KOD LINII LOTNICZEJ WEDŁUG IATA: KC

DATA ZAŁOŻENIA: 2001 rok

PROGRAM LOJALNOŚCIOWY: Nomad Club

PRZYNALEŻNOŚĆ DO SOJUSZU LOTNICZEGO: BRAK

HISTORIA:

Linie lotnicze Air Astana to narodowy przewoźnik Kazachstanu. Są stosunkowo młodymi liniami, zostały założone w 2001 roku, a swój pierwszy lot odbyły 15 maja 2002. Siedziba linii znajduje się w Ałmatach. Prawie od początku istnienia, bo od 2005 roku,  liniami Air Astana kieruje Peter Foster, dyrektor wykonawczy linii lotniczych z ponad 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu. W niezależnym rankingu Skytrax Air Astana jest oceniana na 4* (z możliwych 5*), co jest jednym z najlepszych ocen wśród linii lotniczych Wspólnoty Niepodległych Państw. W 2017 roku Air Astana były oficjalnymi liniami lotniczymi wystawy EXPO 2017. Air Astana nie należy do żadnego sojuszu lotniczego, natomiast są związane tzw. umowami code share z wieloma liniami z całego świata. Wśród ich wiodących partnerów znajdują się: Air France i KLM Royal Dutch Airlines , Cathay Pacific, Etihad Airways, LOT i Lufthansa.

Główne huby linii znajdują się w Astanie i Ałmatach.

Dzięki połączeniom code share Air Astana oferuje bardzo dogodne połączenia z Polski do Kazachstanu, zwłaszcza do Astany.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FLOTA:

Flota Air Astana składa się z samolotów Boeing 767, Boeing 757, Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321, Airbus A321neo i Embraer 190.W sumie  Air Astana obsługuje obecnie 33 samoloty. W planach ma zamiar zwiększenie floty do 36 statków powietrznych do końca 2018 roku.

USŁUGI:

Na pokładach swoich samolotów Air Astana oferuje trzy klasy rezerwacyjne: ekonomiczną, economy sleeper oraz biznes. Klasa ekonomiczna dysponuje nowymi fotelami z większą przestrzenią na nogi oraz indywidualnym systemem rozrywki pokładowej (9-calowe ekrany dotykowe z zestawami słuchawkowymi) oraz bezpłatne napoje i posiłki. Klasa Economy Sleeper to wyjątkowy produkt Air Astana dostępny tylko w samolotach typu Boeing 757-200 na trasach z Astany do Londynu, Frankfurtu i Paryża oraz z Ałamty do Hong Kongu. Klasa Economy Sleeper oferuje dodatkowe udogodnienia charakterystyczne dla klasy biznes typu: zwiększony limit bagażowy do 30kg, priorytet wejścia na pokład, możliwość zmian rezerwacji oraz zwrotów, bezkosztowa rezerwacja miejsc, dostęp do business lounge w Astanie, Paryżu, Londynie, Frankfurcie i Hong Kongu. Klasa biznes w samolotach B767 oferuje w pełni rozkładane fotele, duży wybór multimediów, luksusowe zestawy wypoczynkowe na lotach długodystansowych, światowej klasy kuchnie i szeroki wybór markowych alkoholi oraz oczywiście wstęp do salonów biznesowych na większych lotniskach.

 

Zarezerwuj bilet

Limity bagażowe jakie obowiązują w liniach Air Astana to:

bagaż podręczny o wymiarach 56 x 45 x 25 cm i wadze 8 kg – 1 sztuka w klasie ekonomicznej oraz 2 sztuki w klasie bizness;

bagaż rejestrowany:

  • Business Class – 2 sztuki bagażu do 32kg każda
  • Economy Sleeper – 2 sztuki bagażu do 23 kg każda
  • Economy Class – 1 sztuka bagażu do 23 kg

 

Uczestnictwo w programie lojalnościowym Nomad Club daje możliwość, poza innymi przywilejami, możliwość gromadzenia mil w programie Star Alliance Miles&More.

OFICJALNA STRONA LINII: www.airastana.com

Air Astana oferuje połączenie do wszystkich lotnisk w Kazachstanie oraz liczne połączenia do Azji i Europy.

Wewnętrzna połączenia po Kazachstanie, do mniejszych miast, oferuje narodowy przewoźnik kolejowy Kazachstan Temir Żoły.

Od początki 2017 r dla obywateli Polski, został zniesiony obowiązek posiadania wizy do Kazachstanu na podróże nie przekraczające 30 dni.