Na zamówienie

Wietnam – Kwintesencja Azji. Wyjazd incentive

Wietnam to jeden z najbardziej różnorodnych krajów Azji. Jak stwierdzono kiedyś w Lonely Planet „pobłogosławiony porywającą linią brzegową o długości 3260 km, szmaragdowozielonymi górami, zapierającymi dech w piersiach parkami narodowymi, dynamicznymi miastami, wyjątkowym skupieniu na kulturze i tradycji i jedną z najlepszych kuchni na świecie”. Za względu na to, że Wietnam jest bardzo rozciągnięty wzdłuż wybrzeża Półwyspu Indochińskiego, posiada kilka stref klimatycznych, co trzeba zawsze uwzględnić, planując zwiedzanie północy i południa kraju w jednym momencie. Północ Wietnamu to głównie malownicze górskie krajobrazy, rozległe tereny pół ryżowych oraz wapienne formacje skalne ze słynną zatoką Ha Long, południe zaś to woda – w delcie Mekongu, życie toczy się wokół wody, a raczej na wodzie. To także bajeczne wyspy i miejsce na błogi relaks. Zapraszamy na wietnamskie „must see”!

Najważniejsze punkty w programie incentive:

 • Niesamowity rejs po zatoce Ha Long – jednym z siedmiu nowych cudów świata, gdzie znajduje się 1600 wysp i wysepki tworzą spektakularny pejzaż morski złożony z wapiennych filarów.
 • Wizyta w War Remnants Museum – piątej najlepszej azjatyckiej atrakcji turystycznej w 2013 roku według serwisu TripAdvisor.
 • Wgląd w historię tuneli Cu Chi, życie w tunelach, a także nieustępliwość i zaradność Wietnamczyków podczas walki
 • Wodny świat Delty Mekongu, który porusza się w rytmie potężnego Mekongu, gdzie łodzie, domy i rynki pływają po niezliczonych rzekach, kanałach przecinających krajobraz
 • Tętniące życiem i pełne zabytków Hanoi i Saigon

Wietnam – program wyjazdu incentive

Dzień 1

Typ oferty: Na zamówienie klienta

Po przylocie do Hanoi, transfer z lotniska Noi Bai do centrum miasta. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na relaks i pozbycie się jet lagów. Kolacja w hotelu.
Nocleg w Hanoi.

Dzień 2

City tour po stolicy Wietnamu – mieście z ponad 1000-letnią historią, niesamowicie gwarnym królestwie skuterów, którego najbardziej charakterystycznym i fascynującym miejscem jest bodaj dzielnica Hanoi Old Quarter z wąskimi, klimatycznymi uliczkami i piękną, kolonialną zabudową oraz słynna Train Street. W czasie zwiedzania odwiedzimy także pagodę Tran Quoc położoną na wyspie na wschód od West Lake, z 1500-letnią historią, słynącą z Buddy ziemi. Następnie wizyta w kompleksie Ho Chi Minh z mauzoleum i pałacem prezydenckim oraz bardzo ciekawe Wietnamskie Muzeum Etnologiczne. W Hanoi warto odwiedzić również Świątynię Literatury (Van Mieu-Quoc Tu Giam) – pierwszy uniwersytet w Wietnamie, zbudowany w XI wieku z pięknymi ogrodami i dobrze zachowaną architekturą. Możliwa jest wizyta w więzieniu Hoa Lo, gdzie przetrzymywani byli jako jeńcy wojenni zestrzeleni i schwytani amerykańscy lotnicy. Piloci nazywali go sarkastycznie „Hanoi Hilton”.
Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd przez typowo zielone, krasowe wiejskie krajobrazy, do kompleksu pagód Lśniącego Bai Dinh. To największa świątynia w Wietnamie i jedno z najświętszych miejsc wietnamskich buddystów. Cały kompleks świątyń zajmuje ponad 500 ha, a najważniejsze to Phap Chu oraz Tam The, a także Wielka Stupa. W czasie zwiedzania zobaczymy m.in. 500 kamiennych posągów „La Han” (Arhats), 2 ogromne dzwony z brązu, jeden waży 27 ton, drugi waży 36 ton, posąg Quan Yin z tysiącami rąk i oczu. Lunch w restauracji z lokalnymi daniami.
Wyjazd do Trang An Grottoes, wyjątkowego naturalnego piękna majestatycznego masywu wapiennego. Trang Groty, które składają się z 31 dolin, 50 jaskiń krzyżowych i są domem dla 600 gatunków flory i ponad 200 rodzajów fauny. Rejs na tradycyjnych łodziach sampan płynący delikatnie w dół wspaniałej rzeki przez liczne jaskinie: Lam Cave, Vang Cave, Dai Cave, Thanh Truot, świątynia Cao Sơn, świątynia Suoi Tien, świątynia Vu Lam, jaskinia Mua. Po rejsie trekking na niesamowity szczyt długiej góry Ngoa, aby obejrzeć zobaczyć spektakularną dolinę ryżową. Powrót do autokaru i hotelu na nocleg.

