Programy lojalnościowe linii lotniczych dedykowane dla firm to jedna z form czerpania korzyści z odbywanych podróży służbowych. Jest to bardzo wygodne i łatwe narzędzie, przy tym praktycznie nie wymagające angażowania czasu i wysiłku firmy, a przynoszące liczne profity. Jedyne co należy zrobić to założyć firmowy profil w danej linii lotniczej, a następnie opiekun takiego konta w ramach firmy tylko decyduje jak i kiedy spożytkować zebrane punkty.  Wszystkie bilety wystawiane na firmę są rejestrowane w programie i punktowane, wystarczy podać przy rezerwacji firmowy kod, niezależnie od tego czy bilet rezerwuje się osobiście czy przez biuro.

 

Programy lojalnościowe różnych linii działają na podobnych zasadach. Dla podróżnych bardzo ważne jest to, że punkty uzyskiwane za dany przelot naliczane są podwójnie tzn. zarówno na ich prywatnych kontach typu Miles & More, jak i na kontach firmowych.

 

Podobne są także nagrody i korzyści, jakie firma może czerpać z uczestnictwa w programach lojalnościowych. Zwykle jest to możliwość odebrania bezpłatnych biletów, podwyższenie klasy rezerwacyjnej czy dodanie bagażu z wykorzystaniem punktów. Dzięki temu wydane już środki na podróże służbowe „wracają” do firmy.

 

Przedstawiamy szerzej firmowe programy lojalnościowe linii lotniczych, z których najczęściej korzystają polskie firmy. Są to:

 • Program PLL LOT „Lot dla Firm”
 • Program grupy Lufthansa “PartnerPlusBenefit”
 • Program Air France, KLM i Delta „ BlueBiz”.

 

Dana firma oczywiście może mieć swoje konto w każdym programie lojalnościowym, jeśli korzysta z wielu linii lotniczych w ramach swoich podróży służbowych.

 

Istotne jest, aby dane takiego konta były przekazane do biura obsługujące daną firmę, aby konsultanci mogli wszystkie bilety rejestrować. Nasi opiekunowi firmowi zawsze też doradzają, jak najlepiej zebrane punkty wykorzystać. Wszystkim firmom, z którymi współpracujemy, rekomendujemy uczestnictwo w firmowych programach lojalnościowych, jako jedną z form optymalizacji budżetu i element polityki podróży służbowych.

LOT dla Firm to program lojalnościowy skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki niemu można zbierać Punkty za wszystkie podróże służbowe rejsami LOT-u i wymieniać je na atrakcyjne nagrody, obniżając przy tym koszty podróży służbowych, a dodatkowo zbierać swoje „mile” na indywidualnym koncie Miles&More (programy się nie wykluczają, punkty za dany lot naliczane są na oba konta!).

 

Bissole Business Travel rekomenduje wszystkim Firmom z nami współpracującym korzystanie z LOTu dla Firm. Nasi kasjerzy lotniczy dodają wszystkie wykorzystane bilety do programu (wystarczy nam podać numer Firmy w programie), służą pomocą i radą w jego obsłudze i realizacji zebranych punktów.

 

Rejestracja do programu jest bardzo łatwa, potrzebne do niej są podstawowe dane Firmy i wystarczy jedna osoba w Firmie do administrowania programu (wszelkie zmiany, zamówienia nagród itp. muszą być kierowane z adresu mailowego, firmowego). W program wliczane są jedynie bilety wykorzystane przez pracowników firmy. Punkty naliczane są od taryfy biletu (bez podatków i opłat lotniskowych):

 

1zł = 1Punkt Premiowy + 1 Punkt Statusowy

 

Punkty Statusowe są to punkty, które decydują o statusie w programie LOT Dla Firm. Aby osiągnąć dany status określona ilość Punktów Statusowych musi zostać uzyskana w przeciągu 12 miesięcy. Punkty Statusowe uzyskiwane są za przeloty operowane przez LOT. Punkty statusowe nie mogą być wymieniane na nagrody.

 

Zalety Lot dla Firm

 • Podwójna korzyść z każdego biletu – punkty zbierają się na koncie LOT dla Firm i Miles&More
 • Atrakcyjne nagrody – między innymi bilety lotnicze, podwyższenie klasy podróży, dostęp do Business Lounge na lotnisku w Warszawie oraz pakiety weekendowe i gadżety LOT
 • Premia na start – przy rejestracji każda firma otrzymuje 4000 powitalnych Punktów Premiowych
 • Program działa wstecz – możliwość doliczenia do programu biletów z 6 miesięcy przed rezerwacją do LdF oraz, w trakcie trwania programu, w przeciągu 6 miesięcy od przelotu w zakładce „Nalicz brakujące Punkty”
 • Więcej latasz – wyższy status – więcej przywilejów – Za każdy lot Firma poza punktami Premiowymi, które może wymienić na nagrody, otrzymuje także Punkty Statusowe określające status konta: Start, Blue, Silver, Gold. Im wyższy status tym więcej przywilejów, nawet do 25% Punktów Premiowych więcej!

 

Więcej szczegółowych informacji na temat programu Lot dla Firm, statusów kont zamieszczonych jest na stronie https://lotdlafirm.com/pl. Serdecznie polecamy!

Firmy, które często podróżują liniami Air France,  KLM i ich liniami partnerskimi mają możliwość “zarabiać” na swoich podróżach dzięki uczestnictwu w programie lojalnościowy dla firm – BlueBiz. To, podobnie jak program PartnerPlus Benefit czy Lot dla Firm, program skierowany do firm, które odbywają swoje podróże służbowe na trasach obsługiwanych przez Air France, KLM, Delta i za te podróże zbierają punkty Blue Credit, które mogą wymieniać na atrakcyjne nagrody – darmowe bilety.

 

Osoby podróżujące mogą równocześnie zbierać swoje prywatne punkty w programie dla osób indywidualnych – Flying Blue. Każdy przelot jest zaliczany równocześnie w obu programach: prywatnym i firmowym.

 

Zbieranie punktów:

Po zakończonym locie punkty Blue Credit są obliczane i zapisywane na koncie firmowym BlueBiz. Punkty Blue Credit zachowują ważność przez co najmniej 2 pełne lata kalendarzowe.

 

Ilość punktów przyznawanych za każdy rejs jest zależna od tego jak daleka jest podróż oraz w jakiej klasie rezerwacyjnej wykupiony został bilet. Szczegółowa tabela ile punktów można zdobyć za dany przelot jest dostępna na stronie Air France.

 

Generalną zasadą jest, że 1 Blue Credit = 1 PLN

Przykładowo: Przelot Air France z Warszawy do Pekinu w klasie Premium Economy – daje oszczędność 320 punktów czyli 320zł.

 

Nagrody – darmowe bilety:

Program BlueBiz daje pełną swobodę w wydawaniu punktów Blue Credit na dowolny typ biletów oferowanych przez AIR FRANCE, KLM i Delta Air Lines. Można wybrać dowolną taryfę za przelot do każdego miejsca na świecie dostępnego w naszym narzędziu rezerwacji w programie BlueBiz. Szczegółowe wymagania co do rezerwacji darmowych biletów:

 • Rezerwacja darmowego biletu za punkty Blue Credit musi być zrobiona minimum 2 dni przed planowanym wylotem
 • Bilety muszą być w całości opłacone punktami Blue Credits (wraz z podatkami i opłatami)
 • Darmowe bilety podlegają standardowym warunkom dla wybranej taryfy
 • Wszystkie zmiany oraz zwroty biletów muszą być zgłaszane bezpośrednio do lokalnego Biura Obsługi BlueBiz
 • Opłata za zmiany biletów mogą być opłacane punktami Blue Credit lub gotówką
 • W przypadku anulacji biletu wydane punkty Blue Credit zostaną zrefundowane na konto BlueBiz
 • Po dokonaniu rezerwacji danego biletu, wszystkie niewykorzystane punkty pozostają nadal na koncie BlueBiz.

 

Konto BlueBiz, podobnie jak inne programy lojalnościowe,  zakłada się przez internet. W każdym przypadku ważne też, aby do jego obsługi i kontroli była dedykowana jedna osoba, która może zarządzać zgromadzonymi punktami.

PartnerPlusBenefit to program lojalnościowy dla firm od Grupy Lufthansa.  Uczestnictwo firmy w takim lotniczym programie lojalnościowym to czysty zysk dla firmy i jedna z form optymalizacji kosztów podróży służbowych.

 

PartnerPlusBenefit daje możliwość gromadzenia punktów za podróże, które mogą być realizowane w ramach 8 linii lotniczych, obsługujących międzynarodową siatkę połączeń łącznie aż ponad 500 miast na całym świecie tj.:

 • Lufthansa
 • Air Canada
 • ANA
 • Austrian
 • Brussels Airlines
 • Eurowings
 • Swiss
 • United

 

Najważniejszą cechą programu PartnerPlusBenefit jest to, że z oferowanych w programie nagród korzysta zarówno osoba podróżująca jak i firma. Za każdym razem, kiedy dany pracownik firmy odbywa swoją podróż służbową jedną z linii partnerskich, jego firma otrzymuje Punkty Benefit.  Dodatkowo każdy podróżujący otrzymuje za daną podróż punkty w swoich prywatnych programach lojalnościowych np. Miles & More.

 

Zbieranie punktów:

Już za samą rejestrację w programie firma otrzymuje w podziękowaniu na start 1400* Punktów Benefit

*1000 punktów za samą rejestrację i aktywację konta + 400 punktów za rejestrację minimum jednej karty kredytowej w profilu programu.

 

Cechy programu:

 • Rejestracja firmy jest łatwa i szybka, odbywa się na dedykowanej stronie partnerplusbenefit.pl
 • Uczestnictwo w programie jest bezpłatne, może do niego dołączyć każda firma bez względu na wielkość, dochód czy częstotliwość podróży
 • Za każdą zarejestrowaną podróż w programie jedną z 8 linii partnerskich firma otrzymuje Punkty Benefit
 • Punkty są ważne przez 3 lata
 • Punkty Benefit można gromadzić bez względu na to czy rezerwacja jest dokonana online czy przez biuro podróży – trzeba tylko zawsze podać numer firmy w programie
 • Dostęp do konta PartnerPlusBenefit jest możliwy online 24/7
 • W licznych promocja można regularnie powiększać liczbę Punktów Benefit
 • Podwójna korzyść – prywatne punkty osób podróżujących są równolegle naliczane w indywidualnych programach lojalnościowych np. Miles & More.

 

Zgromadzone w programie PartnerPlus Benefit punkty można wymieniać na atrakcyjne nagrody:

 • Zwrot gotówki – czysty zysk dla firmy
 • Specjalne bilety – nagrody
 • Podwyższenie klasy rezerwacyjnej
 • Dodatkowy bagaż
 • FlyNet Voucher
 • Zakupy nagród rzeczowych w sklepie WorldShop
 • Wcześniejsza rezerwacja miejsc w samolocie
 • Wstęp do saloników Lufthansy.

 

Bissole Business Travel rekomenduje wszystkim Firmom z nami współpracującym korzystanie z programów lojalnościowych takich jak  LOT dla Firm (program PLL LOT) czy PartnerPlusBenefit, ponieważ jest bardzo łatwy sposób na optymalizację budżetu i zwiększenie efektywności podróży służbowych. Nasi kasjerzy lotniczy dodają wszystkie wykorzystane bilety do programu (wystarczy nam podać numer Firmy w programie), służą pomocą i radą w jego obsłudze i realizacji zebranych punktów.

LOT dla Firm

LOT dla Firm to program lojalnościowy skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki niemu można zbierać Punkty za wszystkie podróże służbowe rejsami LOT-u i wymieniać je na atrakcyjne nagrody, obniżając przy tym koszty podróży służbowych, a dodatkowo zbierać swoje „mile” na indywidualnym koncie Miles&More (programy się nie wykluczają, punkty za dany lot naliczane są na oba konta!).

 

Bissole Business Travel rekomenduje wszystkim Firmom z nami współpracującym korzystanie z LOTu dla Firm. Nasi kasjerzy lotniczy dodają wszystkie wykorzystane bilety do programu (wystarczy nam podać numer Firmy w programie), służą pomocą i radą w jego obsłudze i realizacji zebranych punktów.

 

Rejestracja do programu jest bardzo łatwa, potrzebne do niej są podstawowe dane Firmy i wystarczy jedna osoba w Firmie do administrowania programu (wszelkie zmiany, zamówienia nagród itp. muszą być kierowane z adresu mailowego, firmowego). W program wliczane są jedynie bilety wykorzystane przez pracowników firmy. Punkty naliczane są od taryfy biletu (bez podatków i opłat lotniskowych):

 

1zł = 1Punkt Premiowy + 1 Punkt Statusowy

 

Punkty Statusowe są to punkty, które decydują o statusie w programie LOT Dla Firm. Aby osiągnąć dany status określona ilość Punktów Statusowych musi zostać uzyskana w przeciągu 12 miesięcy. Punkty Statusowe uzyskiwane są za przeloty operowane przez LOT. Punkty statusowe nie mogą być wymieniane na nagrody.

 

Zalety Lot dla Firm

 • Podwójna korzyść z każdego biletu – punkty zbierają się na koncie LOT dla Firm i Miles&More
 • Atrakcyjne nagrody – między innymi bilety lotnicze, podwyższenie klasy podróży, dostęp do Business Lounge na lotnisku w Warszawie oraz pakiety weekendowe i gadżety LOT
 • Premia na start – przy rejestracji każda firma otrzymuje 4000 powitalnych Punktów Premiowych
 • Program działa wstecz – możliwość doliczenia do programu biletów z 6 miesięcy przed rezerwacją do LdF oraz, w trakcie trwania programu, w przeciągu 6 miesięcy od przelotu w zakładce „Nalicz brakujące Punkty”
 • Więcej latasz – wyższy status – więcej przywilejów – Za każdy lot Firma poza punktami Premiowymi, które może wymienić na nagrody, otrzymuje także Punkty Statusowe określające status konta: Start, Blue, Silver, Gold. Im wyższy status tym więcej przywilejów, nawet do 25% Punktów Premiowych więcej!

 

Więcej szczegółowych informacji na temat programu Lot dla Firm, statusów kont zamieszczonych jest na stronie https://lotdlafirm.com/pl. Serdecznie polecamy!

BlueBiz – Air France, KLM i Delta

Firmy, które często podróżują liniami Air France,  KLM i ich liniami partnerskimi mają możliwość “zarabiać” na swoich podróżach dzięki uczestnictwu w programie lojalnościowy dla firm – BlueBiz. To, podobnie jak program PartnerPlus Benefit czy Lot dla Firm, program skierowany do firm, które odbywają swoje podróże służbowe na trasach obsługiwanych przez Air France, KLM, Delta i za te podróże zbierają punkty Blue Credit, które mogą wymieniać na atrakcyjne nagrody – darmowe bilety.

 

Osoby podróżujące mogą równocześnie zbierać swoje prywatne punkty w programie dla osób indywidualnych – Flying Blue. Każdy przelot jest zaliczany równocześnie w obu programach: prywatnym i firmowym.

 

Zbieranie punktów:

Po zakończonym locie punkty Blue Credit są obliczane i zapisywane na koncie firmowym BlueBiz. Punkty Blue Credit zachowują ważność przez co najmniej 2 pełne lata kalendarzowe.

 

Ilość punktów przyznawanych za każdy rejs jest zależna od tego jak daleka jest podróż oraz w jakiej klasie rezerwacyjnej wykupiony został bilet. Szczegółowa tabela ile punktów można zdobyć za dany przelot jest dostępna na stronie Air France.

 

Generalną zasadą jest, że 1 Blue Credit = 1 PLN

Przykładowo: Przelot Air France z Warszawy do Pekinu w klasie Premium Economy – daje oszczędność 320 punktów czyli 320zł.

 

Nagrody – darmowe bilety:

Program BlueBiz daje pełną swobodę w wydawaniu punktów Blue Credit na dowolny typ biletów oferowanych przez AIR FRANCE, KLM i Delta Air Lines. Można wybrać dowolną taryfę za przelot do każdego miejsca na świecie dostępnego w naszym narzędziu rezerwacji w programie BlueBiz. Szczegółowe wymagania co do rezerwacji darmowych biletów:

 • Rezerwacja darmowego biletu za punkty Blue Credit musi być zrobiona minimum 2 dni przed planowanym wylotem
 • Bilety muszą być w całości opłacone punktami Blue Credits (wraz z podatkami i opłatami)
 • Darmowe bilety podlegają standardowym warunkom dla wybranej taryfy
 • Wszystkie zmiany oraz zwroty biletów muszą być zgłaszane bezpośrednio do lokalnego Biura Obsługi BlueBiz
 • Opłata za zmiany biletów mogą być opłacane punktami Blue Credit lub gotówką
 • W przypadku anulacji biletu wydane punkty Blue Credit zostaną zrefundowane na konto BlueBiz
 • Po dokonaniu rezerwacji danego biletu, wszystkie niewykorzystane punkty pozostają nadal na koncie BlueBiz.

