Syberia, drzewo szamańskie

Syberia – nie sposób znaleźć wystarczająco dużo słów zaczynających się od „naj”, by opisać niezwykłość tego miejsca. Przede wszystkim jest to najstarsze i najgłębsze jezioro na świecie. Żyje tu ponad 2600 gatunków fauny i flory, z czego ponad połowa to endemity czyli gatunki występujące jedynie w danym miejscu. Pierwsi, jak się powszechnie uważa, mieszkańcy tych terenów – ludy mongolskie nazwali je Baaj Kuel co oznacza „bogate jezioro” i niewątpliwie jest to po dziś dzień właściwa nazwa.

Zapraszamy na niezwykłe wakacje nad Bajkałem!

To co spotka Państwa na tej wycieczce, poza zapierającymi dech w piersiach widokami jeziora otoczonego majestatycznymi górami (prawie 3tys n.p.m.), to także niespotykane nigdzie indziej rośliny i zwierzęta m.in. nerpy – foki słodkowodne bardzo mądre i przyjazne zwierzęta, czyste jak kropla wody powietrze, safari na quadach po syberyjskiej tajdze, rejs statkiem, spotkanie z szamanem i na każdym kroku narodowa syberyjska gościnność i radość życia!

Dzień 1: Listvyanka

Listvyanka- turystyczna mekka Bajkału
Zwiedzimy tu Bajkalskie Muzeum Ekologii, akwarium z bajkalskimi omulami, jesiotrami, fokami i inną miejscową fauną oraz obejrzymy spektakl z tresowanymi fokami. Wieczorem odwiedzimy rosyjską saunę parową.

Dzień 2: Safari na quadach

Safari po syberyjskiej tajdze na quadach

Dzień 3: Rejs po Bajkale

Rejs po Bajkale zakończony noclegiem w Zatoce Peskańskiej. Jest to tzw. Syberyjska Riwiera. Jest to piaszczysta plaża w kształcie półokręgu, z malowniczymi piramidalnymi klifami, sławnymi drzewami na szczudłach, rosnącymi na szczytach północnej części zatoki.

Dzień 4: Wyspa Olchon

Wyspa Olchon. Ta długa na siedemdziesiąt kilometrów wyspa to miejsce święte dla wyznawców szamanizmu, a znajdująca się u wybrzeży Olchonu skała Szamanka to jedno z pięciu istniejących na świecie biegunów siły duchowej.

Dzień 5: Spotkanie z Szamanem

Przylądek „Khoboy”- czyli Kieł. Spotkanie z lokalnym szamanem, który opowiada niezwykłe tutejsze historie, legendy i zwyczaje.

Dzień 6: City tour Irkuck

Zwiedzanie Irkucka, miasta, którego początki datuje się na 1652r. Praktycznie od początku było to bardzo bogate miasto, dzięki temu, że wiódł przez nie szlak handlowy z Chin do europejskiej części Rosji. A w XIX w dotarła tu kolej transsyberyjska, która umożliwiła dalszy rozwój handlu takimi dobrami jak granit, węgiel czy drewno. Jest to jedno z nielicznych miast, w którym w doskonałym stanie zachowały się przepiękne dziewiętnastowieczne budowle drewniane.

Dzień 7: Powrót

Powrót do kraju.