Zorganizuj wyjazd firmowy z Bissole

Rzeźbienie w lodzie, śnieżne safari, wspólne kręcenie filmów, gry miejskie w europejskich metropoliach albo warsztaty kulinarne z pizzą lub sushi w roli głównej. W wyjazdach integracyjnych są atrakcje, które sprawdzają się zawsze i nie może ich zabraknąć, ale warto też sięgać po nowości, które zaskoczą uczestników, będą dla nich wyzwaniem i świetną zabawą. Oto 10 nieszablonowych, oryginalnych i przede wszystkim skutecznych propozycji działań team buildingowych podczas wyjazdów firmowych.

1.

Kajak, rower, narty czyli sportowy team building podczas wyjazdu firmowego

Zdrowy tryb życia i wszelka aktywność fizyczna znajduje swoje odzwierciedlanie także w wyjazdach integracyjnych. W segmencie zajęć team buildingowych do wyboru jest cały szereg aktywności fizycznych, i z łatwością można je dostosować do możliwości i potrzeb grup o różnym stopniu przygotowania sportowego.

Oczywiście zajęcia takie jak gry zespołowe na świeżym powietrzu (np. siatkówka, piłka plażowa, przeciąganie liny, sztafety) zawsze cieszą się popularnością i są świetną zabawą. Nieco bardziej wymagające będą regaty, zjazd kolejką typu tyrolka czy zabawa w parku linowym.
Idąc jeszcze krok dalej, oryginalnymi propozycjami będą:
– wycieczki rowerowe w Szwajcarii,
– spływ kajakiem (np. przez Szprewald nazywany niemiecką Wenecją),
– sesje jogi w Indiach,
– trekking po lewadach Madery,
– wyjazdy narciarskie do Andory,
– nurkowanie i windsurfing np. na Malediwach.

Wszelkie aktywności sportowe, przy obecnym trendzie zdrowego i ekologicznego stylu życia, są bardzo mile widziane przez pracowników. Tego typu propozycje sprawdzają się zwłaszcza w młodych zespołach. Jednak aby wyjazd był udany trzeba pamiętać, że już na etapie planowania go, priorytetem powinna być specyfika grupy. Profil zainteresowań, wiek i kondycja uczestników, to elementy, do których organizator powinien dobrać wartościową rozrywkę, bo nie każdemu można zaproponować to samo.

2.

CSR czyli wyjazd firmowy i działania prospołeczne

Wiele firm działania z obszaru CSR ma na stałe wpisane w swoją politykę, a pracownicy są bardzo zaangażowani w proponowanie kolejnych projektów pomocowych. Połączenie wyjazdu firmowego z tego rodzaju aktywnościami to przyjemne z pożytecznym, choć trzeba pamiętać, że często są to akcje wzbudzające ogromne emocje i wzruszenia. Dlatego przy planowaniu eventów z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu trzeba być szczególnie wyczulonym na możliwości grupy i charakter całego wyjazdu.

Bissole Business Travel, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z wieloma organizacjami, zaproponuje interesujące zajęcia zarówno w Polsce, jak i za granicą. Mogą to być takie aktywności, jak np.:
– budowa placów zabaw i remonty przedszkoli w Polsce, ale także np. w Gruzji lub na Ukrainie,
– zajęcia z miejscowego rękodzieła, których efekty trafiają na aukcje charytatywne – tego typu zajęcia proponujemy np. w Hiszpanii czy Portugalii
– konstruowanie i budowa bud dla psów ze schronisk – takim działaniem można wspomóc polskie schroniska, ale także np. na Malcie
– budowa domków dla ptaków na Sri Lance.

Wyjazdy z elementami aktywności CSR, oprócz satysfakcji jaką dają uczestnikom, znakomicie wpisują się także w politykę wizerunkową każdej firmy. Warunkiem jest jednak profesjonalna ich organizacja, dlatego warto zainwestować w ten rodzaj aktywności współpracując z doświadczoną agencją.

3.

Gry miejskie na wyjeździe firmowym

Przy wyjazdach do dużych miast „city games” sprawdzają się znakomicie. Zdarza się, że takie metropolie, jak Berlin, Amsterdam czy Rzym są już znane uczestnikom wyjazdu, dlatego zaproponowanie im gry miejskiej będzie ciekawym wyzwaniem i sposobem dostrzeżenia mnóstwa szczegółów i ciekawostek, często omijanych w czasie klasycznego zwiedzania. Gry miejskie pozwalają poznać nawet popularne miejsca z nowej perspektywy.

Dodatkowo takie zajęcia motywują pracowników do działania zespołowego i często pozwalają na zaprezentowanie się kolegom z pracy z zupełnie innej strony. Gry miejskie wykorzystują zadania bazujące na przeróżnych cechach – od orientacji w terenie, przez zdolności aktorskie, spostrzegawczość, smakowanie i rozpoznawanie lokalnych potraw, czy zdolności lingwistyczne w czasie nauki gwary.

Obecnie bardzo często w grach miejskich wykorzystuje się nowoczesne technologie. Przykładem tego rodzaju wydarzenia może być na tzw. iPad challenge po ulicach, zaułkach i kanałach Hamburga albo Amsterdamu. Odbierając na bieżąco wskazówki na urządzeniach mobilnych (tabletach i telefonach) uczestnicy zabawy muszą wykonać określone zadania w charakterystycznych częściach miasta. Taka oryginalna rywalizacja drużyn zawsze wyzwola kreatywność i pomysłowość uczestników.

4.

Warsztaty kulinarne i fotograficzne podczas wyjazdu firmowego, czyli jak rozwijać pasje pracowników

Warsztaty to jedna z najbardziej lubianych przez uczestników wyjazdów form aktywności. Dobrze zaplanowane zajęcia wykorzystują specyfikę danej destynacji i oddają ducha i klimat miejsca, w którym się odbywają.

Wśród warsztatów zdecydowanie prym wiodą warsztaty kulinarne: od pieczenia pizzy we Włoszech, po przygotowanie sushi w Tokio. Uwielbiane są też wszelkie wizyty w winnicach i winiarniach, połączone z degustacjami (np. w PortugaliiHiszpanii, ale też RPA) bądź ruszyć szlakiem whisky w Szkocji. Bazując na tym co najbardziej charakterystyczne dla danego regionu można też się wybrać np. do palarni kawy (np. w Kolumbii) lub w poszukiwaniu trufli (Piemont).

Ciekawą propozycją mogą być warsztaty fotograficzne np. w Lizbonie czy Toskanii (to miejsca będące naturalnym, malowniczym plenerem fotograficznym), których uczestnicy pod okiem profesjonalisty mogą poznać i uwiecznić w obiektywie najbardziej malownicze krajobrazy. Można także zaproponować uczestnikom warsztaty rękodzielnicze i malarskie, a nawet filmowe (organizowane np. w Rzymie). Oryginalną propozycją są warsztaty z rzeźby w lodzie organizowane w Laponii. W zależności od wielkości grupy, jej predyspozycji i upodobań, profesjonalny agent jest w stanie zaaranżować rozrywkę, w której każdy znajdzie elementy atrakcyjne dla siebie.

5.

Safari w Afryce i nie tylko. Zaskakujący wyjazd firmowy

Safari to rozrywka, która rozprzestrzeniła się po całym świecie przyjmując różne formy w zależności od warunków naturalnych danej destynacji. Safari w Afryce to możliwość zobaczenia tzw. wielkiej piątki afrykańskiej (lew, słoń afrykański, bawół afrykański, nosorożec czarny oraz lampart) i okazja do polowania z obiektywem na niezapomniane ujęcia. Ciekawą ofertą jest np. podniebne safari w Namibii wzdłuż wijącej się aż do Oceanu Atlantyckiego rzeki Kunene.

Oryginalną propozycją wyjazdu integracyjnego może być też:
– śnieżne safari na skuterach w Laponii,
– wyprawa off-roadowa przez Pustynię Judzką,
– leśna wyprawa off-roadowa po należącej do Malty wyspie Gozo.

Wszelkie safari, mimo że bardzo popularne jest bardzo oczekiwanym przez uczestników elementem wyjazdu i zawsze wzbudzającym ogromną radość, bez względu na to czy pędzi się przez pustynie, śniegi, błota czy lasy.

6.

Pit stop challenge, czyli Formuła 1 na wyjeździe firmowym

Szczególnym rodzajem rozrywek nastawionych na team building są różnego rodzaju specjalistyczne wyzwania grupowe. Dotyczą one niecodziennych aktywności, które mają uruchomić w uczestnikach pokłady kreatywności i zbudować ducha działania dla wspólnego celu. Ponieważ zwykle odbywają się one w atmosferze rywalizacji i organizowane są na czas, dodatkowo pozwalają nauczyć się działania pod presją i pracy w stresujących warunkach.

W ofercie Bissole Business Travel znaleźć można wyzwania typu pit stop challenge, które polegają na zabawie w obsługę serwisową samochodu wyścigowego. Kluczem do sukcesu jest precyzja w działaniu, dobre planowanie, szybkość i przede wszystkim współpraca wszystkich członków zespołu. Eventy tego rodzaju organizowane są od Dubaju po Laponię wszędzie tam, gdzie dostępne są odpowiednie tory wyścigowe.

7.

Escape room jako atrakcja wyjazdu firmowego

Rozrywką łączącą w sobie element wyzwania umysłowego i fizycznego może być wizyta w escape roomie. W pokoju zagadek można np. wcielić się w Sherlocka Holmesa, wybrać się w podróż w kosmos albo organizować ucieczkę z więzienia. Za każdym razem kluczem do sukcesu jest działanie zespołowe.

Escape room może być także mobilny, co pozwala rozrywkę zorganizować w miejscu wskazanym przez klienta (np. w odpowiednim pomieszczeniu w siedzibie firmy). Ze względu na atrakcyjne i oryginalne scenariusze, zabawy tego rodzaju są coraz bardziej popularne i stają się ciekawą ofertą zajęć grupowych.

8.

Wyjazdy tematyczne jako oryginalny pomysł na wyjazd firmowy

Bardzo często wyjazdy integracyjne przybierają formę tzw. wyjazdów tematycznych. Może im przyświecać np. jakieś ważne wydarzenie z życia firmy, nowa linia produktowa, nowe usługi i in. Wokół tych zagadnień można zbudować cały program, ale można także znaleźć takie miejsca, które będą do nich nawiązywać. Mogą to być chociażby miejsca znane np. z filmu czy książki albo związane z jakąś historią lub bohaterem. To wyjazdy pozwalające zgłębić swoje pasje oraz poznać nieoczywiste fakty i ciekawostki o danym miejscu.

Bissole Business Travel oferuje m.in. wyjazdy pod hasłem:
– kosmiczny Kazachstan,
– muzyczne korzenie USA,
– jedwabny szlak w Uzbekistanie,
– chillout na Jamajce.

9.

Wyjazd firmowy na karnawał albo lokalne święto

Uczestnictwo w imprezach organizowanych przez społeczności lokalne jest dodatkową, niebanalną atrakcją wzbogacającą wyjazdy biznesowe. Ciekawym przykładem eventu tego rodzaju mogą być wycieczki na winne festiwale do Włoch czy Francji, ale także np. mniej oczywisty wyjazdy na Narodowy Dzień Wina w Kiszyniowie (Mołdawia). Festiwale zawsze połączone są z licznymi koncertami, warsztatami i degustacjami najlepszych trunków.

Wśród innych ciekawych propozycji są także m.in. wyjazdy na:
– święto Loy Krathong do Tajlandii, z tradycyjnym puszczaniem na wodzie maleńkich tratw,
– karnawałowy festiwal Los Indianos w wyspie La Palma (Wyspy Kanaryjskie),
– targi serowarskie w holenderskim mieście Alkmaar.

Przy organizacji każdego wyjazdu integracyjnego trzeba pamiętać, że jego efektem ma być skuteczne działanie całego zespołu. Jak widać możliwości dopasowania wyjazdu do oczekiwań firmy i uczestników jest bardzo dużo.

10.

Wyjazd w rytmie Mindfulness

Mindfulness czyli trening uważności, jest doskonałym sposobem na redukcję stresu, wyciszenie i ogólne zdrowie. Elementy praktyki mindfulness można zastosować jako techniki motywacji, ale przede wszystkim jako metody radzenia sobie z napięciami i pośpiechem w życiu i w pracy zawodowej. Dlatego wyjazdy z praktykami mindfulness, warsztatami z profesjonalnymi psychologami i trenerami, jogą będą bardzo dobrą odpowiedzią na współczesny rynek pracownika i pokażą dbałość firmy o spokój, równowagę i brak wypalenia zawodowego pracowników, a co za tym idzie budowanie pozytywnych relacji. Takim praktykom i tematyce sprzyjają wyjazdy to zacisznych, urokliwych miejsc, zarówno w Polsce, jak i zagranicą, z dala od zgiełku, gdzie piękno przyrody sprzyja wyciszeniu i skupieniu na sobie. Taki rozwój i świadomość własnych emocji i poprawy jakości swojego życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego, to w obecnych czasach niemal konieczność!

Dokąd chcesz pojechać? Sprawdź propozycje wyjazdów incentive!

Zapytaj o ofertę!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Bissole Sp. z o.o.

ul. Kościuszki 95/1U

50-442 Wrocław

Biuro czynne
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 8:00 – 17:00

Lub wyślij formularz:

  Jakim wyjazdem jesteś zainteresowany?* (kierunek, termin, liczba osób dorosłych i dzieci, standard hotelu, rodzaj wyżywienia itd.):

  Imię i nazwisko*:

  E-mail*:

  Telefon*:

  Nowoczesny system
  do rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i aut dla firm

  Szybkie i sprawne planowanie i zarządzanie
  podróżami służbowymi w firmie.