liga włoska

Mistrzostwa Włoch w piłce nożnej rozgrywane są od 1898 roku, a od 1929 roku trwają już jako tzw. Serie A. To najwyższa włoska liga piłkarska, w skład której wchodzi 20 najlepszych klubów krajowych. We Włoszech, podobnie jak np. w Hiszpanii, piłka nożna to praktycznie sport narodowy, a rozgrywki ulubionych drużyn to lokalne święta. We włoskich klubach spotkać można obecnie wielu polskich piłkarzy, jak choćby Wojciecha Szczęsnego broniącego bramki Juventusu, Arkadiusza Milika strzelającego gole dla Juventusu czy Krzysztofa Piątka – dla Salernitany.

Wyjazd na mecze w ramach Serie A i możliwość spotkania tylu wybitnych piłkarzy, to fantastyczne przeżycie, które idealnie sprawdzi się w ramach wyjazdów motywacyjnych. Cały sezon rozgrywek trwa od września do połowy maja więc jest wiele okazji by taki wyjazd zorganizować, zwłaszcza że połączenia lotnicze między Polską a włoskimi miastami są dość dogodne. Wyjazd na taki mecz można doskonale połączyć z wieloma innymi atrakcjami, których w miastach takich jak Rzym czy Mediolan absolutnie nie brakuje. Oferujemy Państwu indywidualnie skonstruowane pakiety wyjazdowe.

Standardowo w skład pakietu wchodzi:

  • bilet na wybrany mecz
  • zakwaterowanie w hotelu na określoną ilość nocy
  • przelot do miasta docelowego
  • wewnętrzne transfery
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • ustalony indywidualnie program dodatkowy zwiedzania i innych atrakcji

Pakiety wyceniane są indywidualnie, zależnie od zamówienia.

AC Milan – mecze na Stadionie Giuseppe Meazza „San Siro”

Stadion San Siro to jeden z największych stadionów na świecie, może pomieścić do 85 tysięcy widzów. To tutaj rozgrywają swoje mecze obie mediolańskie drużyny: AC Milan i Inter. Zwyczajowo sektor kibiców A.C. Milan to Curva Sud (Zakole Południowe), a kibiców Interu – Curva Nord (Zakole Północne). San Siro to jedna z wizytówek Mediolanu, ale także jeden z najwyżej ocenianych przez UEFA ( na 5*) stadionów.

AS Roma – mecze na stadionie Stadio Olimpico

Na tym włoskim stadionie swoje mecze rozgrywają obie rzymskie drużyny: AS Roma i S.S. Lazio. Tu także są rozgrywane mecze włoskiej reprezentacji w rugby. Stadion może pomieścić ponad 80 tysięcy widzów.

Juventus – mecze na stadionie Allianz Stadium (wcześniej  Juventus Stadium)

Juventus dzierży tytuł Mistrza Włoch nieprzerwanie aż od 8 sezonów! Stadion Juventusu jest pierwszym w historii włoskiego futbolu stadionem należący w całości do klubu. Od 2017 roku nosi nazwę Allianz Stadium w wyniku porozumienia z Grupą Alliazn. Jest on praktycznie połowę mniejszy niż stadiony w Mediolanie czy Rzymie, bo może pomieścić „zaledwie” około 41 tysięcy widzów, a jak na sławę, jaką cieszy się drużyna Juventusu z Ronaldo na czele, to może być za mało!

SSC Napoli – mecze rozgrywane na stadionie Stadio San Paolo

Stadion w Neapolu początkowo nazywany był Stadio del Sole (Stadion Słońca). Następnie otrzymał nazwę Stadio San Paolo (Stadion Świętego Pawła), a pod koniec XX wieku pojawiła się propozycja, aby przemianować go na Stadio Diego Maradona – piłkarza, który grając w Neapolu święcił swoje największe triumfy. Nie zezwala na to jednak włoskie prawo. Teraz z kolei w Neapolu „zadomowili się” Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Na zapytanie przedstawimy ofertę na wybrane mecze.

Zapraszamy do składania zapytań indywidualnych i grupowych. Po wyborze konkretnego meczu skonstruujemy cały pakiet usług związanych z transportem i pobytem na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz