni być na peronie przynajmniej 10 min przed planowanym odjazdem.

Za pośrednictwem Bissole możecie Państwo także dokonać zakupu ubezpieczeń podróżnych, ubezpieczeń od rezygnacji oraz zarezerwować hotele i inne usługi. Zapraszamy serdecznie.