 

Konto BlueBiz, podobnie jak inne programy lojalnościowe,  zakłada się przez internet. W każdym przypadku ważne też, aby do jego obsługi i kontroli była dedykowana jedna osoba, która może zarządzać zgromadzonymi punktami.

Lufthansa Partner Plus Benefit

PartnerPlusBenefit to program lojalnościowy dla firm od Grupy Lufthansa.  Uczestnictwo firmy w takim lotniczym programie lojalnościowym to czysty zysk dla firmy i jedna z form optymalizacji kosztów podróży służbowych.

 

PartnerPlusBenefit daje możliwość gromadzenia punktów za podróże, które mogą być realizowane w ramach 8 linii lotniczych, obsługujących międzynarodową siatkę połączeń łącznie aż ponad 500 miast na całym świecie tj.:

 • Lufthansa
 • Air Canada
 • ANA
 • Austrian
 • Brussels Airlines
 • Eurowings
 • Swiss
 • United

 

Najważniejszą cechą programu PartnerPlusBenefit jest to, że z oferowanych w programie nagród korzysta zarówno osoba podróżująca jak i firma. Za każdym razem, kiedy dany pracownik firmy odbywa swoją podróż służbową jedną z linii partnerskich, jego firma otrzymuje Punkty Benefit.  Dodatkowo każdy podróżujący otrzymuje za daną podróż punkty w swoich prywatnych programach lojalnościowych np. Miles & More.

 

Zbieranie punktów:

Już za samą rejestrację w programie firma otrzymuje w podziękowaniu na start 1400* Punktów Benefit

*1000 punktów za samą rejestrację i aktywację konta + 400 punktów za rejestrację minimum jednej karty kredytowej w profilu programu.

 

Cechy programu:

 • Rejestracja firmy jest łatwa i szybka, odbywa się na dedykowanej stronie partnerplusbenefit.pl
 • Uczestnictwo w programie jest bezpłatne, może do niego dołączyć każda firma bez względu na wielkość, dochód czy częstotliwość podróży
 • Za każdą zarejestrowaną podróż w programie jedną z 8 linii partnerskich firma otrzymuje Punkty Benefit
 • Punkty są ważne przez 3 lata
 • Punkty Benefit można gromadzić bez względu na to czy rezerwacja jest dokonana online czy przez biuro podróży – trzeba tylko zawsze podać numer firmy w programie
 • Dostęp do konta PartnerPlusBenefit jest możliwy online 24/7
 • W licznych promocja można regularnie powiększać liczbę Punktów Benefit
 • Podwójna korzyść – prywatne punkty osób podróżujących są równolegle naliczane w indywidualnych programach lojalnościowych np. Miles & More.

 

Zgromadzone w programie PartnerPlus Benefit punkty można wymieniać na atrakcyjne nagrody:

 • Zwrot gotówki – czysty zysk dla firmy
 • Specjalne bilety – nagrody
 • Podwyższenie klasy rezerwacyjnej
 • Dodatkowy bagaż
 • FlyNet Voucher
 • Zakupy nagród rzeczowych w sklepie WorldShop
 • Wcześniejsza rezerwacja miejsc w samolocie
 • Wstęp do saloników Lufthansy.

 

Bissole Business Travel rekomenduje wszystkim Firmom z nami współpracującym korzystanie z programów lojalnościowych takich jak  LOT dla Firm (program PLL LOT) czy PartnerPlusBenefit, ponieważ jest bardzo łatwy sposób na optymalizację budżetu i zwiększenie efektywności podróży służbowych. Nasi kasjerzy lotniczy dodają wszystkie wykorzystane bilety do programu (wystarczy nam podać numer Firmy w programie), służą pomocą i radą w jego obsłudze i realizacji zebranych punktów.