incentive Azja

Przejażdżka na słoniach w Tajlandii, trekking na równinach Sri Lanki czy rzut granatem w Wietnamie. A do tego rajskie plaże, tętniące życiem miasta, różnorodność kulturowa, tysiące kwitnących kwiatów w świątynnych ogrodach – tego wszystkiego możesz doświadczyć decydując się na jeden z proponowanych przez nas programów incentive w Azji.

Wyjazdy incentive travel, które proponujemy klientom naszego biura, to połączenie integracji pracowników z zabawą, poznawaniem nowych miejsc i nauki. Organizujemy kompleksowe wyjazdy służące nie tylko odpoczynkowi, ale także spotkaniom biznesowym. Daleka Azja jest coraz częstszym kierunkiem takich celów.

Późna jesień jest idealnym czasem na organizację wyjazdu incentive do Azji. W listopadzie W Azji Południowo-Wschodniej panują umiarkowane warunki atmosferyczne – upały nie są wówczas aż tak uciążliwe, a wyjazdowi nie zagraża pora deszczowa. Dodatkowym udogodnieniem jest spora liczba bezpośrednich lotów z Polski, dzięki którym firmy decydując się na wyjazd typu incentive, coraz odważniej wybierają azjatyckie kierunki nawet na krótsze pobyty. Chcąc zorganizować podróż do Azji, możliwości są niemalże nieograniczone. . Decydując się na naszą ofertę macie Państwo pewność, że zadbamy o każdy istotny element wyjazdu i zorganizujemy go zgodnie z podanymi wytycznymi. Poniżej przedstawiamy idealne kierunki na incentive travel do Azji!

Wietnam

Niewiele miejsc na świecie zmieniło się w tak krótkim czasie, jak Wietnam. Niespełna czterdzieści lat po zakończeniu wojny ze Stanami Zjednoczonymi państwo rozkwita i tętni życiem. Jednak ten kraj, przyciąga do siebie nie tylko ciekawą historią. Słynna hałaśliwa przedsiębiorczość Wietnamczyków, migoczące w słońcu pola ryżowe, czy spektakularne złociste plaże – różnorodność Wietnamu sprawia, że każdy możne znaleźć tutaj coś nowego, wcześniej niepoznanego.

incentive Azja

Obowiązkowym elementem zwiedzania Wietnamu, jego stolica – Hanoi. Poznając historię kraju, trzeba wybrać się do miejsca, gdzie spoczywa twórca Demokratycznej Republiki Wietnamu: Ho Chi Minh – bohater narodowy. Warto także odwiedzić Świątynię Literatury, znaną jako pierwszy Uniwersytet Wietnamski. Będąc w Wietnamie nie sposób pominąć spektakularnej zabudowy sakralnej. Jej wyjątkowym przykładem jest Pagoda na Jednej Kolumnie, która została wybudowana
w XI wieku.

Warte odwiedzenia jest również Muzeum Etnologiczne, gdzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek o 54 grupach etnicznych zamieszkujących kraj. Kolejną atrakcją z pewnością będzie przejażdżka na rikszach przez kolonialną część miasta oraz spróbowanie przysmaków lokalnej kuchni takich, jak Nem – farsz zawijany w jadalny papier ryżowy.

Wietnam jest krajem, którego linia brzegowa jest dłuższa niż obszar lądowy. Dlatego nie sposób nie skorzystać z jej uroków. Warto wybrać się na rejs do zatoki Ha long, która została wpisana na światową listę UNESCO i rozsławiona przez jedną z części przygód Jamesa Bonda. Zajmuje ona powierzchnię 1500 km², na której rozsianych jest ok. 1900 skalistych wysp i wysepek. Ciekawą atrakcją będzie także wyprawa motorówką wzdłuż rzeki Ba Lai Legend, podziwianie drzew palmowych.

 

 

Tajlandia

Głównym atutem Tajlandii jest jej różnorodność, która przejawia się nie tylko w przyrodzie, ale także w historii i kulturze. Jest to kraj pełen kontrastów, gdzie kultywowane przez współczesnych Tajów dawne tradycje przecinają się z pogonią za nowoczesnością, która przejawia się w często owianym sławą życiu nocnym.

Zwiedzając Tajlandię nie można pominąć jej stolicy. Miejscem, które trzeba zobaczyć w Bangkoku jest wielki pałac królewski, który bez wątpienia odzwierciedla potęgę dawnych monarchów. Teren pałacu można podzielić na dwie części: świecką – gdzie znajdują się pomieszczenia mieszkalne oraz recepcyjne, a także religijną na którą składa się kompleks świątynny Wat Phra Kaeo. Tutaj znajduje się słynna figura szmaragdowego Buddy, ubranego w szatę adekwatną do panującej pory roku. Kolejnym obowiązkowym miejscem jest Wat Pho, który jest największym i nastraszy kompleksem sakralnym
w Tajlandii. Można tutaj skorzystać z dobrodziejstw oryginalnego tajskiego masażu.

Wieczorem warto wybrać się na rejs łodzią po rzece Chao Phraya ze zwiedzaniem Świątyni Brzasku oraz skorzystać z kulinarnych atrakcji, którymi są egzotyczne restauracje – jest to doskonała okazja do integracji w czasie warsztatów kulinarnych.

Kraj zachwyca sielską górzystą północą, rajskimi plażami i tętniącymi życiem miastami. Do głównych atrakcji należą między innymi spektakularne tereny sakralne (Ayutthayi, Chiang Mai), kultowy most na rzece Kwai oraz starożytna Dolina Szczęścia. Tajlandia to także parki narodowe takie, jak Khao Sok, wodospady – Erwan oraz bajkowe pałace królewskie. Jednym z nich jest nieco surrealistyczny pałac Bang Pa-In, który jest mieszanką stylu europejskiego, tajskiego i chińskiego.

 

 

Sri lanka

Sri Lanka słynie z wyjątkowo pięknych, szerokich i piaszczystych plaż i to one głównie przyciągają turystów, dlatego to doskonałe miejsce na regenerację i wypoczynek. Jednak przyroda nie jest jedynym atutem tego kraju. Warto poznać jego kulturę, na której swojej piętno odcisnęły czasy kolonializmu. Można się tutaj zetknąć z wpływami brytyjskimi, portugalskimi i holenderskimi.

Największe atrakcje Sri Lanki znajdują się w tzw. trójkącie kulturowym – regionie wytyczonym przez dawne stolice kraju: Anuradhapurę, Polonnaruwę i Kandy. Odwiedziny w tym rejonie to między innymi okazja do poznania dziedzictwa buddyzmu, hinduizmu, chrześcijaństwa oraz islamu.

Miejscem wartym odwiedzenia jest Sigiriya, czyli Lwia Skała – cytadela położona na skale o wysokości 200 metrów. To ogromna bryła magmy, która jest pozostałością po zapadniętym wulkanie. Do dzisiaj zachowały się jedynie fundamenty pałacu i umocnień, jednak wciąż robią one spore wrażenie.

Odwiedzając Sri Lankie trzeba odwiedzić złotą świątynię Dambulla składającą się z pięciu jaskiń. Znajduje się tam 150 posągów Buddy oraz 2000 m² malowideł sakralnych.

Warto także odwiedzić miasteczko Nuwara Eliya usytuowane na wysokości 1900 metrów n.p.m., pośród licznych wzgórz i plantacji herbaty. To miejsce jest przykładem wpływów brytyjskich. Atrakcję stanowi wizyta w lokalnej fabryce, która podobno produkuje najlepszą herbatę na świecie.

Wybór Azji na wyjazd integracyjno-motywacyjny, to dobry sposób na połączenie integracji pracowników z celami biznesowymi. Jest to także świetny pomysł na uhonorowanie najlepszych pracowników lub wprowadzenie wyjątkowego elementu do dotychczasowej pracy. Rozwój zatrudnianych osób warto stymulować za pomocą wyjątkowych podróży firmowych, które znacznie różnią się od tradycyjnych imprez integracyjnych.

 

 

5 komentarzy

  1. Niewiele miejsc na świecie zmieniło się w tak krótkim czasie, jak Wietnam. – zdecydowanie się zgadzam i dlatego planuję podróż do Wietnamu. Skorzystam pewnie z kilku waszych podpowiedzi (np. Świątynia Literatury) 🙂 no i liczę na to, że na własne oczy zobaczę wspaniałe widoki zatoki Ha long

  2. Jeśli daleka Azja to koniecznie Indonezja! Moim zdaniem jest to kraj, który można odwiedzić sto razy i się nie znudzić. Ogromna różnorodność, bo i ogromny teren. Zarówno duszne metropolie, jak i dzikie zakątki malowniczej przyrody. Co wyspa, to przygoda. Góry, ocen, gęste lasy, piękne plaże. Oj zdecydowanie tam wrócę! A później Sri Lanka, bo ona też wydaje mi się bardzo atrakcyjna 🙂

  3. No właśnie, propozycje na późną jesień! Tego szukałem, dziękuję. Fajnie, że nie jest to to, co wszędzie, czyli Tajlandia i koniec 😀 Bardzo fajny pomysł z Wietnamem, słyszałem dużo dobrego o tym kierunku. Pięknie są też zdjęcia z Wietnamu no i uwielbiam filmy, które tam powstają 🙂

  4. Trekking to coś, co w podróżach lubię najbardziej. I każde z tych miejsc wygląda mi na takie, w którym chodzenie po górach (mniejszych czy większych) dostarcza niezapomnianych wrażeń. A już to zdjęcie w sekcji Wietnam… petarda! 🙂 Czy to zdjęcie z samego Wietnamu? Bo jeśli tak, to się jutro pakuję 😀

  5. Zdecydowaliśmy się kiedyś w firmie na zorganizowanie wyjazdu motywacyjnego dla kilku osób właśnie do dalekiej Azji. Na początku pomysł miał bardzo wielu przeciwników, ja też nie byłem przekonany do zasadności takich wydatków. Ale musze przyznać, że osoby, które dostały możliwość wyjazdu, bardzo to doceniły i firma osiągnęła tym samym też niezły efekt biznesowy. Na pewnym etapie niestety trudno jest się wyróżnić, jako oferujący coś ekstra pracodawca. Z doświadczenia wiem, że takie wyjazdy na to pozwalają i ostatecznie są naprawdę dobrą inwestycją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz