Algarv wakacje
Wielkość grupy: 115 osób

Termin: maj 2018

Wybrzeże Algarve, czyli „Ziemia Słońca” to najpopularniejszy region turystyczny Portugalii, słynący przede wszystkim z absolutnie niesamowitych plaż otoczonych klifami, skąpanych w wodach Oceanu Atlantyckiego. To właśnie czarujące miejsce wybrał nasz klient na swój kolejny wyjazd. Już sam wybór hotelu, którego slogan reklamowy brzmi „oaza, w której wakacje przekraczają wyobraźnie” wskazywał na to że będzie to cudownie błogi czas, choć również pełen atrakcji – i tak też było.

 

Wakacje w raju

Po długiej i trudnej logistycznie podróży (goście przylatywali aż 6 różnych lotnisk w Polsce), konieczność odpoczynku była wielka. Po przyjeździe do hotelu wszyscy udali się na lunch w specjalnie zagospodarowanej przestrzeni hotelowej pod tzw. love tree. Tu można było i posilić i ciało i ducha! Popołudniem czekała wszystkich jeszcze wycieczka i kolacja w nowoczesnej winnicy, prowadzonej przez właściciela, który poza winem uwielbia także sztukę współczesną, zwłaszcza rzeźbę. To kolejna porcja energii dla ducha i dla ciała. Wszystkie poranki w czasie wyjazdu przebiegały dość leniwie, aby można było rozkoszować się do woli przepysznymi śniadaniami w hotelu popijanymi prosecco, bądź skorzystać z porannych ćwiczeń czy iść na cudowną hotelową plażę.

 

Gala Diner na ludowo i z golfem

Po popołudniowym zwiedzaniu miasteczka Vilamoura, którego okolice słyną z doskonałej jakości pól golfowych przyszedł czas na wieczorną uroczystą galę, w której było także miejsce na golfa. W przepięknej restauracji wchodzącej w skład rozległego kompleksu z polami golfowymi, położonej nad jeziorem, z widokiem na Park Ria Formosa odbył się bankiet, którego ludowy charakter wszyscy goście podkreślili swoimi czerwono – zielonymi strojami. Były także występy grupy folklorystycznej i możliwość sprawdzenia swoich golfowych umiejętności w czasie tzw. floating green, a na zakończenie zabawa przy DJ-u. Równie fantastycznie goście bawili się w czasie pożegnalnej kolacji, na której furorę zrobił muzyk i śpiewak Marc Policarpo.

 

Jeep Safari w rejonie Monchique

Serra de Monchique to zielone wzgórza w okolicach Algarve i bardzo żyzne gleby sprzyjające uprawie m.in. drzew korkowych, oliwkowych i figowych. W te malownicze wzgórza goście udali się na wyprawę 8 – osobowymi jeepami, aby naocznie sprawdzić bogactwo tutejszej gleby. Odwiedzili m.in. gorzelnie regionalnego alkoholu „medronho”, pasiekę, a na kolację udali się do gaju oliwnego.

 

Przepiękne Lagos

Lagos to jedno z najstarszych i najatrakcyjniejszych miast riwiery Algarve, ze znanym portem rybackim i przepięknymi klifowymi plażami. W okolicy znajduje się jedna z największych atrakcji turystycznych Portugalii – Ponta de Piedade czyli Przylądek Miłosierdzia – olbrzymie formacje klifowe pomiędzy dwiema znanymi plażami: Porto de Mos oraz Dona Ana. To miejsce, które robi kolosalne wrażenie, także na naszych gościach.

 

Na pożegnanie jeszcze miejsce będące arcydziełem portugalskiej sztuki azulejos – kościół Sao Lourenco w Almancil, w okolicy Faro. Trudno opisać wrażenie jakie robi wnętrze! To wszystko po to aby goście zrelaksowani, ale pełni wrażeń mogli wrócić do domu i czekać na kolejny wyjazd.