szczepienia do Azji

Lecę do Azji Południowo- Wschodniej, na co powinienem się zaszczepić?

Do większości krajów Azjatyckich nie są wymagane tzw. szczepienia obowiązkowe, jest kilka tzw. szczepień zalecanych.

Jednak jak to w krajach tropikalnych występują „egzotyczne” bakterie, na które nasz organizm nie będzie odporny. Do Azji jak i krajów położonych na innych kontynentach zaleca się  pakiet szczepień profilaktycznych, do których należą:  WZW – skojarzona typy A+B (tzw. „choroba brudnych rąk”), dur brzuszny i tężec z błonicą. Jeśli w przeszłości te szczepienia już były wykonywane, należy przyjąć tzw. dawkę przypominającą. Zaleca się także wykonanie szczepień przeciwko wściekliźnie i japońskiemu zapaleniu mózgu (głównie w przypadku wyjazdu w północne prowincje wokół Hanoi oraz północno-zachodnie prowincje graniczące z Chinami). Najlepiej wszelkie działania związane ze szczepieniami i profilaktyką wykonań na około 4 do 6 tygodni przed planowanym wyjazdem.

Kwestia szczepień zależy od tego gdzie i jak zamierzamy spędzać czas. Jeśli zamierzamy „wtapiać się w lokalne życie” to zdecydowanie warto przyjąć te zalecane szczenienia. Przede wszystkim jednak zawsze należy zachować odpowiednią higienę spożywania posiłków, wybór bezpiecznych pokarmów i napojów, stosować środki ochrony przed komarami i korzystać tylko z renomowanych placówek opieki zdrowotnej.

Przed każdą podróżą zaleca się jednak sprawdzenie podstawowych informacji na temat zalecanej profilaktyki czy szczepień. Najlepszym i najpewniejszym źródłem informacji są  placówki służby zdrowia mające doświadczenie w zakresie medycyny podróży a nie fora internetowe czy popularne dziś blogi „podróżników”.

 

Magdalena Nowakowska
Dyrektor działu sprzedaży

Potrzebujesz więcej informacji?
Zapraszamy do kontaktu

2 komentarze

  1. Jeśli zamierzamy “wtapiać się w lokalne życie” to zdecydowanie warto przyjąć te zalecane szczenienia. – zdecydowanie prawda! A przecież prawdziwe podróżowanie to smakowanie i oglądanie danego miejsca właśnie z bardzo bliska. Pomocny tekst a szczepienia bardzo polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz