Czy trzeba kogoś szczególnie zachęcać do wyjazdu do Grecji?! Już sama nazwa przywołuje obrazy gajów oliwnych, palącego słońca, wina, wspaniałych plaż, igrzysk olimpijskich i starożytnych cudów architektury. Samo czytanie tych słów pewnie przenosi każdego w greckie lato, przypomina smak mrożonej kawy w portowej kawiarni i niemal czuje się zapach morza!

A Cypr? Nieco mniej popularny niż greckie wyspy, choć jesteśmy przekonani, że Cypr ma wszystko, co jest potrzebne do idealnego wypoczynku. Może nie jest to rozległy kraj, ale to właśnie część jego uroku. Ponad 300 słonecznych dni w roku, a położenie geograficzne między Wschodem a Zachodem oznacza bogate dziedzictwo kulturowe i fascynujący tygiel 10 tys lat historii z pomnikami UNESCO, wybornej kuchni i tradycji. Wyspa oferuje jedne z najlepszych hoteli na Morzu Śródziemnym i bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Bogata porcja doskonałych jak z obrazków plaż, mnóstwo urokliwych wiosek, wyjątkowa dzika przyroda i tętniące życiem miasta.

Zapraszamy na Tydzień Śródziemnomorski i odkrywanie uroków Grecji i Cypru, a jest bardzo wiele do odkrycia!

Weźcie udział w naszej zabawie na facebooku, odpowiedzcie na pytanie i wygrajcie voucher na 3 dniowy pobyt ze śniadaniami w hotelu na Cyprze od naszego Partnera – firmy Sassy Events!

Dlaczego Grecja?

Kolebka cywilizacji, kolebka demokracji. Mityczna kraina, która dała nam tysiące lat historii, kultury, literatury, sztuki, jedzenia i sportu. To jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: zabytki sprzed tysięcy lat,  oszałamiający wachlarz krajobrazów, a obecnie jest również znane ze wspaniałych zakupów, ogromnego wyboru lokali gastronomicznych i fantastycznego życia nocnego.

Polacy kochają przede wszystkim greckie wyspy: Kretę, Rodos, Korfu, Zakintos, ale także rejsy pomiędzy Cykladami czy Sporadami. Różne źródła podają różną ilość wysp i wysepek należących do Grecji, ale na pewno jest ich ponad 2,5 tysiąca! W podróży po Grecji nie można też ominąć Aten, które są jednym w takich miast, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu! Jedno jest pewne – trudno nie kochać Grecji!

Dlaczego Cypr?

Cypr to nowoczesny kraj europejski z ponad 10 000 lat fascynującą historią, z piękną przyrodą z różnorodnymi krajobrazami i licznymi gatunkami endemicznymi. To malownicze wioski i porty rybackie oferujące tradycyjną architekturę i śródziemnomorską gościnność. To co przyciąga tu turystów praktycznie przez cały rok to fantastyczny klimat i więcej słonecznych dni niż gdziekolwiek indziej w Europie!

Cypr jest szczególnie atrakcyjnym kierunkiem na grupowe wyjazdy integracyjne i motywacyjne. Posiada bazę hotelową i konferencyjną na bardzo wysokim poziomie i bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę usługową. Charakteryzuje się również silną tradycją zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności za środowisko. Cóż – jeśli nie byliście jeszcze na Cyprze – pora go odkryć!

Przykładowe aktywności w Grecji i na Cyprze

Grupowy wyjazd integracyjny czy motywacyjny na Cyprze lub w Grecji, to sama przyjemność! Ilość atrakcji, które można tutaj zorganizować jest ogromna! Ponieważ to śródziemnomorskie kraje więc prym wiodą wszelkie atrakcje wodne, ale także przeróżne warsztaty związane z lokalną kuchnią i produktami regionalnymi, tradycją i kulturą. No i oczywiście wszelkiej maści city toury.Tego typu atrakcje możecie także wykorzystać jadąc z ekipą przyjaciół czy nawet z rodzinami. Na pewno sprawią, że to będą niezapomniane wakacje. Zapraszamy do kontaktu, pomoże Wam wszystko zorganizować. Zobaczcie, jak wiele jest tutaj możliwości!

Warsztaty i lokalne tradycje

Wszelkie warsztaty oparte o lokalną kulturę i tradycje pozwalają gościom prawdziwie poczuć się częścią danego miejsca. Goście dzisiaj nie chcą po prostu obserwować, chcą stać się częścią miejsca, poczuć ją wszystkimi zmysłami, nawiązać bliższe kontakty z miejscową ludnością. Wśród tych najpopularniejszych w Grecji i na Cyprze atrakcji tego typu są:

 • kursy gotowania lokalnych potraw, w tym także wytwarzanie oliwy z oliwek
 • produkcja i degustacja wina
 • kursy lokalnego rzemiosła np. układania mozaiek, tkanie koszy, produkcja biżuterii,
 • produkcja mydeł i naturalnych kosmetyków
 • nauka tradycyjnego greckiego tańca sitraki, co zwykle połączone jest z uroczystą fiestą
 • wizyta na farmie osiołków i nauka jazdy na ośle

Atrakcje na wodzie

Nie da się nie wykorzystać możliwości, jakie daje morze! Począwszy od wszelkich transferów np. szybkimi łodziami, poprzez uroczyste kolacje na łodzi czy relaksujące rejsy. Grecja i Cypr to mnóstwo możliwości do uprawiania wszelkich sportów wodny oraz licznych aktywności na wodzie. W dodatku można z nich korzystać praktycznie od kwietnia do końca października. Mogą to być:

 • wyprawy wędkarskie na tradycyjnych łodziach
 • regaty i żeglarstwo jachtowe
 • wyprawy na „wodne poszukiwanie skarbów”
 • „wyzwanie Posejdona”
 • zawody i nauka sportów wodnych, jak kite surfing, kajakarstwo czy nurkowanie

Wyzwania, przygoda i teambuiding

Wszelkie atrakcje typu challenge są bardzo lubiane zwłaszcza przez młode ekipy uczestników, którzy lubią rywalizację i możliwość sprawdzenia się w niecodziennych warunkach. Odbywają się ona zazwyczaj w miejscach rzadziej odwiedzanych przez turystów, ukazują różnorodność krajobrazów danego miejsca. Będąc w Grecji czy na Cyprze, nie da się także pominąć mitologii, która jest bardzo chętnie wykorzystywana jako temat wyzwań.

 • bardzo popularne jest zawsze jeep safarii
 • wyprawy na poszukiwanie skarbów pieszo, rowerem, łodzią..
 • quady i buggy, a także rajdy samochodowe
 • olimpiada i  „rywalizacja bogów”
 • górskie wyprawy i wspinaczka skałkowa

City tour i spotkanie z historią

City tour to zawsze punk obowiązkowy! Wszak po to jeździmy do nowych miejsc, aby je poznawać, zwiedzać, podziwiać. Zależnie od tego, gdzie jesteście, zawsze warto spotkać się z historią danego miejsca, zobaczyć unikalne zabytki. Na Cyprze na pewno warto zwiedzić: Limassol, Pafos, Larnake, Nikozja, natomiast w Grecji praktycznie każda wyspa ma swoje miejsca pełne historii, a na kontynencie nie można ominąć Aten, Salonik, Del, Meteorów, oj…można by długo wymieniać! City tour nie musi być zwykłym chodzeniem z miejsca na miejsce. Może przyjąć formę:

 • wyprawy tematycznej np. kulinarnej albo artystycznej
 • gry miejskiej np. z wykorzystaniem iPad’ów
 • wycieczki rowerowej lub na segwayach

Trudno przedstawić w kilku słowach wszelkie możliwości i uroki Grecji i Cypru, bo praktycznie na każdą z greckich wysp można by poświęcić osobną stronę. Ale jesteśmy pewni, że bez względu na ilość opowieści i tak wybierzecie się tam. Grecja i Cypr bardzo skrupulatnie kontrolują sytuację związaną z epidemią koronawirusa i adaptują się do tej nowej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz