Zapytaj o ofertę: +48 71 712 39 26, telefon alarmowy (tylko dla Klientów): +48 665 888 901 info@bissole.pl | Zapisz się do newslettera

Linie lotnicze Flydubai ogłosiły uruchomienie nowego, bezpośredniego połączenia między Krakowem a Dubajem. Pierwszy lot odbędzie się już 8 kwietnia 2018 roku, a rejsy będą odbywały się codziennie.

To pierwsze połączenie z Polską, jakie będzie obsługiwane przez przewoźnika ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Połączenie będzie funkcjonowało według rozkładu:

TRASA

GODZ. WYLOTU

(czasy lokalne)

GODZ. PRZYLOTU

(czasy lokalne)

NUMER LOTU

Kraków – Dubaj

23.30

5.35 (+1)

FZ 788

Dubaj – Kraków

18.33

22.30

FZ 787

Linie Flydubai to tzw. tania linia lotnicza z siedzibą w Dubaju. Blisko współpracuje z liniami Emirates i od początku swojej działalności jest mocno wspierana przez Emirates. Wiele rejsów jest połączonych w rejsami głównego przewoźnika ZEA na zasadzie umów code – share. Na tą chwilę połączenie ze stolicą Małopolski jeszcze nie jest skomunikowane z Emirates na zasadzie code-sharów.

Ceny i warunki:

Jak przystało na przewoźnika niskokosztowego ceny biletów lotniczych na trasie Kraków – Dubaj są dość przystępne i zaczynają się już od 1770 zł w obie strony. W cenie biletu jest bagaż rejestrowany do 20 kg i bagaż podręczny do 7 kg. Rejsy odbywają się z/na główne lotnisko Dubaj International Airport.

Dwa miesiące później – 13 czerwca 2018 – flydubai uruchomi także loty między Dubajem a Katanią.

Jak mówi mówi Ghaith Al Ghaith – dyrektor generalny flydubai “Wraz z uruchomieniem lotów do Krakowa flydubai zobowiązuje się do otwarcia nowych bezpośrednich połączeń lotniczych do Dubaju i dokładamy wszelkich starań, aby rozszerzyć naszą sieć i oferować naszym pasażerom większy wybór. Nasze najnowsze trasy są świadectwem tego zaangażowania.”

Bezpośrednie połączenie Kraków – Dubaj to bardzo dobra informacja nie tylko dla mieszkańców Małopolski, ale praktycznie dla całej południowej Polski. Zainteresowanie podróżami do Dubaju zarówno w ramach wyjazdów służbowych, wyjazdów typu incentive travel, jak i prywatnych stale rośnie. Jest to kolejna możliwość by udać się do miejsca, w którym wszystko jest NAJ!