Na zamówienie

Ryga City break. Co warto zobaczyć w stolicy Łotwy? Wyjazd Incentive

Ryga to stolica i największe miasto Łotwy, a także jedna z największych metropolii w krajach nadbałtyckich. Malowniczo położona u ujścia rzeki Dźwiny do Bałtyku. Można śmiało ją nazwać stolicą stylu secesyjnego, przy tym doskonale łączy ponadczasową historię z nowoczesnością. Samo Stare Miasto jest wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. W czasie ponad 800-letniej, burzliwej historii swój ślad zostawili tutaj zarówno niemieccy rycerze, jak i szwedzcy królowie czy rosyjscy komisarze. Dziś to tętniące życiem, bezpieczne i przyjazne bardzo zielone miasto na skrzyżowaniu Europy Wschodniej i Północnej.
Idealnie sprawdzi się na city break i na pełen wrażeń wyjazd motywacyjny.

Najważniejsze punkty w programie incentive:

 • Wygodny przelot bezpośredni z Warszawy
 • Bardzo wysokiej klasy hotele w centrum miasta, w przepięknych zabytkowych budynkach
 • Fantastyczna lokalna kuchnia, warsztaty kulinarne, wizyta z degustacją na ogromnym bazarze i obowiązkowy „łyk” Czarnego Balsamu, a także wizyta w tutejszej winnicy
 • Wieczorny rejs po rzece i kanałach miasta
 • Możliwość wysłuchania niezwykłego koncertu organowego z Katedrze
 • Przeprawa 4×4 przez łotewską dzicz aż do Siguldy, na skraju łotewskiego Parku Narodowego Gauja
 • Jurmala – nadmorski relaks

Ryga – program wyjazdu incentive

Dzień 1

Typ oferty: Na zamówienie klienta

Przylot do Rygi. Spotkanie z lokalnym opiekunem.
Transfer do hotelu, zakwaterowanie i powitalny drink.
Popołudniu odkrywanie historycznej część Rygi podczas relaksującego i romantycznego rejsu ekologicznym statkiem widokowym wzdłuż uroczego Kanału Miejskiego w Rydze i rzeki Dźwiny. Zabytki widziane z perspektywy wody zawsze prezentują nieco inne oblicze. Rejs kończy się w pobliżu fantastycznej restauracji słynącej z dań rybnych i lokalnych produktów. Kolacja i powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu city tour po Starym Mieście. Ryga stanowi jedno z największych w Europie skupisk architektury secesyjnej. Po dotarciu na rynek w oczy rzuca się różnorodność budowli, co jest wynikiem różnych wyznań i kultur, które „mieszkały” przez wieki w Rydze. Zobaczyć trzeba zarówno protestancką Katedrę w Rydze, jak katolicką Katedrę św. Jakuba. W Ryskiej Katedrze chwila koncertu organowego w wykonaniu jednych z najlepszych organów na świecie! Na samym Placu Ratuszowym szczególne wrażenie robi Kościół Św. Piotra w otoczeniu dwóch skrupulatnie odrestaurowanych kamienic – Domu Bractwa Czarnogłowych i kamienicy Schwaba. Warto wejść na wieżę widokową Kościoła Św. Piotra skąd rozpościera się fantastyczny widok na łotewską stolice.
Lunch połączony w warsztatami kulinarnymi w restauracji mieszczącej się w kompleksie Koszar Jakubowych, który powstał pod koniec XVIIIw. W obrębie murów miejskich. Koniecznie trzeba spróbować tzw. Czarnego Balsamu. To absolutnie unikalna nalewka stworzona w 1752r przez Abrahama Kunze z 24 ziołowych i innych składników.
Następnie wizyta na największym bazarze pod dachem w tej części Europy tzw. Riga Central Market. To bardzo charakterystyczne miejsce, którego część stanowi pięć ogromnych brył, które były schronami dla niemieckich zeppelinów w czasie I wojny światowej. W tym labiryncie stoisk zdegustujemy łotewskie specjały m.in. chleby żytnie, kilka rodzajów serów, świeżo wędzonego mięsa, ryby i pyszne lokalne słodycze. Czas wolny na zakupy.
Wieczorem kolacja w restauracji.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu.
Wyprawa offroadowa przez zapierającą dech w piersiach, dziewiczą i nietkniętą łotewską dzicz samochodami 4×4 pod okiem doświadczonych instruktorów. Dojazd do miasteczka Sigulda, leżącego w najbardziej malowniczej części rzeki Gauja, w dolinie stworzonej przez czerwonawy piaskowiec dewoński, o otoczeniu stromych skał i jaskiń po obu brzegach rzeki. Sigulda nazywana jest Szwajcarią Łotewską. W okolicy, na obszarze około 42ha znajdują się liczne zabytki archeologii, architektury, historii, z Zamkiem Turaida na czele.
Lunch w klimatycznej, rustykalnej restauracji zbudowanej z bali. Następnie wizyta w winnicy i niezwykły smak domowego wina w towarzystwie niesamowitego gospodarza.
Powrót do hotelu i czas na odpoczynek. Wieczorem pożegnalna kolacja w restauracji.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie.
Przejazd do Jurmali – leniej stolicy Łotwy, zaledwie 20km od centrum miasta. W sezonie letnim można tu dopłynąć statkiem lub urządzić sobie wycieczkę rowerową. Długa, piaszczysta plaża, ogromny park stuletnich sosen i charakterystyczna drewniana architektura, tym zachwyca Jurmala. Krótki spacer i pożegnalny drink na morzem.
Transfer na lotnisko. Powrót do kraju.

Pozostałe propozycje Incentive Travel ​

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.