Peru, Inkowie, Titicaca

Z czym kojarzy się Peru? Prawie wszystkim na takie pytanie w pierwszej kolejności przychodzi na myśl magiczne Machu Picchu! Ale w Peru trzeba zobaczyć znacznie więcej. To wybuchowa mieszanka różnorodności krajobrazów: bajecznego wybrzeża majestatycznych gór i dzikiej amazońskiej dżungli. Ponad 500 lat temu stanowiło ośrodek największej cywilizacji Indian Ameryki Południowej, było doskonale zorganizowanym imperium, bardzo zasobnym w złoto i srebro. Ślady tej potężnej cywilizacji Inków widać jak na dłoni do dziś, a w czasie tej podróży będzie okazja je odnaleźć. Zapraszamy w podróż, w której zobaczycie Peru z powietrza, wody, lądu i zasmakujecie go wszystkimi zmysłami i zdecydowanie odczujecie efekt WOW!

Dzień 1: Przylot

Wylot w Polski zgodnie z rozkładem, Przylot do Limy w godzinach popołudniowych. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek.
Kolacja.

Dzień 2: Lima z wody i powietrza

Śniadanie w hotelu. Tego dnia zobaczymy okolice Limy z wody i powietrza i oczywiście poznamy smaki Peru.
Zaczniemy od rejsu na Palomino Islands, znajdujących się kilka mil od Limy, Wyspy słyną z dużej kolonii fok.Wyspy Palomino to dwie wyspy będące częścią ekosystemu, w którym żyją unikalne gatunki lwów morskich, pingwinów, ptaków lokalnych i wędrownych. Jeśli nie ma akurat żadnych drapieżników można nurkować z lwami morskimi i pingwinami, być z nimi bardzo blisko i w pełnej harmonii. W drodze powrotnej powrót między wyspami, na których zamieszkuje druga co do wielkości kolonią pingwinów Humboldt w Peru.
Po rejsie lunch, ale połączony z warsztatami, w czasie których 
poznamy dwa najważniejsze smaki Peru – typowe danie oraz drink. Ceviche – słynna narodowa potrawa Peru. To surowe danie rybne marynowane jest we wszechobecnej peruwiańskiej limonce i podawane z pokrojoną papryką chili. Z kolei słynny peruwiański drink – Pisco Sour to koktajl na bazie miejscowego trunku pisco, soku z cytryny lub limonki, białek jaj kurzych i gorzkiego likieru angostura. W czasie profesjonalnego pokazu i warsztatów goście dowiedzą się jak przyrządzić te dwa peruwiańskie specjały, a przede wszystkim ich spróbują!

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia jeszcze jedna mega atrakcja – loty na paralotni! Loty przy zachodzącym słońcu nad potężnym klifem, na którym leży Lima, nad brzegiem oceanu. Stąd można zobaczyć całe wybrzeże: od Parque de Amor po Larcomar i dalej do plaż Barranco i Chorrillos oraz na północ wzdłuż Costa Verde.

Dzień 3: Teambuilding i Lima na rowerach

Po śniadaniu czas na zwiedzanie Limy, ale na rowerach. Od gwarnego nowoczesnego centrum biznesowego, przez zabytkowe stare miasto, po spokojne, leniwe parki. Wycieczka wiedzie przez słynną promenadę znaną lokalnie jako „El Malecon”, artystyczne miejsca, dziewicze parki, przytulne place, stare miasto Barranco, na którym warto odpocząć przy szklaneczce świeżego soku, najlepiej strzeżone tajemnice Miraflores, inspirującą starą i nową architekturę miasta oraz zapierające dech w piersiach widoki na Zatokę Lima. Po zwiedzaniu i lunchu kolejna porcja emocji, tym razem w czasie zabawy teambuildingowej „W labiryncie”. Ta gra to połączenie świata rzeczywistego z wirtualnym. Zespoły nawigują w „prawdziwym” świecie przygodowym, aby uciec przed „wirtualnym światem” odzwierciedlonym w interfejsie tabletu. Uzbrojeni w „Action Pack” pełen ważnych gadżetów, uczestnicy muszą szyfrować swoją drogę przez wiele sektorów gry i wirtualnych punktów kontrolnych.Gdy zespoły ścigają się po prawdziwym terenie w kierunku punktów kontrolnych GPS, kolejne puzzle, zagadki i ukryte punkty kontrolne są stopniowo ujawniane, aby wyjść i uciec z labiryntu ulic.
Po zabawie kolacja w mieście.

