Kolejne z naszych spotkań biznesowych odbyło się 27 listopada 2019 r pod hasłem „Magia i luksus Indii” w nowym, pięknie położonym na Placu Katedralnym hotelu The Bridge Wroclaw MGallery.

Można powiedzieć, że inspiracją do takiej właśnie tematyki byli sami nasi klienci, którzy w szybkim tempie obecnego życia poszukiwali propozycji wyjazdu, który zapewni im totalny reset i detoks. My znaleźliśmy dla nich ofertę, która pozwala na głęboki relaks i kompleksowe zadbanie o swoje ciało i umysł. Jest to wyjazd do Ośrodka ajurwedyjskiego Manaltheeram w Kerali.

Fantastyczni specjaliści – nasi prelegenci przedstawili najpierw najważniejsze informacje na temat Indii i Ajurwedy.

  • Dr Nina Budziszewska – Kierownik Studiów Podyplomowych Jogi Klasycznej i adiunkt w Zakładzie Filologii Indyjskiej w Instytucie Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego, autorka wielu publikacji, w tym najnowszej książki „Himalaje. W poszukiwaniu joginów” – przedstawiła najważniejsze informacje praktyczne, o których trzeba wiedzieć wybierając się do Indii oraz co wypada, a czego nie wypada robić będąc tam. Prawdziwe indyjskie „know how”.
  • Dr n. med. Ewa Kalecińska – osteopata i stomatolog, autorka i współautorka 30 publikacji polskich i zagranicznych. Uczestniczka wielu renomowanych kursów branżowych oraz absolwentka 5-letnich podyplomowych studiów z zakresu Medycyny Osteopatycznej – Akademiia Osteopatii-OSD Hamburg, przybliżyła gościom ideę ajurwedy i to czemu i jak warto „posprzątać” swoje ciało i umysł, aby odzyskać energię i witalność.

Po tych cennych informacjach przyszedł czas na naszą ofertę specjalną wyjazdów do Kerali, do jednego z najlepszych ośrodków ajurwedyjskich – Manaltheeram. To, że nie jest to zwykły wyjazd, a „inwestycja” w siebie, potwierdziły nasze dwie kolejne prelegentki, które odbyły taką właśnie podróż. O korzyściach płynących z pobytu w ośrodku Manaltheeram w Kerali, osobistych doświadczenia i odczuciach opowiedziały barwnie:

  • Konsul Honorowa Republiki Włoskiej Monika Kwiatosz
  • oraz Pani Magdalena Mielnicka – właścicielka Galerii Sztuki Współczesnej mia Art. Galery.

Następnie przyszedł czas na kilka informacji i naszych propozycji na wyjazdy tematyczne, indywidualne i grupowe do Indii.
Na zakończenie o idei Hotelu The Bridge MGallery „‘Inspired by her” stworzonej z myślą o kobietach i ich potrzebach, opowiedziała dyrektor sprzedaży i marketingu hotelu Pani Marta Stawińska – Janiec, która zaprosiła także wszystkich chętnych na zwiedzanie hotelu. Oczywiscie były też nagrody w loterii wizytówkowej oraz pyszny brunch.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym prelegentom i gościom, którzy bardzo licznie przybyli na nasze spotkanie. Było nam niezmiernie miło spotkać się z Państwem!

„Indie to nie kraj, to kraina” – tak o nich mówi znana podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska. Można je pokochać od pierwszego wejrzenia, albo dziwić się im bez końca i bez końca próbować zrozumieć. Nie ulega wątpliwości, że przed podróżą do tego kraju pełnego kontrastów, trzeba już cokolwiek o nim wiedzieć, trzeba się przygotować do tej podróży, bo to całkiem inna kultura i styl życia od naszego, europejskiego.

Ajurweda w Indiach liczy sobie około 5 tysięcy lat. To tutaj właśnie, w południowym stanie Kerala, znajdują się najstarsze kliniki ajurwedyjskie świadczące usługi na najwyższym poziomie. Światowa Organizacja Zdrowia uznaje Ajurwedę za najstarszy system opieki zdrowotnej na świecie.

Indie zachwycają nie tylko imponującymi zabytkami, z Tadź Mahal na czele, ale także barwami i sposobem życia. Jak oszacowała WTTC (Światowa Rada Podróży i Turystyki) w 2028 roku Indie przy obecnym tempie rozwoju i inwestycji w przemysł turystyczny powinny się znaleźć na 3 pozycji co do wielkości gospodarki turystycznej na świecie. Warto więc „wykorzystać” ich potencjał już dziś, zanim niektóre miejsca staną się „zadeptane”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz