Wygoda, pewność i kontrola kosztów – to główne zalety profesjonalnego organizowania wszelkich transferów w trakcie wyjazdów biznesowych. Jest to sposób nie tylko na ograniczenie zbędnych wydatków, trudności z rozliczeniami zaliczek, ale także niepotrzebnego stresu, zarówno podczas podroży służbowych, jak i prywatnych. Oferowana przez Bissole usługa dostępna jest w wielu różnych wariantach i dla każdego klienta jest opracowywana indywidualnie.

Rzadko zdarza się, by w ramach podróży służbowej samolot był jedynym wykorzystywanym środkiem transportu. Zwykle trzeba czegoś więcej, by dotrzeć na miejsce docelowe. Może to być np. wynajęte auto, pociąg, taksówka, a ostatnio także coraz częściej transfer indywidualny. Dzięki dostępowi do profesjonalnych narzędzi rezerwacyjnych, obecnie zamawianie transferów można zorganizować już przed planowanym wyjazdem i rozliczyć w całości podróży służbowej (podobnie jak wynajem auta czy bilety kolejowe). Oczywiście z usługi transferów indywidualnych mogą także skorzystać osoby prywatne w swoich podróżach turystycznych.

Jak działają transfery?

Najpopularniejsze są transfery na trasie lotnisko – miejsce docelowe – lotnisko. Po podaniu przez klienta daty, miejsca przylotu oraz trasy przejazdu, spośród dostępnych w systemie ofert firm transportowych, Bissole dokonuje wyboru najkorzystniejszej dla klienta opcji. Podróżny otrzymuje stosowny voucher z wszystkimi najważniejszymi informacjami. Voucher jest opłacony, klient nie płaci więc za przejazd osobiście (nie potrzeba gotówki, zaliczki).

Po wylądowaniu samolotu na pasażera czeka kierowca ze stosowną tabliczką. Kierowcy są poinformowani o trasie przejazdu. W przypadku opóźnionego lotu także nie trzeba się obawiać, bo firmy transportowe otrzymują numer lotu pasażera, monitorują przelot i w razie potrzeby dostosowują godzinę podstawienia transferu. Dodatkowo około godziny przed podróżą klient otrzymuje mailem lub sms-em potwierdzenie z niezbędnymi informacjami dotyczącymi przejazdu (m.in. dane szczegółowe auta i kierowcy).

Usługi transferów dotyczą nie tylko transportu lotniskowego, ale mogą obejmować przewozy na dowolnej trasie w trakcie całego pobytu. Wystarczy np. podać agendę planowanych spotkań, a eksperci Bissole zarezerwują wszelkie niezbędne przejazdy. Nie trzeba się też przy tym obawiać, że sztywne ustalenia mogą być ograniczające, ponieważ kierowcy w pewnym zakresie mogą odpowiadać na dodatkowe prośby klientów. Zależnie od firmy transportowej bezkosztowa anulacja jest możliwa od 24 do nawet 2 godzin przed planowanym transferem.

Warto podkreślić, że firmy transportowe z którymi współpracuje Bissole, to bezpieczni i sprawdzeni przewoźnicy, dysponujący flotą najwyższej jakości. Wybierać można zarówno liczbę pasażerów, jak również klasę auta (w większości korporacji do wyboru są 4 rodzaje: taxi, economy plus, business i first class).

Nie tylko samochody

Jeżeli na jakiejś trasie dostępny jest dobrze zorganizowany transport publiczny, organizacja transferów na życzenie klienta może zawierać bilety autobusowe albo kolejowe. Wybierane jest wtedy np. połączenie kolejowe zaplanowane z odpowiednim zapasem czasu. Zależnie od trasy oraz dostępności oferty, podróżny otrzymuje gotowy bilet na przejazd lub voucher, na podstawie którego może odebrać bilet. Dotyczy to przede wszystkim przejazdów Deutsche Bahn pomiędzy niemieckimi miastami. Tamtejsza sieć pociągów jest bardzo rozbudowana i wygodnie skomunikowana z lotniskami. Dzięki wcześniejszej rezerwacji biletu kolejowego podróżny nie musi sprawdzać rozkładu jazdy, ponieważ ma już konkretny, opłacony bilet (lub voucher).

W każdym przypadku, gdy klient zgłasza Bissole prośbę organizacji transferu, otrzymuje informację o dostępnych możliwościach, zawierających zarówno transport publiczny jak i prywatny. Następnie decyduje, która opcja będzie dla niego wygodniejsza, a pracownicy agencji organizują wszystko zgodnie z ustaleniami.

Zdarzają się także sytuacje, w których najlepszym rozwiązaniem pozostaje wynajem auta (np. z uwagi na odległości, liczbę podróżnych, specjalny sprzęt i in.). Taką usługę Bissole również świadczy. Firmy korzystające z usług Bissole mają wówczas wystawiany tzw. voucher full credit. W wielu najlepszych wypożyczalniach Bissole posiada także stawki specjalne.

Sposób na wygodę i oszczędności

Wykorzystywanie transferów czy biletów kolejowych, zwłaszcza kiedy podróżuje jedna osoba, jest znacznie tańsze niż wynajem aut. Profesjonalna organizacja wszelkiego rodzaju transportu, w tym także transferów, to sposób na kontrolę wydatków i na oszczędności, dlatego chętnie korzystają z niej firmy wysyłające w delegacje swoich pracowników. Ponieważ biuro podróży Bissole współpracuje z wieloma korporacjami transportowymi  i przy pomocy systemu rezerwacyjnego porównuje oferty wielu przewoźników, jest w stanie zaoferować bardzo atrakcyjne ceny, nawet kilkadziesiąt procent niższe niż przejazdy przygodną taksówką.

W systemie rezerwacyjnym dostępnych jest ponad 1000 destynacji w 142 krajach i około 10 największych korporacji transportowych, przy czym liczby te stale rosną, zwłaszcza na kierunkach będących najczęstszymi celami podróży służbowych.

W kontroli wydatków pomaga też system rozliczania zamówienia, ponieważ klient jeszcze przed wyjazdem dokładnie wie, ile zapłaci, a wszelkie zobowiązania regulowane są dopiero po wykonaniu usługi, na podstawie faktury wystawionej przez Bissole. Pracownicy w podróżny służbowej nie muszą więc ponosić żadnych dodatkowych kosztów i nie muszą mieć przy sobie pieniędzy na ten cel.

Profesjonalnie zorganizowany transfer w trakcie wyjazdu biznesowego oznacza dla pracownika przede wszystkim większe bezpieczeństwo i wygodę oraz mniejszy stres. Dla pracodawcy to dodatkowa możliwość wygenerowania oszczędności przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższego poziomu zamawianej usługi oraz sposób na lepsze planowanie i kontrolowanie wydatków.

Warto jednak zaznaczyć, że opcja ta dostępna jest również dla osób podróżujących prywatnie i w tym segmencie także staje się coraz popularniejsza. Z transferów organizowanych przez biuro podróży Bissole coraz chętniej korzystają np. osoby, które nie chcą podróżować z większą grupą, ale jednocześnie chciałby otrzymać ofertę zawierającej rezerwację przelotów i hoteli, a do tego także niezbędnych przejazdów. W tym przypadku to także sposób na bezpieczne i spokojne, a wielu przypadkach także tańsze podróżowanie.