Kolejne bezpośrednie, egzotyczne połączenie pojawi się w rozkładzie LOT-u. Tym razem polski przewoźnik ogłosił informację o uruchomieniu bezpośrednich lotów z Warszawy na Sri Lankę.

Wcześniej LOT poinformował o połączeniu do Indii, do Delhi, które ma ruszyć 17.09.2019. Pierwszy lot na trasie na Sri Lankę odbędzie się 3 listopada, ale już teraz można dokonywać rezerwacji. Loty do Kolombo będą obsługiwane sezonowo do 28 marca trzy razy w tygodniu nowoczesnymi Boeingami 787-9 Dreamliner.

 

Połączenie LOT na Sri Lankę będzie funkcjonować według rozkładu:

Trasa Wylot Przylot Rozkład Okres podróży
Warszawa – Sri Lanka (LO69) 15:35 5:10 (+1) Środa, piątek, niedziela 03.11.2019 – 27.03.2020
Sri Lanka – Warszawa (LO70) 7:35 13:30 Poniedziałek, czwartek, sobota 03.11.2019 – 28.03.2020

 

Sri Lanka – perła Cejlonu, tzw “łza Indii”, to pachnąca egzotycznymi zapachami, owocami, a przede wszystkim herbatą wyspa. Rozsiane po całej wyspie plantacje herbaty stanowią jedną z największych atrakcji. Do tego bujna przyroda, przepiękne dziewicze plaże Oceanu Indyjskiego zachęcające do uprawiania rozmaitych sportów wodnych i zabytki z czasów kolonialnych. Na szczególną uwagę zasługuje tzw. Lwia Skała – Sigriyi, której towarzyszą liczne legendy, a z jej szczytu rozpiera się imponujący widok na całą okolicę. Sama stolica wyspy Kolombo to miasto pełne kolonialnych budynków, pięknych buddyjskich, islamskich i katolickich świątyń, wspaniałych muzeów i spektakularnych drapaczy chmur, tętniące życiem całą dobę. Jest ono celem licznych podróży biznesowych.

 

Już teraz można rezerwować bilety na połączenie Warszawa – Sri Lanka w promocyjnych cenach:

Warszawa – Sri Lanka:  cena w obie strony od 2400 
Cena dotyczy przelotu w obie strony w klasie ekonomicznej z bagażem rejestrowym.