koronawirus

Skoro samoloty nie latają, to jak można dostać się do Skandynawii z Polski? Jak epidemia koronawirusa wpływa na kursowanie promów?

Jednym ze sposobów powrotu do Polski lub wyjazdu z Polski do Skandynawii jest przeprawa promowa na trasie z Gdyni do Karlskrony i v.v  promem Stana Line oraz ze Świnoujścia do Ystadt i v.v. promami Unity Line. Połączenia są realizowane 2-3 razy dziennie. Ruch towarowy i pasażerski (zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych) odbywa się normalnie, z ograniczeniami wynikającymi z przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej w Polsce.

Koronawirus a promy – co dzieje się na granicach

A jak wygląda kontrola graniczna? W przypadku powrotu do Polski pasażerowie na granicy podlegają kontroli sanitarnej, polegającej na mierzeniu temperatury oraz przekazaniu informacji dotyczącej adresu pobytu, a po wjeździe do kraju muszą przechodzić 14-dniową kwarantannę domową. Przyjazd cudzoziemców do Polski podlega szczególnym ograniczeniom. Wjazd do Szwecji jest dozwolony bez utrudnień i bez kwarantanny dla obywateli Unii Europejskiej i EOG (w tym Polaków).

Ograniczenia na promach związane z pandemią koronawirusa

Jak na statku „schować się” przed innymi podróżnymi? Tutaj zostały wprowadzone dość istotne ograniczenia. Ze względu na zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa wprowadzony został  obowiązek posiadania miejsca w kabinie dla każdego pasażera w rejsach dziennych i nocnych. Pasażerowie powinni w nich przebywać przez cały czas trwania rejsu. Kabiny opuszcza się dopiero w momencie przypłynięcia do portu.

Za pośrednictwem naszego biura mogą Państwo dokonać rezerwacji biletów promowych i dokonać wszelkich formalności związanych z podróżą promem. Zapraszamy do kontaktu.

Justyna Kowalska

Dyrektor biura Bissole

Potrzebujesz więcej informacji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz