Urok Zanzibaru jest ponadczasowy. Białe piaski i turkusowe wody otaczające wyspę, wpływy afrykańskie, indyjskie, arabskie i perskie przeplatające się w Stone Town, tworzą bogate tło kulturowe. Z roku na rok Zanzibar, najsłynniejsza afrykańska wyspa Tanzanii, staje się jednym z ulubionych kierunków Polaków na egzotyczne zimowe wakacje!

Oto kilka powodów, dla których warto odwiedzić tą przepiękną wyspę, na której spędzicie cudowne wakacje:

  • PLAŻEDrobne, białe piaski graniczą z czystymi turkusowymi wodami, tradycyjne arabskie łodzie pływają o świcie, zarysowując się na pastelowym niebie. Palmy kokosowe delikatnie falują na wietrze. Plaże na wschodnim wybrzeżu Zanzibaru i wokół jego północnego krańca stanowią kwintesencję tropikalnego raju na wyspie. Każda plaża ma swój własny charakter. Paje słynie z kitesurfingu. Matemwe ma bardziej chłodną atmosferę i kusi pudrowym piaskiem i przebłyskami życia na wsi. Nungwi w północnym Zanzibarze łączy tradycję ze współczesnym życiem. Cicha Pongwe jest bardziej odizolowana i dobra do ucieczki od tłumów. Jambiani, ze swoimi niemożliwie turkusowymi wodami i wyblakłymi przez słońce domami jest z kolei idealnym miejscem, aby poznać lokalne życie. Wszystkie plaże znajdują się w odległości od jednej do dwóch godzin jazdy od stolicy wyspy.
  • STONE TOWNMiasto Zanzibar, stolica wyspy jest oczywiście główną osadą na wyspie, a jego historyczne Stare Kamienne Miasto jest jego sercem i duszą. To także wspaniałe miejsce, aby poznać i posmakować rytm wyspy. Forodhani Gardens to tętniący życiem nadmorski odcinkek, gdzie Zanzibarczycy w każdym wieku zbierają się wczesnym wieczorem, aby obserwować zachodzące słońce. Młodzi mężczyźni skaczą z grubego kamiennego falochronu do wód portu poniżej, kobiety w bui-bui (czarne szale) zbierają się, aby porozmawiać, a wszyscy przy tym jedzą np. skwierczące szaszłyki z grillowanej pweza (ośmiornicy). Naprzeciwko ogrodów znajduje się ogromny Stary Fort oraz imponujący Dom Cudów, który szczyci się podobno największymi rzeźbionymi drzwiami w Afryce Wschodniej. Kamienne Miasto znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Na tętniącym życiem targu Darajani, sprzedawcy oferują kolorowy asortyment tekstyliów, owoców, pamiątek i oczywiście wszędzie pachnie przyprawami – zwłaszcza goździkami i cynamonem.
  • PARK NARODOWY JOZANI-CHWAKA – Jozani to największy obszar autochtonicznych lasów na Zanzibarze, który daje wgląd w roślinność, która niegdyś pokrywała prawie całą wyspę. Słynie z małp czerwony colobus Zanzibar, zagrożonego gatunku występującego tylko tutaj. Las jest także domem dla innych gatunków małp i ponad 40 gatunków ptaków. Jozani można łatwo odwiedzić jako jednodniowa wycieczka z miasta Zanzibar lub jako przystanek w drodze z miasta na plaże.
  • WYSPA PRZYPRAW – Zanzibar jest nazywaną “wyspą przypraw”, kiedyś handel nimi dominował w gospodarce Archipelagu Zanzibar. Dziś handel zanikł, ale wyprawa na szlak przypraw, do plantacji rozsianych po wyspie to bardzo przyjemna, pouczającą i wręcz obowiązkowa wycieczka. Podczas takiej wycieczki zobaczysz, posmakujesz i powąchasz wiele przypraw, ziół i owoców, które rosną na Zanzibarze, w tym cynamon, goździki, wanilię, gałkę muszkatołową, chlebowiec i trawę cytrynową.
  • NURKOWANIE I SNORKELINGWody północno-wschodniego Zanzibaru oferują doskonałe warunki do nurkowania ze swoimi rafami koralowymi, nurkowaniem w ścianach i w prądzie z ogromną różnorodnością ryb. Średnia temperatura wody wynosi 27st i ma świetną widoczność. Na całej wyspie znajduje się bardzo wiele firm nurkowych, z którymi można się wybrać na podwodną wyprawę.
  • BAZA HOTELOWA – na Zanzibarze jest bardzo zróżnicowana baza hotelowa, od niewielkich butikowych hoteli po rozległe resorty, można dopasować ofertę zależnie od potrzeb.

 

Ważne:

  • do wjazdu wymagana wiza ważna przez 90 dni, na lotnisku należy wypełnić formularz wizowy i karty migracyjne przyjazdu; koszt: 50 USD (płatne gotówką lub kartą; paszport (z 2 pustymi stronami) musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
  • przy wylotach do Tanzanii, w tym na Zanzibar, nie ma wymogu  testów na obecność koronawirusa. Testy po przylocie do Tanzanii mogą być zlecone wyłącznie u osób z objawami związanymi z COVID-19.

Oto kilka propozycji wyjazdów na Zanzibar na zimę 2021:

Hotel Sea Cliff Resort & Spa 5*

Położony na północno – zachodnim wybrzeżu Zanzibaru, na klifie, ok. 4 km od miejscowości Mangwapani i ok. 25 km od Stone Town,hotel jest oazą luksusu w egzotycznej scenerii. Przepiękny tropikalny ogród pełen palm kokosowych, fantastyczne baseny infinity, wyborna, różnorodna kuchnia w formule all inclusive to idealna sceneria do wymarzonych wakacji! Plaża hotelowa to wydzielona część plaży publicznej z białym, miękkim pudrowym piaskiem i łagodnym zejściem do morza znajduje się ok. 900 m od hotelu. Przestronne i komfortowo wyposażone pokoje w wersji superior i de lux z widokiem na ocean to jedna z gwarancji udanego wypoczynku.

Termin: 28.02 – 08.03.2021
Wylot:
Katowice
Wyżywienie: all inclusive
Zakwaterowanie: Pokój 2 os. superior
Cena: 6449 PLN za osobę

Hotel Bluebay Beach Resort & Spa 5*

Przepięknie położony, na niewielkim wzniesieniu, przy białej plaży z delikatnym, miękkim piaskiem. Hotel słynie z wielu proekologicznych rozwiązań i szczególnej dbałości o środowisko.  Nowoczesny i luksusowy, utrzymany w najlepszym lokalnym stylu, łączy fascynującą kolorystykę i lokalne surowce z nowoczesnymi wygodami. Stylowe bungalowy z dachami makuti i piękny basen są idealnie wkomponowane w wypielęgnowany, tropikalny ogród palmowy. Hotel oferuje przestronne pokoje typu garden, z widokiem na ogród oraz pokoje superior z częściowym widokiem na ocean. Hotel Bluebay Beach Resort to idealne miejsce na romantyczne wakacje we dwoje!

Termin: 7 – 15.02.2021
Wylot:
Wrocław
Wyżywienie: all inclusive
Zakwaterowanie: Pokój garden 2 os.
Cena: 8149 PLN za osobę