atrakcje australia

Queensland  to stan, który swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim Wielkiej Rafie Koralowej oraz temu, że sezon trwa tutaj cały rok, dzięki czemu jest ulubionym miejscem wypoczynku Australijczyków i turystów zagranicznych. To drugi co do wielkości stan Australii, w którym panuje gorący klimat, kilometrami ciągną się tu bajeczne piaszczyste plaże, wzdłuż wybrzeża rozsiane są tropikalne wyspy, a w głębi lądu – soczysto zielone lasy deszczowe. To jeden z najchętniej odwiedzanych stanów Australii, zarówno przez amatorów błogiego lenistwa, jak i szukających mocnych wrażeń i wielbicieli sportów wodnych. Oto jak można w Queensland spędzić cały rok!

Atrakcje sugerowane w okresie październik – marzec:

  1. Gold Coast – Złote Wybrzeże kilkadziesiąt kilometrów plaż, graniczących z drapaczami chmur, typowa wizytówka miasta. Z jednaj strony centrum biznesu, a z drugiej niekończąca się zabawa na plaży, połączona ze wszelkiego rodzaju sportami wodnymi
  2. Brisbane – stolica stanu i zarazem jego największe miasto, pełne muzeów, teatrów, restauracji, a także architektura kolonialna w najstarszej dzielnicy miasta Spring Hill.
  3. Sunshine Coast – jedno z ulubionych miejsc wypoczynku dla Australijczyków. Konkurencja dla Gold Coast, choć jest tu znacznie ciszej, plaże dużo mniejsze i dla wielu to miejsce jest właśnie dlatego bardziej urokliwe.
  4. Fraser Island – Wielka Wyspa Piaszczysta, a dokładnie największa na świecie. Wpisana na listę UNESCO. Jeśli jesteście wielbicielami szalonej jazdy autami 4×4, tu spotkają Was wyjątkowe doznania – 120km piaskowej “autostrady”.

Atrakcje sugerowane w okresie kwiecień – wrzesień:

  1. Wielka Rafa Koralowa – mówiąc o Australii, nie można nie wspomnieć o Wielkiej Rafie Koralowej. Od ponad 30 lat na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ponad 2300 km czegoś zupełnie niespotykanego nigdzie indzie na świecie!
  2. Cairns – nieformalna stolica Australii tropikalnej, gdzie możemy spotkać to, co pokazuje National Geographic lub Animal Planet, w czasie emisji programów o Australii. Aborygeni, lasy tropikalne, bezkresny ocean, bliskość rafy, charakterystyczna fauna np. Cassowary i wiele innych wyjątkowych atrakcji, możliwych w tej części Australii. Temperatura za dnia nigdy nie spada tutaj poniżej 20 C, natomiast maksymalne temperatury mogą przekroczyć 40 C.
  3. Daintree Rainforest – serce lasów tropikalnych Australii, należących do najstarszych na kuli ziemskiej. To kolebka typowej australijskiej flory oraz miejsce zamieszkania większości spośród niektórych australijskich zwierząt t.j. ssaków, owadów, gadów, płazów, ptaków i torbaczy.

źródło: zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów Pana Pawła Iwanowskiego

 

Wzdłuż wybrzeży Queensland rozsianych jest też ponad 100 powulkanicznych wysepek tzw. The Whitsundays, zachęcających swą tropikalną roślinnością i cudnie lazurową wodą. W Queensland można fantastycznie i ciekawie spędzić czas, ale oczywiście jeśli komuś to nie wystarczy można pobyt tutaj połączyć z wizytą w innych stanach. Wszystko zależy od Was, my ułożymy program dopasowany do Waszych oczekiwań.