Od 28 stycznia 2021 na lotnisku im. Chopina w Warszawie, w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, został uruchomiony Mobilny Punkt Pobrań (MOP). Dzięki temu pasażerowie odlatujący z Lotnisko Chopina mają możliwość wykonania szybkich testów diagnostycznych w kierunku COVID-19. To znaczne ułatwienie dla wszystkich podróżujących z lotniska w Warszawie. 

Lokalizacja MOP i cena testu

Mobilny Punkt Pobrań został zorganizowany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA i jest zlokalizowany w hotelu Courtyard by Marriott Warsaw Airport, który znajduje się bezpośrednio przed budynkiem terminalu Lotniska Chopina (strefa odlotów). Wejście do MOP znajduje się po prawej stronie od głównego wejścia do hotelu na wprost terminala A Lotniska Chopina. Cena testu antygenowego w kierunku COVID-19 wynosi 200 zł. Zaświadczenie z wynikiem testu wydawane będzie w języku angielskim, a każdy pozytywny wynik będzie zgłaszany do Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Wymogi wjazdowe Królestwa Niderlandów

Punkt powstał przede wszystkim z powodu dodatkowych wymogów, jakie wprowadziły Niderlandy, ale badanie mogą wykonać wszyscy chętni. Jak powiedział Rzecznik Lotniska Chopina Pan Piotr Rudzki „Każdy będzie mógł przyjechać i zrobić sobie test, nie tylko pasażerowie. Punkt będzie otwarty przez większość dnia, a wynik otrzymamy w ciągu 20 minut”.

Okazanie negatywnego wyniku testu antygenowego wykonanego na minimum 4 godziny przed odlotem to wymóg, który został wprowadzony przez Królestwo Niderlandów. Na ten moment MOP będzie otwierany na 4h przed odlotem rejsów do Królestwa Niderlandów, a zamykany na 40 min przed ostatnim odlotem z Lotniska Chopina w danym dniu.

Szczegółowe informacje na temat obostrzeń wjazdowych oraz na terenie Holandii znajdą Państwo na stronie

https://www.gov.pl/web/holandia/covid-19

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz