Sri Lanka to nie tylko kilometrami ciągnące się plantacje herbaty, choć niewątpliwie to jeden z największych skarbów i wizytówka tego kraju. To niezwykle barwny kraj, pełen skarbów z listy UNESCO, urzekającej przyrody oraz oryginalnej kultury i tradycji. Dzięki bezpośredniemu połączeniu lotniczemu LOT-u, teraz będzie jeszcze bliższa. A jest to fantastyczne miejsce na pełen nieszablonowych atrakcji program incentive travel. Oto propozycja takiego kilkudniowego programu wypełnionego atrakcyjnymi aktywnościami!

Dzień 1: W stronę Habarana

Przylot do Colombo (zwykle popołudniowy / wieczorny).
Powitanie VIP grupy na lotnisku przez miejscowego przewodnika. Zaserwowany drink bezalkoholowy.

Przejazd do miejscowości Habarana – małego malowniczego miasteczka w dystrykcie Anuradhapura w północno-środkowej części Sri Lanki, do jednego z wysokiej klasy kurortów hotelowych.To idealne miejsce dla miłośników safari i dzikiej przyrody, ponieważ stanowią wrota do Parku Narodowego Minneriya – królestwa słoni!

Zależnie od godziny przylotu możliwe także powitanie w hotelu przez zespół lokalnych artystów.

Zakwaterowanie i kolacja w hotelu. Czas na regenerację po podróży i możliwość skorzystania z bogatej oferty SPA

Dzień 2: Lot balonem i spotkanie ze słoniami

Wczesne śniadanie w hotelu. Wyjazd od jednego z najważniejszych miejsc na Sri Lance – Sigirija czyli tzw. Lwia Skała, wpisana na listę UNESCO. Sigirija to 180 – metrowa magmowa skała, na szczycie której znajdują się ruiny starożytnego pałacu i twierdzy zbudowanych podczas panowania króla Kassapy (473–491). Ale to nie będzie zwykły spacer na szczyt skały, a lot balonem nad tym niesamowitym miejscem skąpanym w bujnym lesie.
Po tym ekscytującym locie kolejne niezwykłe przeżycie – jazda na słoniu przez Sigirije, a następnie lunch w Sigiriya Village hotel.

Kolejny punkt programu to popołudniowe, fantastyczne safari po Minneriya National Park i kolejne bliskie spotkanie ze słoniami, które bardzo licznie zamieszkują park.

Po powrocie do hotelu uroczysta kolacja nad basenem.

Dzień 3: Podróż zabytkowym pociągiem

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu.

Przejazd autokarem do Kunrunegala, a stamtąd podróż specjalnym zabytkowym pociągiem Vice-Roy z Kurugegala do Kalutara nad Ocean Indyjski. W czasie podróży można podziwiać m.in. zielone wzgórza – plantacje herbaty i ziół. A dla chętnych możliwy jest także masaż stóp.

Po przyjeździe lunch w lokalnej restauracji.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja w hotelu.

Dzień 4: Rzeczne safari i lekcja krykieta

Po śniadaniu w hotelu przejazd do Balapitiya na wyprawę na rzeczne safari, z wieloma atrakcjami! To nie tylko samo safari łodzią przez las namorzynowy, ale także możliwość skorzystania z „rybnego” masażu stóp w specjalnym basenie, degustacja kokosowych drinków i lokalnych słodyczy oraz uczestnictwo w pokazie uroczystej kulturalnej ceremonii z rytualnym bębnieniem w tutejszej świątyni.

Po rzecznym safari wizyta w miejscowej szkole na ekskluzywny mecz krykieta. Krykiet „przywieziony” na Sri Lankę przez Anglików jest tutaj bardzo popularny. Obecnie zawodnicy i drużyny ze Sri Lanki są jednymi z najlepszych na świecie. Instruktorami i przeciwnikami do tej niełatwej gry będą uczniowie tutejszej szkoły. Przy boisku będą też rozstawione namioty, w których goście zjedzą lunch.

Po rozgrywkach i lunchu powrót do hotelu i czas na odpoczynek.

Wieczorna kolacja w hotelu.

Dzień 5: Zabytki, żółwie i kulinarne szaleństwo

Śniadanie w hotelu.

Możliwość uczestniczenia w porannej sesji jogi.

Tego dnia do wyboru jest kilka propozycji aktywności pokazujących uroki Sri Lanki.

  1. Wizyta w Handungoda Tea Factory z możliwością spróbowania swoich sił na plantacji i małą przejażdżką Tuk Tuk – ami czyli bliskie spotkanie z wielkiego skarbu Sri Lanki jakim jest herbata
  2. Trekking po lesie Kanellia
  3. Wizyta w wylęgarni żółwi w Kosgoda, absolutnie uroczym i prowadzonym z wielką pasją miejscu!
  4. Zwiedzanie największego zabytku Kalutary czyli stupy Gangatilaka, będącej jedną z największych stup Cejlonu. To jedyna stupa pusta w środku, której wnętrze jest bogato ilustrowane malowidłami opisującymi historię wcieleń Buddy
  5. City tour po mieście Colombo
  6. Wizyta w Fort Galle
  7. Warsztaty kulinarne „Spice by Spoon” w głównej mierze pokazujące możliwości i zastosowanie tutejszych przypraw
  8. Rejs wzdłuż wybrzeża w poszukiwaniu największych ssaków na świecie

Zależnie od wybranego wariantu aktywności lunch.

Po południu czas na plażowanie i możliwość skorzystania z różnych sportów wodnych.

Wieczorem uroczysta kolacja – BBQ na plaży z możliwymi atrakcjami np. teatr ognia.

Dzień 6: Powrót do kraju

Śniadanie w hotelu.

Zależnie od godziny lotu powrotnego – czas wolny i transfer na lotnisko.

Powrót do kraju.