Rhätische Bahn (RhB) czyli Koleje Retyckie, a zwłaszcza ich flagowy pociąg Ekspres Bernina to nie jest zwykła sieć kolejowa. Dla Szwajcarów stanowi ich narodowy skarb.

 

Określenie, że jest to jedna z TOP-owych atrakcji turystycznych kraju wydaje się wręcz niewystarczające. Malownicze górskie scenerie, doliny, rzeki, jeziora, imponujące wiadukty i tunele – nic dziwnego, że część szlaku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podróż Kolejami Retyckimi to niezapomniana przygoda, doskonały pomysł na wycieczkę lub plan na wakacje, a także na na wyjazd integracyjny lub motywacyjny dla pracowników firm.

 

Poniżej przedstawiamy przejazdy Kolejami Retyckimi „zwykłym” pociągiem, po trasie którą przebywa Bernina Express. Bilety na przejazd pociągiem Bernina Express należy zamawiać indywidualnie. 

 

 

Bernina Express

 

GŁÓWNE TRASY, CENY I CZASY PRZEJAZDU:

 

TRASA: ORIENTACYJNY CZAS PRZEJAZDU: CENA OD:
St Moritz – Tirano  2 h 12 min 33 euro
Chur – Tirano  4 h 17 min 64 euro
Poschiavo – Chur  3 h 10 min 61 euro
Filisur – Poschiavo  2 h 20 min 37 euro

ZADZWOŃ +48 71 712 39 26 

 

TYPY POCIĄGÓW RHÄTISCHE BAHN:

  • Bernina Express:
    Pokonanie Alp Ekspresem Bernina to jeden z najlepszych i najbardziej spektakularnych sposobów na pokonanie tej trasy. Na trasie z Chur do Tirano pociąg przejeżdża łącznie przez 55 tuneli i po 196 mostach. Przejazd przez wiadukt Landwasser  mający wysokość 65 metrów, to jedna z wielu, choć niewątpliwie główna atrakcja na trasie Kolei Retyckich i terenów z Listy UNESCO. Cała trasa jest usiana absolutnie wyjątkowymi widokami, np. Zakręt Montebello z widokiem na masyw Bernina, lodowiec Morteratsch, trzy jeziora Lej Pitschen, Lej Nair i Lago Bianco, Alp Grüm oraz słynny okrężny wiadukt Brusio. Odbywając podróż Expressem Bernina w okresie letnim można ją jeszcze przedłużyć o przejazd autobusem Ekspres Bernina na trasie z Tirano do Lugano.
  • Glacier Express:
    Wspólnie z Matterhorn Gotthard Bahn  Koleje Retyckie oferują także przejazd tzw. najwolniejszym ekspresem świata czyli Glacier Express – Ekspresem Lodowcowym.

 

KATEGORIE USŁUG:

Pierwsza Klasa:

  • Komfortowe, regulowane siedzenia z extra przestrzenią na nogi
  • Ustawienie siedzeń w układzie 1+2 zapewniające większą wygodę podróży

 

Druga Klasa:

  • Komfortowe fotele z możliwością regulacji
  • Wygodne ustawienie foteli w układzie 2 + 2

ZASADY TRANSPORTU WYMAGANA PRZEZ KOLEJE RETYCKIE:

Bagaż:

Swiss Travel System oferuje usługę tzw. ekspresowego bagażu, w której można nadać swój bagaż na szwajcarskim dworcu kolejowym i odbierać go w tym samym dniu na stacji docelowej. Dostępna jest także usługa „Expresowy Bagaż od drzwi do drzwi”, w której bagaż odbierany jest bezpośrednio z hotelu i dostarczany tego samego dnia do następnego hotelu przeznaczenia.

 

Zwierzęta:

Dozwolony jest przewóz zwierząt. Małe zwierzęta, do wysokości 30cm mogą podróżować bez dodatkowych opłat pod warunkiem, że są przewożone w specjalnych kontenerkach. Większe zwierzęta wymagają zakupu biletu, w cenie połowy stawki klasy drugiej na danej trasie. Większe zwierzęta mogą przebywać poza kontenerami, pod warunkiem że są na smyczy.

 

Niepełnosprawni:

Pociągi MGB są w pełni przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz na wózkach inwalidzkich. Pasażerowie wymagający pomocy mogą ją zamawiać wcześniej pod numerem: 0800 007 102.

Za pośrednictwem Bissole możecie Państwo także dokonać zakupu ubezpieczeń podróżnych, ubezpieczeń od rezygnacji oraz zarezerwować hotele i inne usługi. Zapraszamy serdecznie.