hertz rent a car

Jakie dokumenty są potrzebne do wynajęcia auta?

Wynajęcie auta zwykle nie przysparza wielu trudności i zasady panujące przy wynajmie są bardzo podobne we wszystkich wypożyczalniach. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach,  żeby uniknąć niepotrzebnych stresów czy dopłat. Generalnie do wynajęcia auta potrzebne są trzy dokumenty: prawo jazdy, dokument tożsamości i karta kredytowa (choć nie zawsze). Odpowiemy szczegółowo na przykładzie jednej z największych sieci rent a car – Hertz.

Prawo jazdy

Każdy, kto chce wypożyczyć samochód w Hertz,  musi posiadać prawo jazdy. W niektórych krajach polskie prawo jazdy nie jest wystarczające (przykładem są Stany Zjednoczone). W takim przypadku należy wyrobić międzynarodowe prawo jazdy, które jest ważne wyłącznie z krajowym prawem jazdy. Dokument taki można wyrobić w Starostwie Powiatowym. Dokument ten jest ważny do 3 lat.

UWAGA:
W momencie wynajmu auta osoba wypożyczająca samochód musi posiadać prawo jazdy przynajmniej od jednego roku. Informacja taka jest sprawdzana praktycznie dopiero w samej wypożyczalni (robiąc wynajem przez stronę czy przez biuro nie podaje się tej informacji), dlatego bardzo ważne jest aby mieć tego świadomość już przed planowanym wynajmem aby nie skomplikować sobie całego wyjazdu, jeśli auto po prostu nie zostanie młodemu kierowcy wydane.

Dokument tożsamości

Poza prawo jazdy przy wynajmie należy okazać drugi dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport w zależności od kraju) cele potwierdzenia danych osoby wynajmującej.

UWAGA:

W Hertz (także w większości innych wypożyczalni) występuje dopłata dla tzw. Young driver. Zwykle dotyczy to osób poniżej 25 roku życia, ale ten wiek może być różny w przypadku różnych krajów. Podobnie sprawa się w przypadku osób starszych, powyżej 70 roku życia. W niektórych lokalizacjach Hertz występują ograniczenia dotyczące wieku kierowców, także należy to sprawdzić bezpośrednio w danym kraju (punkcie).
Zwykle dla young driverów nie wszystkie klasy aut są dostępne (szczegółowe dane także zależnie od kraju).

Karta kredytowa

Chcąc wypożyczyć samochód w sieci Hertz należy posiadać wypukłą kartę kredytową, wystawioną na osobę, która wynajmuje samochód. Są odstępstwa od tej zasady i w niektórych krajach akceptowane są również karty debetowe lub gotówka przy zwrocie samochodu, dlatego, przy dokonywaniu  rezerwacji, zawsze warto dokładnie sprawdzić warunki płatności obowiązujące w danym punkcie wynajmu.

UWAGA:

Najwygodniejszą formą jest wynajem auta za pośrednictwem biura, takiego jak Bissole, które wystawia tzw voucher, opłaca i gwarantuje swoją CC wynajem. Voucher w opcji full credit oznacza, że wszystkie wydatki związane z wynajmem (np. mandaty, uszkodzenia auta, usługi dodatkowe itp.) zostaną rozliczone przez biuro.

Wynajem aut za pośrednictwem biura wystawiającego vouchery na wynajem jest bardzo wygodnym i często stosowanym rozwiązaniem przez firmy w ramach odbywanych podróży służbowych.

Poza niezbędnymi dokumentami wynajmując auto warto sprawdzić jeszcze inne informacje i warunki np. ubezpieczenia, przekraczanie granicy, usługi dodatkowe. Szczegółowych informacji zawsze udzieli nasze biuro lub można je sprawdzić bezpośrednio w danym punkcie rent a car.

Magdalena Nowakowska
Dyrektor działu sprzedaży

Potrzebujesz więcej informacji?
Zapraszamy do kontaktu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz