Wynajem aut jest jedną z usług świadczonych przez Bissole w ramach business travel. Z uwagi na fakt, że jest to jedna z usług najczęściej wykorzystywanych w ramach podróży służbowych, firmy zwykle określają ją w wewnętrznych dokumentach polityki podróży, poprzez np. dozwoloną klasę auta czy też sytuacje, w których wynajem auta jest możliwy. Bissole Business Travel ściśle współpracuje z największymi, renomowanymi firmami rent a car, zapewniającymi szeroką ofertę, dostępność oraz bezpieczeństwo podróżnych.

 

Największą zaletą korzystania z usługi wynajmu aut za pośrednictwem Bissole jest zwolnienie Państwa z obowiązku posiadania karty kredytowej jako gwarancji. Wszelkie rozliczenia odbywają się przez nasze biuro, także w przypadku ewentualnych uszkodzeń wynajętego auta naliczone przez wypożyczalnie opłaty są rozliczane z wynajmującym po powrocie na podstawie faktury. Oszczędzacie Państwo też czas przeznaczony na poszukiwanie auta odpowiedniego do wyznaczonych kryteriów.

 

Do wynajęcia auta niezbędne są informacje takie jak:

 • Imię i nazwisko i wiek wynajmującego
 • Ważne prawo jazdy (prawo jazdy musi być ważne przez cały okres wynajmu)
 • Miejsce odbioru i zwrotu auta
 • Klasa / wielkość auta – zwykle wypożyczalnie łączą auta w grupy typu Mini, Economy, Compact, Intermediate lub odpowiadające poszczególnym typom określenia literowe A, B, C itd.
 • Specjalne wymagania oraz opcje dodatkowe takie jak: informacja o dodatkowym kierowcy, fotelik dla dzieci, nawigacja GPS, łańcuchy na koła, podstawienie lub odbiór auta z wyznaczonego miejsca i inne.

 

Najczęstszą formą wynajmu zarówno w Polsce, jak i za granicą są wynajmy krótkoterminowe od jednego do kilkunastu dni. W przypadku np. dłuższych kontraktów zdarzają się wynajmy średnio- i długoterminowe od miesiąca nawet do roku. Tego typu usługi negocjujemy indywidualnie w imieniu klienta z punktami rent a car.

 

Auta wynajmowane w Polsce zawsze objęte są ubezpieczeniami CDW oraz THW, co odpowiada pakietowi OC + AC (AC z udziałem własnym). Przy wynajmach za granicą warto zawsze zwrócić uwagę na specjalne międzynarodowe nazewnictwo dotyczące różnych form ubezpieczeń. Są to:

 • CDW (Collision Damage Waiver) – ubezpieczenie pojazdu od uszkodzeń z ograniczeniem odpowiedzialności do wysokości kwoty udziału własnego
 • TW (Theft Waiver) – ubezpieczenie pojazdu od kradzieży do wysokości kwoty udziału własnego
 • SCDW (Super Collision Damage Waiver) – ubezpieczenie całkowicie znoszące odpowiedzialność z tytułu uszkodzenia samochodu.
 • PAI (Personal Accident Insurance) – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, obejmujące kierowcę oraz pasażerów znajdujących się w wynajętym samochodzie.

 

Wszystkie duże wypożyczalnie w ramach wynajmu auta oferuję podstawowe usługi assistance. Zależnie od wypożyczalni można za dodatkową opłatą rozszerzyć pakiet assistance o usługi dodatkowe np. w przypadku braku paliwa czy zatrzaśnięcia kluczyków w aucie. Nasi Pracownicy doradzą Państwu najlepsze ubezpieczenie w zależności od potrzeb.

 

Na podstawie przekazanych informacji wyszukujemy dla Państwa ofertę, która najbardziej odpowiada Państwa oczekiwaniom. Zapraszamy do składania nam swoich zapytań dotyczących usług rent a car.

 

Masz pytania? Chcesz skorzystać z oferty? Zapraszamy do kontaktu!

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości