atrakcje australii

Nowa Południowa Walia to najstarszy stan Australii, ze stolicą w Sydney, które wraz ze swoją słynną Operą, jest swoistą “wizytówką” kraju. To też najczęstszy punk docelowy podróży do Australii. Trudno się temu dziwić, skoro to właśnie Nowa Południowa Walia szczyci się aż 40 parkami narodowymi, wybrzeżem z bajecznie białym piaskiem i oceanem będącym rajem dla surferów i amatorów innych sportów wodnych. Samo Sydney jest uważane za jedną z najpiękniejszych i najpiękniej położonych metropolii na świecie. Cały stan Nowej Południowej Walii charakteryzuje się bardzo przyjemnym, umiarkowanym klimatem z długimi ciepłymi latami i krótkimi latami. Zwykle tylko w najwyższych partiach tzw. Alp Australijskich okresowo występuje śnieg. Najlepszy okres na podróże w rejon Nowej Południowej Walii to październik – marzec.

 

Główne atrakcje Nowej Południowej Walii to:

  • Sydney – nieformalna światowa stolica Australii, w której znajduję się 90% atrakcji całego stanu, na czele z Sydney Opera House i Sydney Harbour Bridge. Niesamowitych przeżyć może dostarczyć spędzenie Sylwestra w Sydney!
  • Blue Mountains – a dokładnie Park Narodowy Gór Błękitnych oddalony o około 2 h od centrum pasmo górskie, z przepięknymi widokami oraz fauną i florą charakterystyczną dla kontynentu australijskiego
  • Byron Bay – stolica australijskiego surfingu na wybrzeżu wschodnim – piękna pogoda, cudowne, szerokie plaże i spore fale to gwarancja doznań w prawdziwe „Aussie style”

zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów Pana Pawła Iwanowskiego

 

Już w samym Sydney na zwiedzaniu jego atrakcji można spędzić kilka dni. Zwykle jednak przy planowanych dłuższych pobytach w Australii, które mają pokazać różnorodność i “klimat” kraju łączy się Nową Południową Walię z Queensland lub Terytorium Północnym. Wszystko zależy od Państwa, a my ułożymy program specjalnie dla Was!