Na zamówienie

Czarnogóra – bałkańska perła

Czarnogóra to młodziutkie państwo (niepodległość uzyskało dopiero w 2006 roku), za to z bogatą i dość burzliwą historią. Niewielkie, bo powierzchnią zbliżone do województwa lubuskiego, a oferujące ogromną różnorodność atrakcji. To fantastyczne miejsca do aktywnego spędzania czasu, oferujące przepiękne plaże i lazurowe morze dla amatorów sportów wodnych, klimatyczne zabytkowe miasteczka dla wielbicieli historii i nastrojowego zwiedzania, imponujące góry idealnie dla pieszych wycieczek, rowerowych, hikingu, canyoneeringu, raftingu, ziplinu, ale też pełnych emocji przejażdżek quadami czy jeepami. A to tylko niewielka część atrakcji, jakimi może być wypełniony wyjazd incentive travel! Do tego wyborna kuchnia i gościnni mieszkańcy – czyli komplet niezbędny do udanego, aktywnego wyjazdu!

Główne atuty i atrakcje Czarnogóry:

 • Fantastyczna pogoda do zwiedzania już od wczesnej wiosny
 • Dogodne połączenia lotnicze do Podgoricy
 • Krótkie transfery i widokowe trasy
 • Rafting na rzece Tara w najgłębszym kanionie w Europie
 • Speedboatami po zatoce Boka Kotorska, zwanej Fiordami południa Europy
 • Urokliwe winnice i gaje oliwne z warsztatami
 • Noc w klimatycznej Budvie, zawana małym Dubrownikiem

Proponowany program incentive do Czarnogóry

Dzień 1

Typ oferty: Na zamówienie klienta

Przylot gości  na lotnisko w Podgoricy oraz spotkanie z lokalnym przewodnikiem.

Wizyta w jednej z największych winnic w Europie – winnicy Plantaze, znajdującej się nad Jeziorem Skadar. Obejmuje teren 2.300ha z ok. 11,5mln winorośli oraz trzy winne piwnice. W jednej z nich – Sipcanik goście będą mieli okazję na degustację specjalnie dobranych lokalnych win do lunchu, a sommelierzy uchylą rąbka tajemnicy sekretów tutejszego wina.
Niewątpliwie sporą atrakcją może być transfer traktorami do winnicy!

Po lunchu przejazd do hotelu w malowniczej północnej części Czarnogóry, w miasteczku Kolasin. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek.

Ekscytujący przejazd przez góry starymi, solidnymi jugosłowiańskimi ciężarówkami, które z łatwością poruszają się po skalistymi terenie, niedostępnym dla innych pojazdów.
Powitalna kolacja w Eco katun “Vranjak” – miejscu, które zostało stworzone z miłości do lokalnej tradycji i kultury mieszkańców.
Powrót do hotelu.

Dzień 2

Wczesne śniadanie i wyjazd na pełen adrenaliny rafting po rzece Tara.

Kanion rzeki Tara jest drugim co do wielkości na świecie i najgłębszy w Europie! Ma 82 kilometry długości i maksymalną głębokość 1300m. Park Narodowy obejmujący Kanion rzeki Tara znajduje się na liście UNESCO.Trasa raftingu wynosi 12km i oczywiście odbywa się pod okiem wykwalifikowanych prowadzących.

Lunch i przejazd do miasta Budva, zakwaterowanie w hotelu. Zabytkowa starówka Budvy zwana jest małym Dubrownikiem.

Kolacja w restauracji z przepięknym widokiem na stare miasto i morze.

czarnogóra Tara

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Tivat, gdzie goście wejdą na pokład łodzi motorowych przy głównym molo miasta i wypłyną na żeglowanie po Zatoce Boka, chronionej przez UNESCO.
Prędkość, wiatr we włosach i możliwość podziwiania pięknych miasteczek ukrytych między górami a morzem oraz pyszny lunch w nadmorskiej restauracji w barokowym mieście Perast – oto co czeka gości podczas rejsu!
Opcjonalnie w czasie rejsu możliwa jest także wizyta i przepłynięcie przez podwodne tunele o niesamowitej akustyce oraz na niezwykłej wyspie Matki Boskiej na Skale, która została zbudowana przez miejscowych w XV wieku.
Po lunchu dalszy rejs do Kotoru – prawdziwego klejnotu zatoki Boka. Miasto, otoczone murami obronnymi o długości 3,5 km, skrywa prawdziwy labirynt brukowanych uliczek, potężne forty, wielowiekowe budowle, średniowieczne kościoły i weneckie place. City tour po mieście oraz możliwość skorzystania z dodatkowych atrakcji np. wspinaczka na Zamek San Giovanni. Wysiłek pokonania setek schodów i zakrętów zostaje nagrodzony spektakularnym widokiem na Zatokę Kotorską. Polecamy także wycieczkę rowerową po mieście oraz kajaki i stand up padle po zatoce.

Powrót do hotelu w Budvie i kolacja w mieście.

Dzień 4

Po śniadaniu wyprawa autokarem lub jeepami do Parku Narodowego Lovcen czyli tzw. „Czarnej Góry”. Pod Lovcen leży małe miasteczko Cetinje, dawna królewska stolica Czarnogóry, które opcjonalnie można odwiedzić. Droga do Lovcen to jedna wielka serpentyna z mnóstwem zakrętów. Ta wymagająca trasa ma ten plus, że znajdują się na niej świetne punkty widokowe! Na szczycie Jezerskiego Wierchu znajduje się mauzoleum Petara Petrovica Njegosa – księcia-biskupa Czarnogóry, poety i filozofa, bardzo ważnej postaci dla Serbów i Czarnogórców. Widoki z Jezerskiego Szczytu robią piorunujące wrażenie!

W samym sercu Parku, na rozległej łące zorganizowany będzie lunch w formie pikniku. Opcjonalnie jest tu również możliwość organizacji zabaw integracyjnych.

Powrót do hotelu, z postojami w punktach widokowych.

Pożegnalna kolacja w restauracji na Starym Miaście w Budvie.

czarnogóra lovcen

Dzień 5

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Podgoricy.

Zależnie od godziny powrotu  – opcjonalnie przerwa na lunch po drodze w Twierdzy Besac, historyczna forteca położona u bram regionu winiarskiego Cermeniza w Virpazar, obecnie jest to miejsce kulturalne i gastronomiczne.

Przyjazd na lotnisko. Powrót do kraju.

Opcjonalnie - magiczny Półwysep Lustica

Sprawdź, czym Cię zachwyci Czarnogóra w czasie incentive travel:

Półwysep Lustica wciąż jest mało znany masowej turystyce. Tworzy on część Zatoki Kotorskiej. Jedna strona półwyspu znajduje się w zatoce, a druga nad Morzem Adriatyckim. Półwysep Lustica to dziewiczy obszar o wyjątkowej urodzie z gajami oliwnymi, sennymi krajobrazami i dziesiątkami autentycznych wiosek rybackich i plaż w spokojnych zatokach. Można tu spędzić magiczny dzień, pełen przygód, zapachów, smaków.

Wycieczką na quadach będziesz podążać starożytną ścieżką przez dzikie tereny półwyspu Lustica, z wizytą w imponującej twierdzy Arza, wizytą w gaju oliwnym na ekologicznej farmie, poznając tajniki uprawy oliwek, zbiorach i rzemieślniczych metodach produkcji oliwy z oliwek.

W cieniu stuletnich drzew oliwnych odbywa się cudowny piknik, gdzie można posmakować wszystkich lokalnych przysmaków przyrządzanych z ekologicznych składników.

Można tu też zorganizować bardzo lubiane warsztaty sporządzania mydełek z oliwy z oliwek.

W gajach oliwnych jest możliwe także podjęcie aktywności z zakresu CSR.

 

Pozostałe propozycje Incentive Travel ​

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.