Dzień 4: Rytuał Pachamama

Po śniadaniu przelot do Cuzco i podróż do Sacred Valley.
Przejazd do miasta Pisac, będącego bazą wypadową do zwiedzania pobliskiego stanowiska archeologicznego, jednego z najważniejszych w tzw. Świętej Dolinie Inków. Tutaj na ryneczku zjemy lunch i przygotujemy się do uczestnictwa w bardzo ważnym wydarzeniu – rytuale Pachamama.
Stać się częścią tej ceremonii to prawdziwe przeżycie! Rytuał Pachamama to prastara tradycja, od wieków praktykowana w andyjskich wioskach i wspólnotach, do dziś żywa i kultywowana. Przeprowadzana jest zawsze przez lokalnego szamana. To niezwykle barwna ceremonia, w której Peruwiańczycy składają ofiary Pachamamie czyli Matce Ziemi.
Przejazd do niesamowitego, wyglądającego jak andyjska wioska hotelu.

Dzień 5: Historia i adrenalina w Świętej Dolinie Inków

Po śniadaniu w hotelu, zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Pisac – najlepiej zachowanego w całej Sacred Valley. Po zwiedzaniu i pożądnej porcji historii czas na nieco adrenaliny.
Pokonamy
via ferrata, aby na koniec odbyć skok na zipline. Via ferrata to ścieżka używana do wspinania się z zainstalowanym na stałe systemem bezpieczeństwa, z wykorzystaniem metalowych drabin, mostów i podobnych obiektów. Daje to szansę nawet osobom bez doświadczenia na wspinaczkę, bezpieczne poruszanie się i podziwianie spektakularnych górskich krajobrazach przy użyciu minimalnej ilości sprzętu. Po dotarciu na miejsce skąd rozpoczyna się Zip line pozostaje tylko skoczyć i przelecieć nad tą magiczną Świętą Doliną Inków!
Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6: Peruwiańskie MUST SEE – Machu Picchu

Po śniadaniu w hotelu przejazd na dworzec kolejowy Ollantaytambo, skąd przejedziemy ekskluzywnym pociągiem panoramicznym widokową trasą do Aguas Calientes. I teraz już czas na to, na co pewnie wszyscy czekają najbardziej – Machu Picchu, absolutne peruwiańskie MUST SEE!
Machu Picchu to najpiękniejsze, a zarazem najbardziej tajemnicze miasto świata. Mimo badań prowadzonych od lat naukowcy nadal nie potrafią odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących jego powstania, przeznaczenia. Machu Picchu, czyli „Stara Góra”, wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwo UNESCO i jest jednym z nowych siedmiu cudów świata. Istnieje wiele teorii na temat pochodzenia Machu Picchu, ale trzy z najpopularniejszych poglądów to świątynia słońca, forteca przeciwko mieszkańcom dżungli lub sanktuarium Inków. To bajeczne miasto w którym zachowały się domy, świątynie, magazyny, duży centralny plac, wszystko połączone wąskimi drogami i schodami, otoczone tarasami wyciętymi po stronie górskiej, które były wykorzystywane do rolnictwa. To niewątpliwa wizytówka Peru! Tu wszystko zachwyca!
Kolacja i nocleg w wyjątkowym hotelu!

Dzień 7: Czas na rafting

Śniadanie w hotelu. Przejazd powrotny pociągiem do Sacred Valley.
Na „ochłodzenie emocji” po Machu Picchu wskoczymy do wody, a dokładnie udamy się na rafting po rzece
Urubamba, przepływającą od wysokich pasm gór Andyjskich przez Świętą Dolinę Inków, Machu Picchu aż do dżungli. W zależności od odcinka rzeki i pory roku jej wody przybierają ekscytujący biały kolor. Wyposażeni oczywiście w kombinezony, kamizelki ratunkowe, kaski i ruszają zmierzyć się z potęgą rzeki na najbardziej ekscytującym jej odcinku.
Po raftingu przejazd do
hotelu w Cuzco.
Pożegnalna kolacja i nocleg.

Dzień 8: Pożegnanie z Cusco, pożegnanie z Peru

Śniadanie w hotelu. Zależnie od godziny powrotu – czas wolny na spacer po Cuzco – historycznej stolicy imperium Inków.
Transfer na lotnisko i powrót do kraju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz