incentive ameryka

Górski trekking śladami Majów, nurkowanie w jaskini widzianej z kosmosu, a może lot helikopterem nad największym wodospadem świata? Ameryka zaoferuje coś ciekawego zarówno wielbicielom natury i przyrody, jak i miłośnikom luksusu.

Przedstawiamy atrakcje pięciu wybranych państw z Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej. Zaglądamy w najciekawsze zakątki tej części świata – od Kanady aż po Argentynę. Oto incentive Ameryka!

Kanada

Na liście atrakcji turystycznych Kanady pierwsze miejsce zajmuje oczywiście wodospad Niagara. Warto pamiętać, że tak naprawdę jest to skupisko kilku kaskad na rzece Niagara, na granicy Kanady i USA. Kanadyjska strona wodospadu jest znacznie atrakcyjniejsza dla turystów, oferuje bowiem ciekawsze widoki i wiele możliwości poznania tego zjawiskowego miejsca. To idealne miejsce zarówno na grupowy wyjazd integracyjny jak i niezapomnianą wycieczkę motywacyjną.

Oprócz spacerów po tarasach widokowych wokół Niagary, można zdecydować się np. na przelot helikopterem tuż nad gigantycznymi wirami wodnymi albo rejs statkiem, który zbliża się do wodospadu nawet na kilka metrów. Nie obejdzie się bez płaszcza przeciwdeszczowego… Przejazd tyrolką kilkadziesiąt metrów nad wąwozem rzeki Niagara będzie natomiast źródłem niezapomnianych wrażeń np. w trakcie grupowego wyjazdu w ramach team building.

A gdyby komuś wrażeń jeszcze było mało, warto wybrać się na największe koło widokowe w Kanadzie – Niagara SkyWheel albo na ekskluzywną kolację w restauracji na szczycie wieży widokowej Skylon Tower.

Co jeszcze warto zobaczyć w Kanadzie? Na pewno Montreal – miasto nad rzeką Świętego Wawrzyńca. Słynie on m.in. z okazałej bazyliki Notre Dame i urokliwego starego miasta. Z tarasu widokowego na szczycie wieży Montréal Tower podziwiać można panoramę miasta. Co ciekawe, na wieżę wjeżdża przeszklona kolejka linowa – wyjątkowa pod względem architektonicznym, bo zawieszona na łukowatej konstrukcji.

Dla wielbicieli natury znakomitą propozycją może okazać się rejs po Oceanie Spokojnym wokół Vancouver Island. Można tam zobaczyć m.in. orki, humbaki, foki, orły i lwy morskie, a nawet wziąć udział w obserwacja wielorybów.

Panama

To małe i urokliwe państwo znajduje się nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Już samo położenie gwarantuje zatem raj dla wielbicieli pięknych plaż i sportów wodnych.

Stolica – Panama to miasto portowe w pobliżu Kanału Panamskiego. W Starej Panamie znajduje się katedra wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Inne zabytki tej części miasta to m.in. kościoły, domy mieszkalne w stylu plateresco (tzw. “styl złotniczy” – nawiązujący do ornamentyki mauretańskiej) i mosty (Paita i Puente del Rei).

Jedną z największych atrakcji tego kraju jest ponad 80 – kilometrowy Kanał Panamski, który połączył Ocean Atlantycki ze Spokojnym. Wycieczka po tym sztucznym kanale gwarantuje nie tylko niezapomniane widoki (np. gigantycznych kontenerowców przepływających obok statku wycieczkowego), ale i solidną garść ciekawostek budowlanych. Można wybrać się np. na rejs luksusowym statkiem pasażerskim i zobaczyć z bliska trzy systemy śluz. Specjalnie dla turystów przy śluzie Miraflores urządzono taras widokowy, z którego obserwować można przeciąganie statków przez holowniki.

Panama to też piękne, luksusowe hotele i malowniczo położone pola golfowe. Ten stosunkowo mały kraj jest zatem idealnym miejscem np. na konferencje biznesowe.

Belize

Pozostając w Ameryce Środkowej zapraszamy do innego małego, ale bardzo interesującego państwa. Belize leży na półwyspie Jukatan, nad Morzem Karaibskim.

Główne atrakcje tego kraju to m.in. groty i jaskinie (Actun Tunichil Muknal, The Great Blue Hole), zabytki i starożytne ruiny (Xunantunich, Lamanai), parki i rezerwaty przyrody (Hol Chan Marine Reserve, Guanacaste), rafy koralowe i wodospady.

Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Belize jest Rafa Koralowa Belize – uznawana za drugą najdłuższą na świecie (po Wielkiej Rafie Koralowej w Australii). To raj dla wielbicieli nurkowania, pozwalający podziwiać koralowce, oceaniczne ryby (w tym niegroźne dla ludzi rekiny) oraz wraki średniowiecznych statków. Najsłynniejsze miejsce rafy to jaskinia morska Great Blue Hole, która swoją popularność zawdzięcza m.in. temu, że widoczna jest z kosmosu.

Jednym z ciekawszych rejonów kraju jest dystrykt Toledo. Na jego terenie występują imponujące lasy deszczowe, jest też rozległa sieć jaskiń i przybrzeżne wyspy koralowe. Region dawniej uważany był za obszar tylko dla odważnych. Jednak inwestycje w bazę turystyczną, jak również rosnąca świadomość na temat obszarów chronionych spowodowały, że Toledo wskazywane jest przez wielu jako ciekawy kierunek wschodzący, z wieloma możliwościami zaangażowania w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Belize to idealne miejsce dla turystów szukających wypoczynku na przepięknych wybrzeżach i wyspach Oceanu Atlantyckiego oraz cel podróży tych wszystkich, którzy pragną poznać kulturę starożytnych Majów. Dlatego można zorganizować tam zarówno pełen przygód, wymagający trekking, jak i konferencję w ekskluzywnym hotelu z widokiem na ocean.

Peru

To trzecie co do wielkości państwo kontynentu (po Brazylii i Argentynie) położone jest nad Oceanem Spokojnym. Peru słynie m.in.. z rezerwatów przyrody (np. Marasha, Tapiche), charakterystycznych tworów geologicznych (np. Cerro Colorado Vinicunca), miejsc historycznych (Dolina Inków), ale też wysp, wodospadów i pięknych plaż.

Peru to przede wszystkim Machu Picchu, czyli najlepiej zachowane miasto Inków, wpisane jest na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Położone jest na wysokości ponad 2 tys. m, na przełęczy w Andach Peruwiańskich. Ważne jest, aby na szczyt nie wybierać się bez przygotowania m.in. dlatego, że obowiązują tam ścisłe limity dotyczące wchodzącej liczby osób.

Wymagający i wytrwali turyści mogą spróbować swoich sił podczas 4-dniowego trekkingu, który zakończy się właśnie na Machu Picchu. Wędrówka przez wiele różnych ekosystemów i masa zachwycających widoków mogą być znakomitym pomysłem np. na wyjazd integracyjny. Podczas wycieczki po kanionie Colca (jeden z najgłębszych kanionów świata) można zobaczyć kondory
w ich naturalnym środowisku. A szukając odpoczynku po trudach trekkingu warto odwiedzić miejscowość La Calera, w której skorzystać można z kąpieli w naturalnych źródłach termalnych,
z niezapominanym widokiem na góry.

Amatorzy rejsów w porcie w Callao mogą wypożyczyć luksusowy jacht i popłynąć na wyspy Palomino. Żyją tam m.in.. lwy morskie, które można obserwować prosto z wygodnego pokładu.

Argentyna

Pod względem wielkości Argentyna jest drugim państwem w Ameryce Południowej oraz ósmym na świecie. Kraj może pochwalić się bardzo długim wybrzeżem nad Atlantykiem (prawie 5 tys. km). Turystom Argentyna oferuje wiele atrakcji: od zabytków Buenos Aires, przez wyprawy w dzikie pasma Kordylierów i Andów, po możliwość podziwiania kolonii pingwinów. Znajdą się zatem miejsca na biznesową konferencję, luksusowy wypoczynek i wycieczkę pełną przygód.

Dobrym pomysłem na wyjazd integracyjny może okazać się Park Narodowy Los Glacieres w Patagonii. Gigantyczne lodowe ściany m.in. lodowca Perito Moreno oferują niezapomniane trasy spacerowe. Wyprawa wzdłuż chodników na lodowcu może zająć nawet 10 godzin. Miłośnicy rejsów będą natomiast zachwyceni wycieczką do Parku Narodowego Iguazu, gdzie znajduje się jeden
z Siedmiu Nowych Cudów Świata – Wodospady Iguazu.

Argentyna zdecydowanie zadowoli również miłośników wina. Popularnym kierunkiem ekskluzywnych wycieczek jest np.. niewielka miejscowość Cafayate. Można spróbować tam najlepszych win, poznać tajniki uprawy winorośli oraz przechowywania i degustacji trunków. Można wreszcie zjeść wyborny lunch w jednej z winnic.

I jeszcze coś dla wielbicieli natury i fotografii – wyspa Martillo w Ziemi Ognistej. To niezwykłe miejsce, w którym z bliska można podziwiać pingwiny w ich naturalnym środowisku, a także na własnej skórze poczuć, co oznacza życie w klimacie subpolarnym.

4 komentarze

  1. Ale mi się marzy takie Belize *,* To by było prawdziwe Incentive travel! W ogóle wydaje mi się, że wyjazdy motywacyjne, powinny być nastawione na kontakt z naturą, bo żyjemy w ciągłym smogu i przydałoby się trochę oddechu 🙂

  2. Byłam z mężem w Argentynie i super to wspominam. Jest tam co robić i jeżeli miałabym z ludźmi ode mnie z firmy gdzieś jechać na wyjazd integracyjny to właśnie tam. Świetny klimat i niepowtarzalne wrażenia.

  3. Polecam Peru! Zupełnie inna kultura, inni ludzie. No i przede wszystkim niesamowite widoki podczas wspinaczki. Myślę, że rzeczywiście Peru sprawdziłoby się na wyjazd integracyjny.

  4. Wiem, że to może typowe, ale ja myślę, że Niagara to najbardziej uniwersalna atrakcja i do tego każdy powinien chociaż raz w życiu to zobaczyć. Najlepsza opcja, gdy nie macie sprecyzowanych oczekiwań co do wyjazdu firmowego/integracyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz