Zapytaj o ofertę: +48 71 712 39 26, telefon alarmowy (tylko dla Klientów): +48 665 888 901 info@bissole.pl | Zapisz się do newslettera

Rhätische Bahn – Koleje Retyckie

Rhätische Bahn (RhB) czyli Koleje Retyckie, a zwłaszcza ich flagowy pociąg Ekspres Bernina to nie jest zwykła sieć kolejowa. Dla Szwajcarów stanowi ich narodowy skarb.

Określenie, że jest to jedna z TOP-owych atrakcji turystycznych kraju wydaje się wręcz niewystarczające. Malownicze górskie scenerie, doliny, rzeki, jeziora, imponujące wiadukty i tunele – nic dziwnego, że część szlaku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podróż Kolejami Retyckimi to niezapomniana przygoda, doskonały pomysł na wycieczkę lub plan na wakacje, a także na na wyjazd integracyjny lub motywacyjny dla pracowników firm.

Rhätische Bahn – Koleje Retyckie

GŁÓWNE TRASY I CZASY PRZEJAZDU:

 • St Moritz – Tirano – 2 h 12 min
 • Chur – Tirano – 4 h 2 min
 • Filisur – Poschiavo – 2 h 20 min
 • Thusis – Poschiavo – 2 h 52 min

TYPY POCIĄGÓW RHÄTISCHE BAHN:

 • Bernina Express:
  Pokonanie Alp Ekspresem Bernina to jeden z najlepszych i najbardziej spektakularnych sposobów na pokonanie tej trasy. Na trasie z Chur do Tirano pociąg przejeżdża łącznie przez 55 tuneli i po 196 mostach. Przejazd przez wiadukt Landwasser  mający wysokość 65 metrów, to jedna z wielu, choć niewątpliwie główna atrakcja na trasie Kolei Retyckich i terenów z Listy UNESCO. Cała trasa jest usiana absolutnie wyjątkowymi widokami, np. Zakręt Montebello z widokiem na masyw Bernina, lodowiec Morteratsch, trzy jeziora Lej Pitschen, Lej Nair i Lago Bianco, Alp Grüm oraz słynny okrężny wiadukt Brusio. Odbywając podróż Expressem Bernina w okresie letnim można ją jeszcze przedłużyć o przejazd autobusem Ekspres Bernina na trasie z Tirano do Lugano.
 • Glacier Express:
  Wspólnie z Matterhorn Gotthard Bahn  Koleje Retyckie oferują także przejazd tzw. najwolniejszym ekspresem świata czyli Glacier Express – Ekspresem Lodowcowym.

KATEGORIE USŁUG:

Pierwsza Klasa:

 • Komfortowe, regulowane siedzenia z extra przestrzenią na nogi
 • Ustawienie siedzeń w układzie 1+2 zapewniające większą wygodę podróży

Druga Klasa:

 • Komfortowe fotele z możliwością regulacji
 • Wygodne ustawienie foteli w układzie 2 + 2

ZASADY TRANSPORTU WYMAGANA PRZEZ KOLEJE RETYCKIE:

Bagaż:

Swiss Travel System oferuje usługę tzw. ekspresowego bagażu, w której można nadać swój bagaż na szwajcarskim dworcu kolejowym i odbierać go w tym samym dniu na stacji docelowej. Dostępna jest także usługa “Expresowy Bagaż od drzwi do drzwi”, w której bagaż odbierany jest bezpośrednio z hotelu i dostarczany tego samego dnia do następnego hotelu przeznaczenia.

Zwierzęta:

Dozwolony jest przewóz zwierząt. Małe zwierzęta, do wysokości 30cm mogą podróżować bez dodatkowych opłat pod warunkiem, że są przewożone w specjalnych kontenerkach. Większe zwierzęta wymagają zakupu biletu, w cenie połowy stawki klasy drugiej na danej trasie. Większe zwierzęta mogą przebywać poza kontenerami, pod warunkiem że są na smyczy.

Niepełnosprawni:

Pociągi MGB są w pełni przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz na wózkach inwalidzkich. Pasażerowie wymagający pomocy mogą ją zamawiać wcześniej pod numerem: 0800 007 102.

Zobacz pełną ofertę i zamów bilety na pociąg