atrakcje Australii pópłnocnej

Terytorium Północne (Northern Territory) to najbardziej surowy i gorący stan Australii, w większości są to tereny pustynne, a co za tym idzie bardzo słabo zaludnione.  Jest to natomiast prawdziwa aborygeńska enklawa. Tutaj znajdują się otoczone czcią przez Aborygenów dwie formacje skalne: Uluru i Kata Tjuta. Podróżowanie i atrakcje Terytorium Północnego dostarcza niesamowitych wrażeń.

Sugerowany okres na podróże po Terytorium Północnym to kwiecień – listopad, a najważniejsze atrakcje to:

  1. Alice Springs – miasto w sercu australijskiego outback’u. Australia jest wyspą i ma największą linię brzegową na świecie, więc uświadomienie sobie, że będąc w Alice Springs mamy ponad… 1500 km do oceanu, może przerażać.
  2. Uluru – Ayers Rock – święta skała Aborygenów i zarazem najsłynniejszy symbol Australii (obok Opery w Sydney). Jeden z najbardziej rozpoznawanych monolitów na ziemi.
  3. Kata Tjuta – masyw w najbliższym sąsiedztwie Ayers Rock, mniej znany globalnie, ale równie tłumnie odwiedzany przez turystów
  4. Kakadu National Park – obszar dziewiczej natury, gdzie królują największe drapieżniki Australii – krokodyle słonowodne „Saltlies”
  5. Litchfield National Park – w odległości około godziny jazdy samochodem od stolicy stanu – Darwin, znajduje się to zjawiskowe miejsce, gdzie majestatyczne wodospady i strumyki z krystaliczną i ciepłą wodą spowodują, że cały dzień upłynie nam pod znakiem absolutnej błogości i relaksu.
  6. Darwin – stolica stanu i zarazem jego największe miasto – miasto „prawdziwej” Australii, gdzie Aborygeni stanowią większość, a temperatura nie spada (przez cały rok) poniżej 30 stopni C.

zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów Pana Pawła Iwanowskiego

 

Jeśli Waszym celem wizyty w Australii jest poznanie historii i kultury aborygeńskiej, wizyta na Terytorium Północnym jest absolutnie obowiązkowa! W połączeniu np. z Queensland Wasza podróż będzie obfitować w różnorodne wrażenia i możliwości, zarówno dotknięcie “prawdziwej Australii”, jak i błogiego wypoczynku. Wszystko zależy od Waszych oczekiwań, my ułożymy dla Was program.