Australijski system wizowy należy do jednego z najbardziej rozbudowanych na świecie, przy tym jest dość zawiły. Wszyscy obywatele Polski muszą posiadać wizę przy wyjeździe do Australii. Zależnie od powodu wyjazdu do Australii należy się ubiegać o inny rodzaj wizy.

australia

Jest kilka podstawowych rodzajów wiz, a większość z nich jeszcze podzielona jest na tzw. subklasy. Łatwo jest się pogubić w takim gąszczu. Dodatkowo praktycznie wszystkie wizy poza turystycznymi są płatne, a Ambasada nie zwraca opłat za błędnie wypełnione wnioski oraz w przypadku odmowy. Dla obywateli z Polski w większości istnieje możliwość składania wniosków wizowych online poprzez elektroniczny system ‘’evisa’’. Ambasada Australii w Warszawie nie posiada wydziału konsularnego odpowiedzialnego za wizowanie, większość wniosków dla obywateli z Polski rozpatruje Ambasada Australii w Berlinie.

Zwykle ubieganie się o wizę turystyczną nie nastręcza zwykle większych problemów i udzielenie wizy przebiega sprawnie, zwykle w ciągu kilka godzin, maksymalnie do 1 tygodnia. Najważniejsze jednak jest określenie czy sama wiza turystyczna jest dla nas wystarczająca. Dlatego nawet w takim przypadku warto się skonsultować.

 

Podstawowe i najbardziej popularne rodzaje wiz do Australii:

 • Visitor Visa w tym m.in. e-wiza turystyczna, tranzytowa, Work and Holiday
 • Working and skilled visas czyli m.in. wizy pracownicze i stałopobytowe
 • Studying and training visas czyli m.in. wizy studenckie
 • Family and spousal visas czyli m.in. wizy rodzinne, dla partnerów, dla dzieci
 • Inne rodzaje wiz

Wizy pracownicze:

Samych wiz pracowniczych jest kilkanaście i wybranie tej jednej pod konkretną okoliczność wcale nie jest takie proste. W obszarze wiz pracowniczych, nasza obsługa koncentruje się na szczegółowym wywiadzie, mającym na celu uściślenie preferencji i możliwości klienta.

Typy wiz pracowniczych, znajdujących się w obszarze naszej obsługi to:

 1. Wizy pracownicze do 30 roku życia
 2. Wizy pracownicze sponsorowane krótkoterminowe do 6 m-cy
 3. Wizy pracownicze sponsorowane krótkoterminowe do dwóch lat
 4. Wizy pracownicze sponsorowane długoterminowe do 4 lat

Każdy rodzaj wizy ma swoje określone wymagania jeśli chodzi o dokumenty, jakie trzeba złożyć oraz ma inną ceną. Praktycznie przy wszystkich rodzajach wiz pracowniczych czy  biznesowych wymagane są:

 • badania lekarskie potwierdzające dobry stan zdrowia,
 • tłumaczenia dokumentów osobistych i służbowych,
 • zaświadczenia o niekaralności,
 • egzamin językowy

Generalnie wizy krótkoterminowe kosztują od około 500 do 1000 AUD. Wizy stałego pobytu są już znacznie droższe, nawet do kilku tysięcy AUD. Pamiętać należy, że w przypadku błędnie złożonego wniosku Ambasada nie zwróci kosztów oraz w przypadku odmowy udzielenia wizy, dlatego bardzo ważna jest pomoc i konsultacja z wykwalifikowanym doradcą.

W przypadku wiz do Australii nie ma określonego czasu oczekiwania na wizę, może to być nawet kilka zwłaszcza w przypadku wiz stałego pobytu.

Konsultacje wizowe odbywają się w naszej wrocławskiej centrali, bądź w miejscu wyznaczonym przez klienta (cała Polska), po wcześniejszej opłacie kaucji.

 

Oferta dodatkowa:

Dodatkowo, Klientom korzystającym z usług pośrednictwa wizowego oferujemy korzystne warunki zorganizowania wyjazdu i pobytu w wybranym kraju. Za pośrednictwem Bissole Business Travel możecie Państwo skorzystać z:

Zachęcamy jednocześnie do subskrybowania naszego newslettera. Każdy subskrybent otrzymuje od nas powitalny voucher na kwotę 100 złotych, którą wydać może na wybrane usługi Bissole.