ubezpieczenie od rezygnacji

Na czym polega ubezpieczenie od kosztów rezygnacji i czy warto je zawierać?

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji to zwrot do 100% poniesionych kosztów rezerwacji. Zależy to od wybranego wariantu ubezpieczenia. Obejmuje koszty rezygnacji z:

  • imprezy turystycznej
  • biletu lotniczego na połączenia krajowe i międzynarodowe
  • biletu autokarowego i promowego w komunikacji międzynarodowej
  • apartamentu lub rezerwacji hotelu
  • szkolenia czy kursu
  • najmu samochodu

naliczone zgodnie z umową rezerwacji lub przewozu. Wysokość ubezpieczenia zależy od kwoty wycieczki/ biletu itd. Ubezpieczyciel zwraca poniesione koszty, pod warunkiem, że ubezpieczony nie może odbyć podróży zgodnie z planem, a przyczyną rezygnacji są zdarzenia losowe takie jak wypadek, ciężka choroba, śmierć Ubezpieczonego lub współtowarzysza podróży.

Odpowiadając na pytanie czy warto zawierać takie ubezpieczenie, to zdecydowanie tak. Zwłaszcza jeśli dokonujemy zakupu z dużym wyprzedzeniem w stosunku do planowanej podróży, jedziemy na wakacje z dziećmi lub też planowana podróż jest po prostu bardzo kosztowna. Warunki zawarcia takiej umowy mogą być różne u różnych ubezpieczycieli, ale zwykle jest tak, że ubezpieczenie od rezygnacji należy zawrzeć w dniu zakupu podróży jeśli termin do wyjazdu jest mniejszy niż 30 dni, lub w przeciągu 7 dni – jeśli termin jest dłuższy niż 30 dni.

Dostępne są także specjalne warianty dedykowane dla podróży służbowych tzw. ubezpieczenie od rezygnacji business.

Więcej szczegółowych informacji na temat ubezpieczeń znajdziecie Państwo na naszej stronie lub dostępny jest w naszym biurze.

Magdalena Nowakowska
Dyrektor działu sprzedaży

Potrzebujesz więcej informacji?
Zapraszamy do kontaktu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz