Zapytaj o ofertę: +48 71 712 39 26, telefon alarmowy (tylko dla Klientów): +48 665 888 901 info@bissole.pl | Zapisz się do newslettera

W ramach podróży służbowej potrzebuję się dostać do Wabern i Fuldy w Niemczech. Jaka będzie najwygodniejsza i najtańsza forma transportu?

Przy podróżach do Niemiec do mniejszych miast najwygodniejszą formą transportu będzie pociąg. W przypadku tych dwóch miast najlepiej dolecieć do Frankfurtu nad Menem i stamtąd, bezpośrednio na lotnisku wsiąść w pociąg do miasta docelowego. Sieć połączeń niemieckiego przewoźnika Deutsche Bahn (DB) jest bardzo rozbudowana, obejmuje nie tylko miasta niemieckie, ale także oferuje bogatą sieć połączeń kolejowych po Europie m.in. do Holandii, Austrii, Szwajcarii, Belgii czy Polski. Pociągi są bardzo wysokiej jakości. W klasie pierwszej jest m.in. darmowe wi fi, lekkie przekąski i inne udogodnienia, także można się już w pociągu przygotować do spotkania biznesowego.

Przy założeniu, że jest to podróż dla jednej osoby będzie to także najtańsza forma transportu. Bilet na trasie Frankfurt – Wabern kosztuje pomiędzy 40 a 60 euro. Stamtąd jest także dogodne połączenie do Fuldy i z Fuldy z powrotem na lotnisko do Frankfurtu, w cenach około 30 euro za odcinek.

Obecnie bilety na wszelkie połączenia DB można zakupić za naszym pośrednictwem już w Polsce, są to bilety w formie elektronicznej (wcześniej były w postaci tzw. voucherów, ale obecnie jest to już normalny bilet). Wszelkie rozliczenia są dokonywane za naszym pośrednictwem. Zależnie od trasy bilety kolejowe można rezerwować z około 3 – 4 – miesięcznym wyprzedzeniem. Więcej informacji na temat połączeń DB znajduje się tutaj.

Jeżeli podróżuje więcej osób korzystniejszą formą może być wynajęcie auta lub skorzystanie z transferów.

Sylwia Wysocka
Specjalista do spraw podróży biznesowych

Potrzebujesz więcej informacji?
Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas

Sprawdź inne porady naszych ekspertów