Zapytaj o ofertę: +48 71 712 39 26, telefon alarmowy (tylko dla Klientów): +48 665 888 901 info@bissole.pl | Zapisz się do newslettera

Queensland  to stan, który swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim Wielkiej Rafie Koralowej oraz temu, że sezon trwa tutaj cały rok, dzięki czemu jest ulubionym miejscem wypoczynku Australijczyków i turystów zagranicznych. To drugi co do wielkości stan Australii, w którym panuje gorący klimat, kilometrami ciągną się tu bajeczne piaszczyste plaże, wzdłuż wybrzeża rozsiane są tropikalne wyspy, a w głębi lądu – soczysto zielone lasy deszczowe. To jeden z najchętniej odwiedzanych stanów Australii, zarówno przez amatorów błogiego lenistwa, jak i szukających mocnych wrażeń i wielbicieli sportów wodnych. Oto jak można w Queensland spędzić cały rok!

Atrakcje sugerowane w okresie październik – marzec:

  1. Gold Coast – Złote Wybrzeże kilkadziesiąt kilometrów plaż, graniczących z drapaczami chmur, typowa wizytówka miasta. Z jednaj strony centrum biznesu, a z drugiej niekończąca się zabawa na plaży, połączona ze wszelkiego rodzaju sportami wodnymi
  2. Brisbane – stolica stanu i zarazem jego największe miasto, pełne muzeów, teatrów, restauracji, a także architektura kolonialna w najstarszej dzielnicy miasta Spring Hill.
  3. Sunshine Coast – jedno z ulubionych miejsc wypoczynku dla Australijczyków. Konkurencja dla Gold Coast, choć jest tu znacznie ciszej, plaże dużo mniejsze i dla wielu to miejsce jest właśnie dlatego bardziej urokliwe.
  4. Fraser Island – Wielka Wyspa Piaszczysta, a dokładnie największa na świecie. Wpisana na listę UNESCO. Jeśli jesteście wielbicielami szalonej jazdy autami 4×4, tu spotkają Was wyjątkowe doznania – 120km piaskowej “autostrady”.

Atrakcje sugerowane w okresie kwiecień – wrzesień:

  1. Wielka Rafa Koralowa – mówiąc o Australii, nie można nie wspomnieć o Wielkiej Rafie Koralowej. Od ponad 30 lat na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ponad 2300 km czegoś zupełnie niespotykanego nigdzie indzie na świecie!
  2. Cairns – nieformalna stolica Australii tropikalnej, gdzie możemy spotkać to, co pokazuje National Geographic lub Animal Planet, w czasie emisji programów o Australii. Aborygeni, lasy tropikalne, bezkresny ocean, bliskość rafy, charakterystyczna fauna np. Cassowary i wiele innych wyjątkowych atrakcji, możliwych w tej części Australii. Temperatura za dnia nigdy nie spada tutaj poniżej 20 C, natomiast maksymalne temperatury mogą przekroczyć 40 C.
  3. Daintree Rainforest – serce lasów tropikalnych Australii, należących do najstarszych na kuli ziemskiej. To kolebka typowej australijskiej flory oraz miejsce zamieszkania większości spośród niektórych australijskich zwierząt t.j. ssaków, owadów, gadów, płazów, ptaków i torbaczy.

źródło: zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów Pana Pawła Iwanowskiego

Wzdłuż wybrzeży Queensland rozsianych jest też ponad 100 powulkanicznych wysepek tzw. The Whitsundays, zachęcających swą tropikalną roślinnością i cudnie lazurową wodą. W Queensland można fantastycznie i ciekawie spędzić czas, ale oczywiście jeśli komuś to nie wystarczy można pobyt tutaj połączyć z wizytą w innych stanach. Wszystko zależy od Was, my ułożymy program dopasowany do Waszych oczekiwań.

Zapytaj o ofertę wyjazdu do Australii

Zobacz propozycje innych wyjazdów incentive