Dubaj speadboat

Dubaj z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze turystów indywidualnych i grupowych, uczestniczących w wyjazdach motywacyjnych i integracyjnych i oczywiście biznesu. Można powiedzieć, że możliwości tego miejsca są nieograniczone, a Dubaj lubi zaskakiwać.

Obecnie miasto bardzo intensywnie przygotowuje się do EXPO 2020 więc można się spodziewać, że jeszcze niejedną atrakcją zaskoczą świat. Tylko w samym Dubaju jest obecnie 96 hoteli 5*, przy czym standardy niektórych znacznie przewyższają 5* i są postrzegane jako obiekty 6* (Atlantis The Palm) czy nawet 7* (słynny żagiel – Burdż Al Arab).

W czasie nawet krótkiego weekendowego pobytu w Dubaju kilka miejsc trzeba obowiązkowo zobaczyć. Taki city tour przebiega zwykle przez:

  • najstarszą, urokliwą dzielnicę Al Bastakiya,
  • mieszczące się w najstarszym budynku w Dubaju – Al Fahidi Fort – muzeum dubajskie,
  • rejs po Cieśnie Dubajskiej do Złotego Suku,
  • wizytę w Burj Khalifa,
  • Mall of the Emirates czy piękny pokaz fontann.

Ale w czasie kilkudniowego wyjazdu integracyjnego lub motywacyjnego można się pokusić o naprawdę niesamowite atrakcje, które sprawią, że będzie to wyjazd z efektem NAJ i WOW!

Oto nasza lista TOP atrakcji, czasem dość ekstremalnych, ale przecież w Dubaju można wszystko!

Miejsce 10: Men Grooming Saloon

wizyta w pierwszym, zachowującym wszelkie tradycje Bliskiego Wschodu od 1847 roku salonie pielęgnacji dla mężczyzn! Tu tradycja miesza się z nowoczesnością. Panowie poza specjalistyczną opieką mają do dyspozycji biblioteki czy ekrany plazmowe.

Miejsce 9: Ski Dubai

w miejscu, w którym temperatura praktycznie nie spada poniżej 20st trudno sobie wyobrazić rozegranie emocjonujących zawodów narciarskich w ramach zabawy integracyjnej. Ale w Dubaju to oczywiście możliwe! W mieszczącym się Mall of the Emirates ośrodku Ski Dubai możliwości zorganizowania zimowych konkurencji i zabaw są ogromne. Na ośnieżonej powierzchni 22.500m2 znajdują się trasy o różnym stopniu trudności, dostosowane zarówno do narciarstwa klasycznego, jak i snowboardu czy freestylu. Idealnych sposób na ochłodzenie ciała, a rozgrzanie emocji!

Miejsce 8: Ekskluzywna kolacja w „żaglu”

punktem kulminacyjnym każdego wyjazdu motywacyjnego czy integracyjnego jest wyjątkowo uroczysta kolacja. Miejsc na zorganizowanie takiej gali w Dubaju jest bardzo dużo. Można na przykład zorganizować ją w słynnym Burdż al-Arab, w podwodnej restauracji Al Mahara. Jej centralnym punktem jest sięgające sufitu i rozciągające się nad całą salą akwarium, w którym w tańczą wśród rafy koralowej całe ławice ryb. W menu oczywiście powinna się znaleźć specjalność restauracji czyli owoce morza.

Miejsce 7: Rowerem przez Dubaj

city tours nie musi być zwykłym spacerem po mieście lub przejazdem w klimatyzowanym autokarze. Może być świetną wycieczka rowerową z Burj Khalifa, Emirates Towers czy Dubai Opera w tle i przeprawą do Złotego Suku, a przy tym integracją i rywalizacją pomiędzy zespołami.

Miejsce 6: Dzień na plaży

ale nie zwyczajny dzień spędzony na opalaniu i błogim lenistwie. Piękne dubajskie plaże to idealne miejsce na organizacje przeróżnych zabaw team buildingowych. Mogą to być bardzo specyficzne igrzyska olimpijskie, czy budowanie łodzi i wyścig nimi lub poszukiwanie skarbów. Można tez spędzić dzień na słynnej plaży Kite Beach i spróbować swoich sił w kitesurfingu.

Miejsce 5: Kulinarny Dubaj

wszelkie warsztaty kulinarne doskonale się wpisują w każdy wyjazd integracyjny. Dubaj, podobnie jak inne państwa arabskie pachnie przyprawami, a najbardziej na tzw. Spice Souk. Na tym pełnym przypraw, aromatycznych ziół i kadzideł targu rozpocznie się kulinarne wyzwanie – gotowanie pod okiem wybitnych szefów kuchni.

Miejsce 4: Dubai Autodrome

miejsce pachnące adrenaliną i paloną gumą! To w pełni zintegrowany ośrodek sportów motorowych obejmujący zatwierdzony przez stowarzyszenie FIA tor wyścigowy o długości 5,39 km, centrum wyścigów i jazdy oraz tor kartingowy. Tu można się poczuć jak prawdziwy kierowca F1, lub członek jego zespołu. W wyzwaniu Pitstop Challenge to wyzwanie dla całego zespołu, ale na torze za kierownicą super lekkiego bolidu o nieprawdopodobnym przyspieszeniu, walczy się już z samym sobą, swoimi umiejętnościami i lękami.

Miejsce 3: The Amazing Race

bazujące na amerykańskim telewizyjnym show wyzwanie obejmujące Dubaj i jego okolice. To wyścig na orientację pełen punktów kontrolnych, zadań do rozwiązania i pułapek. Doskonały team spirit!

Miejsce 2: Dubaj z lotu ptaka

niesamowite architektoniczne cuda Dubaju najlepiej widać z góry. Palmowe Wyspy, gigantyczne budowle i połacie pustyni doskonale się prezentują np. w czasie lotu balonem, helikopterem lub wycieczki startującym i lądującym na wodzie hydroplanem nad Dubajem. Dodatkowego uroku takim wycieczkom dodaje zachód słońca. Może to nie wyzwanie team buildingowe, ale efekt WOW gwarantowany!

Miejsce 1: Tajemnice pustyni

możliwości jakie daje pustynia są niezmierzone jak ona sama. Szalony off road, safari po pustyni na końskim grzbiecie czy wielbłądzie lub na quadach czy surfing na wydmach. Noc spędzona w wiosce Beduinów czy kolacja w towarzystwie Belly Dancer i pamiątkowy tatuaż. Pustynne atrakcje są zdecydowanie numerem 1!

W Dubaju każde incentive travel będzie udane, bo możliwych atrakcji, aktywności i zabaw team buildingowych, ekskluzywnych miejsc jest bardzo wiele i jest w czym wybrać, tak by dopasować program do założonego budżetu.
Zapraszamy do składania nam swoich zapytań na super incentive w Dubaju.