Dzień 4

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na wschód do zatoki Halong. Miejsce nazywane „Zatoką Smoka” jest zdecydowanym wietnamskim must see i jedną z największych atrakcji całej Azji. Mimo, że jest bardzo tłumnie odwiedzana przez turystów, i tak nie można jej ominąć! To około 2tys skalnych wysp i wysepek, z niezliczonymi jaskiniami i grotami krasowymi, porośniętych bajecznie zielonymi lasami namorzynowym. Miejsce wpisane na listę UNESCO w 1994r. W czasie rejsu łodzią po zatoce odkryjemy zapierające dech w piersiach widoki, pływające wioski, będzie czas na kąpiele, kajaki i inne aktywności. Lunch i kolacja na łodzi. Niesamowitym doświadczeniem będzie noc na łodzi w zatoce!

Dzień 5

Tego dnia warto wstać wcześnie, aby zobaczyć wschód słońca nad tzw. Morzem Wschodnim. To absolutnie unikatowe doświadczenie! Po śniadaniu na łodzi dalsza część rejsu po cudownych terenach, gdzie prawie każda wysepka ma swoją nazwę, nawiązującą do jej kształtu jak Sail Island, Fisherman’s Head Rock, Butterfly Rock lub Turtle Island itp.
Wczesnym popołudniem wyokrętowanie i transfer na lotnisko w Hanoi i przelot wewnętrzny do Sajgonu. Po przylocie transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu city tour po Ho Chi Minh City (czyli dawnym Sajgonie). To stolica południowego Wietnamu, gwarna i tłumna, w której panuje typowo „azjatycki chaos”. Głównym punktem miasta jest Pałac Niepodległości, znany również jako pałac Zjednoczenia. W mieście są bardzo widoczne wpływy francuskiego kolonializmu i wiele budowli z tego właśnie okresu, choćby tutejsza katedra Notre Dame, historyczny Główny Urząd Pocztowy. Bardzo ciekawym miejscem jest Muzeum Pamiątek Wojennych, które posiada obszerną ekspozycję przedstawiającą obie wojny w Indochinach.
Po lunchu przejazd do słynnych tuneli Cu Chi. To rozległa sieć podziemnych przejść, w których także znajdowały się szpitale, kuchnie, a nawet fabryki broni. Miejsce, które pokazuje jak wyglądało życie Wietnamczyków w czasie wojny, ale także ich nieustępliwość i zaradność. Będzie tu także okazja do spróbowania manioku, głównego pożywienia partyzantów w Cu Chi podczas wojny, a nawet postrzelania z karabinów maszynowych w pobliskiej strzelnicy.
Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd z gwarnego Sajgonu do kolejnego punktu obowiązkowego Wietnamy czyli do Delty Mekongu. To najbardziej urodzajny teren kraju, skąd pochodzi większość tutejszych upraw. Najpierw wizyta w mieście My Tho, położonego po lewej stronie rzeki Mekong. Po przyjeździe odwiedź pagodę Vinh Trang, która istniała do końca XIX wieku. Następnie wejście na pokład sampanu i rejs w dół rzeki wokół czterech pięknych wysp tzw. Wyspy Smoka, Jednorożca, Feniksa i Żółwia.
Przystanek na Wyspie Jednorożców i spacer po wiejskich drogach, wśród sadów, z wizytą na plantacji owoców i możliwością delektowania się tropikalnymi owocami. Następnie dalsza część rejsu ręcznie wiosłowanym sampanem przez kanał Thoi Son do kolejnej wsi gdzie odwiedzisz farmę pszczół miodnych i będziesz mógł delektować się miodową herbatą i warsztatami cukierków kokosowych. Lunch w lokalnej restauracji. Po południu czas na przejażdżkę rowerową po wiosce Tan Thach, spotkanie z lokalnymi mieszkańcami, aby poznać życie codzienne w delcie Mekongu.
Późnym popołudniem powrót do Sajgonu na nocleg.

Dzień 8

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Zależnie od godziny powrotu – czas wolny na zakupy czy spacery po mieście. Transfer na lotnisko i powrót do kraju.

Pozostałe propozycje Incentive Travel ​

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.